Home News IBM دیگر فناوری تشخیص چهره را برای نظارت جمعی توسعه نمی دهد

IBM دیگر فناوری تشخیص چهره را برای نظارت جمعی توسعه نمی دهد

0
IBM دیگر فناوری تشخیص چهره را برای نظارت جمعی توسعه نمی دهد

[ad_1]

IBM دیروز گفت که برای تشویق استفاده مسئولانه از فناوری توسط نیروی انتظامی ، فناوری تشخیص چهره را برای استفاده عمومی ارائه نمی دهد. این شرکت سالهاست که با ارائه راه حل های مختلف ، بازیگر بزرگی در این زمینه است.

در نامه ای به کنگره ، مدیرعامل IBM ، اروین کریشنا ، درگذشت جورج فلوید ، احمود آربی و برونا تیلور را مورد خطاب قرار داد و گفت: این شرکت دوست دارد با مقامات همکاری کند تا به برابری نژادی برسد.

کریشنا اظهار داشت که باید از طریق اصلاحات پلیس ، استفاده مسئولانه از فناوری و گسترش مهارتها و فرصتهای آموزشی ، تغییرات اساسی در سیاستها انجام شود. برای این منظور ، وی گفت كه IBM فناوری تشخیص چهره با كیفیت عمومی را ارائه نمی دهد زیرا می تواند برای نظارت گسترده استفاده شود:

IBM کاملاً مخالف است و از استفاده از هر فناوری ، از جمله فناوری تشخیص چهره ارائه شده توسط سایر فروشندگان ، برای نظارت جمعی ، پروفایل نژادی ، نقض حقوق و آزادیهای اساسی انسان یا هر هدفی که با ارزش ها و اصول اعتماد ما سازگار نیست ، استقبال می کند. و شفافیت. ما معتقدیم اکنون زمان شروع گفتگوی ملی در مورد اینکه چگونه و چگونه باید فناوری تشخیص چهره توسط سازمانهای اجرای قانون داخلی به کار گرفته شود.

تشخیص چهره مورد استفاده برای نظارت باعث نگرانی متخصصان حریم خصوصی شده است. در اوایل سال جاری ، گزارش نیویورک تایمز Clearview AI را در معرض دید قرار داد ، شرکتی که با خراش دادن میلیون ها سایت و ایجاد راه حل برای صدها سازمان اجرای قانون ، سیستم تشخیص چهره را توسعه داد. ادعاهای دروغین از صحت شرکت می تواند منجر به چندین مثبت کاذب شود.

در ماه مارس ، هند اعتراف كرد كه از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی شورشیانی كه در آن شركت داشتند ، استفاده كرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در حال بازدید از این كشور در استان پایتخت دهلی نو بود. سال گذشته ، هندی اکسپرس گزارش داد که پلیس دهلی نوعی فیلم از اعتراضات علیه قانون اصلاح جنجالی شهروندی هند (CAA) ضبط کرده و آن را از طریق نرم افزار تشخیص چهره اجرا کرده است. جدای از این ، چین به دلیل سرزنش از شهروندانش مشهور است بسیاری از فن آوری های نظارت ، که شامل ابزار تشخیص چهره است.

در سال 2019 ، مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) مطالعه ای را منتشر کرد که می گوید سیستم های تشخیص چهره نسبت به چهره های قفقازی میزان بالاتری از مثبت کاذب برای چهره های آسیایی و آفریقایی-آمریکایی دارند.

همه این مثالها به سمت تعصب بالقوه ، خطر نظارت بر انبوه و نمایه هدفمند از طریق تشخیص چهره اشاره دارند. سال گذشته ، IBM مجموعه ای عظیم از چهره های متنوع را که از Flickr تهیه شده بود برای کاهش تعصب در هوش مصنوعی منتشر کرد. اما گزارشی از NBC دریافت که این شرکت نتوانسته در آن عکسها به مردم اطلاع دهد تصاویر آنها برای این منظور مورد استفاده قرار می گرفت.

در حالی که IBM بیرون کشیدن از هوش مصنوعی عمومی برای برابری نژادی اقدامی قابل تحسین است ، باید خیلی بیشتر از این کار انجام دهد شرکت های زیادی هستند که گزینه های جایگزین راه حل های IBM را ارائه می دهند. بنابراین ، غول فناوری نیاز به مشارکت فعال در کاهش تعصب و شکل گیری سیاست دارد که باعث می شود فناوری تشخیص چهره از استفاده برای نظارت جلوگیری کند.

می توانید نامه کامل مدیرعامل IBM را اینجا بخوانید.

منتشر شده 9 ژوئن 2020 – 06:18 UTC[ad_2]

Source link