1527531179 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

8 روش خانگی برای سفید شدن دندان 

در این بخش با 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان ها آشنا می شویم. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مصرف بالای قند، استعمال دخانیات و مواد مخدر از جمله مواردی هستند که باعث زرد شدن و پوسیدگی دندان ها می شوند. هزینه های ساده و کم هزینه ای وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها به سفید شدن دندان های تان کمک کنید. در ادامه بیشتر صحبت می کنیم. با پارس ناز همراه باشید.

 

راه های سفید شدن دندان در خانه

در ابتدا باید بگوییم که برای نتیجه گرفتن از روش های خانگی باید صبر داشته باشید. قرار نیست بعد از یک یا دوبار شست و شوی دندان ها با روش های زیر به نتیجه مطلوب خود برسید، شما باید یک دوره حداقل 1 ماه را در نظر بگیرید و هفته ای دو تا چهار مرتبه از درمان های زیر استفاده کنید. 

1474893967 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

درمورد استفاده از ترکیب جوش شیرین و آب لیمو در همین ابتدای مطلب باید بگوییم: این روش به شدت آسیب رسان است، ترکیب جوش شیرین و آب لیمو باعث ایجاد یک فرآیند (خورنده) می شود که به مرور مینای دندان شما را از بین می برد و اگر مبتلا به پوسیدگی دندان هستید، روند پیشرفت پوسیدگی را بیشتر می کند.

 

سفید شدن دندان با زغال چوب

1364145133 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

زغال چوب برای سفید شدن دندان ها مفید است، این ماده ناخالصی های دندان را می زداید و به تمیز شدن آنها کمک شایانی می کند. برای استفاده از این راه در ابتدا مسواک خود را به دغال چوب آغشته کنید و سپس با حرکات دایره ای دندان های خود را بشوئید، بعد از 2 تا 3 دقیقه شست و شو دهان خود را به خوبی با آب بشوئید. هفته ای 2 بار دندان های خود را با زغال چوب شست و شو دهید.

مطالب پیشنهادی :  راه های طبیعی برای درمان زخم

 


 

سفید شدن دندان با آب لیمو و نمک

1406879029 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

آب لیمو یک ماده اسیدی بی خطر است و می تواند لکه های زرد دندان را از بین ببرد، نمک هم یک ضد عفونی کننده مشهور است. 1 قاشق چایخوری نمک را با 2 قاشق چایخوری آب لیمو ترکیب کنید و از این ترکیب به جای خمیر دندان استفاده کنید. از این روش 2 تا 3 بار در طول هفته استفاده کنید.

 


 

سفید شدن دندان با پوست موز

331534565 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

پوست موز حاوی پتاسیم و منگنز می باشد که برای سفید شدن دندان ها مفید هستند. یک قطعه پوست موز را شست و شو دهید و از قسمت داخلی آن را بر روی دندان های خود بمالید. این کار را هر روز انجام دهید تا دندان های شما آرام آرام رنگ زرد خود را از دست بدهند و سفید شوند.

 


 

سفید شدن دندان با سرکه سیب

213947415 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

سرکه سیب یک محلول اسیدی بی خطر و مفید است که علاوه بر ضد عفونی کردن دهان، به سفید شدن دندان های شما نیز کمک می کند. سرکه سیب را با آب مخلوط کرده و قبل از مسواک زدن، همانند محلول فلوراید از آن استفاده کنید. هر بار 2 تا 3 دقیقه با این محلول دهان و دندان خود را شست و دهید و بعد از آن مسواک بزنید.

 


 

سفید شدن دندان با روغن نارگیل

1071968353 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

خواص روغن نارگیل برای پوست و مو ثابت شده است، این روغن برای سفید شدن دندان ها هم مفید می باشد. روغن نارگیل حاوی اسید لاوریک است که خاصیت ضد باکتری و میکروبی خوبی دارد. یک پنبه را به روغن نارگیل آغشته کنید، سپس پنبه را به آرامی روی دندان های خود بمالید. از این روش هر روز استفاده کنید تا از شر رنگ زرد و پلاک دندان خلاص شوید.

مطالب پیشنهادی :  بعد از همه این حرف‌ها،بیشتر حرف زده می شود

 


 

سفید شدن دندان با زردچوبه

1423265422 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

زردچوبه علاوه بر تقویت لثه ها، خاصیت سایندگی خفیفی دارد که به از بین بردن جرم دندان ها کمک می کند. نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با خمیر دندان مخلوط کنید و با مسواک دندان های خود را بشوئید. بعد از شست و شوی دندان ها با زردچوبه، مجددا با یک خمیر دندان معمولی دندان های خود را بشوئید. حداکثر هفته ای 2بار از این روش استفاده کنید.

 


 

سفید شدن دندان با پوست پرتغال

1577670080 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

پوست پرتغال خاصیت اسیدی خفیفی دارد که می تواند به سفدی شدن دندان ها کمک کند. یک تکه پوست پرتغال را بشوئید و قسمت داخلی آن را روی دندان های خود بمالید، با استفاده مرتب و روزانه از این روش در طول 3 هفته نتیجه خواهید گرفت. بعد از هربار استفاده از پوست پرتغال 2 تا 3 دقیقه صبر کنید و سپس مسواک بزنید.

 


 

سفید شدن دندان با نمک حمام

2146400124 parsnaz com 8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

نمک حمام یک نمک غیر خوراکی است و خاصیت لایه برداری دارد. نمک حمام بر خلاف نمک طعام به جای سدیم کلرید از منیزیم سولفات تشکیل شده است. برای استفاده از این روش نمک حمام را با کمی آب مخلوط کنید، مسواک را به این ترکیب آغشته کنید و دندان های خود را شست و شو دهید. هفته ای 3بار از این روش کمک بگیرید تا لایه زرد دندان های تان از بین برود.

 

اختصاصی از بخش سلامت مجله پارس ناز

 Source link