10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

لری کینگ، مجری معروف آمریکایی در سن 87 سالگی درگذشت. این مجری در طول دوران کاری‌اش بیش از 50,000 مصاحبه انجام داده بود. در این مقاله 10 تا از برترین مصاحبه‌های لری کینگ را معرفی خواهیم کرد.

لری کینگ (Larry King) مجری تلویزیون و رادیوی آمریکایی متولد 19 نوامبر 1933 (28 آبان 1312) بود که به خاطر فعالیت‌هایش جوایزی چون 2 جایزه پیبادی، 1 جایزه امی و 10 جایزه کیبل‌ای‌سی‌ئی (CableACE Award) را دریافت کرده بود. لری کینگ با اجرای برنامه The Larry King Show که بین سال‌های 1978 تا 1994 پخش می‌شد شناخته شد. از سال 1985 تا سال 2010 نیز او برنامه شبانه گفتگو-محور Larry King Live را در شبکه CNN اجرا می‌کرد.

Larry King 2 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

چند وقت پیش به دلیل اینکه تست کرونای کینگ مثبت شده بود او را در بیمارستان بستری کرده بودند و متاسفانه در تاریخ 23 ژانویه 2021 (4 بهمن 1399) این مجری معروف در سن 87 سالگی در مرکز پزشکی سیدرز-ساینای در لس ‌آنجلس درگذشت. لری کینگ بیشتر با مصاحبه‌های جنجالی‌اش با افراد مشهور شناخته می‌شود. در این مقاله از پلازامگ می‌توانید با 10 تا از معروف‌ترین مصاحبه‌های لری کینگ آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

10 مصاحبه جنجالی لری کینگ

وقتی کارنامه کاری لری کینگ را مرور می‌کنیم، یک نکته مشخص می‌شود: او با «همه» مصاحبه کرده است. تخصص بعضی افراد در مصاحبه با سیاستمدارهاست، تخصص برخی دیگر در مصاحبه با هنرمندان است. کمتر پیش می‌آید کسی بتواند با هر دو گروه مصاحبه‌های جذابی را رقم بزند. اما لری کینگ یکی از این معدود افراد بود. در ادامه می‌توانید با 10 مصاحبه برتر لری کینگ آشنا شوید.

دونالد ترامپ (1987)

Larry King 3 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

لری کینگ با سیاستمدارها و افراد سلبریتی مصاحبه کرده است. گهگاه نیز او با سلبریتی‌هایی مصاحبه کرده که بعدها تبدیل به سیاستمدار شده‌اند. در این مصاحبه کینگ، دونالد ترامپ (Donald Trump) را با سوال‌هایی در مورد سیاست می‌آزماید. پاسخ‌های ترامپ به طور ترسناکی برخی از شعارهایی که بعدها او در دوره ریاست جمهوری‌اش استفاده می‌کرد را پیش‌بینی کردند.

فرانک سیناترا (1988)

Larry King 4 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

این مصاحبه حالا حسی تلخ و شیرین دارد؛ چراکه هم مصاحبه‌کننده و هم مصاحبه‌شونده از دنیا رفته‌اند. اما همچنین مثال خوبی است از اینکه چه اتفاقی می‌افتد وقتی که هم مصاحبه‌کننده و هم مصاحبه‌شونده با هم کاملا هماهنگ باشند. کینگ دقیقا لحنی را که در گفتگو با فرانک سیناترا (Frank Sinatra) باید به کار می‌گرفت را می‌دانست و سیناترا نیز هم به صورت شفاهی پاسخ می‌داد و هم از حالت‌های مختلف چهره‌اش کمک می‌گرفت.

بیل کلینتون (1994)

Larry King 5 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

زمانی که رئیس جمهوری در یک مصاحبه‌ای مفصل شرکت می‌کند، خودش خبر مهمی محسوب می‌شود. گفتگوی کینگ و بیل کلینتون (Bill Clinton) در سال 1994 نیز چنین مصاحبه‌ای به حساب می‌آید. همچنین این مصاحبه ثابت کرد که لری کینگ فوق‌العاده و برنامه‌اش تا چه حد موفق هستند؛ چراکه کلینتون در مورد برنامه لری کینگ صحبت کرد و گفت که این برنامه در بین افراد عادی جامعه آمریکا نیز راه باز کرده است.

مارلون براندو (1994)

Larry King 6 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

در سال 1994 کینگ با بازیگر مشهور، مارلون براندو (Marlon Brando) مصاحبه کرد. در آن زمان براندو کتاب زندگینامه‌اش به نام Songs My Mother Taught Me را نوشته بود. این مصاحبه در خانه براندو انجام شد و این بازیگر برنده 2 جایزه اسکار به همه سوالات کینگ درباره کودکی و حرفه بازیگری‌اش پاسخ داد.

پل نیومن (1998)

Larry King 7 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

مصاحبه کینگ با پل نیومن (Paul Newman)، بازیگر آمریکایی در سال 1998 راز نیومن در مورد ازدواج طولانی مدتش، در حالی که در صنعت فیلم هم فعال بود را آشکار کرد؛ احتمالا راز او ترکیبی از احترام، صبوری و اراده بود.

نلسون ماندلا (2000)

Larry King 8 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

در این مصاحبه که در سال 2000 انجام شد، کینگ در مورد برخی از اساسی‌ترین لحظات زندگی نلسون ماندلا (Nelson Mandela) از او سوال پرسید و تصویری صمیمی از زندگی ماندلا که با تاریخ در هم آمیخته شده بود را به نمایش گذاشت.

سلین دیون (2005)

Larry King 9 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

در مصاحبه جنجالی سال 2005، سلین دیون (Celine Dion)، خواننده مشهور کانادایی، از نظر احساسی کاملا دگرگون شد. این مصاحبه بعد از حادثه غم‌انگیز توفند کاترینا (Hurricane Katrina) انجام شد و سلین دیون همه احساساتش را بیان کرد. در حالی که سلین دیون اشک می‌ریخت، گفت که 1 میلیون دلار به صلیب سرخ آمریکا اهدا کرده است.

جری ساینفلد (2007)

Larry King 10 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

در سال 2007 جری ساینفلد (Jerry Seinfeld)، بازیگر و کمدین آمریکایی به برنامه لری کینگ آمد و این دو درباره سریال معروف ساینفلد به نام Seinfeld که بین سال‌های 1989 تا 1998 از شبکه NBC پخش می‌شد صحبت کردند. کینگ از ساینفلد پرسید که آیا ساخت ادامه این سریال کنسل شده است و ساینفلد در سخنرانی‌ای طولانی گفت که خودش این کار را ادامه نداده، نه اینکه کنسل شده باشد. در قسمتی جالب از مصاحبه ساینفلد می‌گوید:

من برنامه شماره یک تلویزیون را داشتم. می‌دونی من کی هستم؟

در ادامه این کمدین خواست که یک نفر نسخه‌ای از رزومه‌اش را به کینگ نشان بدهد.

محمود احمدی نژاد (2008-2010)

Larry King 11 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

جورج دابلیو. بوش (George W. Bush) با او صحبت نمی‌کرد، اما لری کینگ این کار را کرد. در سال 2008 این مجری مصاحبه‌ای را با محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران انجام داد. کینگ از او درباره سلاح‌های هسته‌ای، عراق، اسرائیل، سارا پیلین (Sarah Palin)، فرماندار آلاسکا بین سال‌های 2006 تا 2009 و همچنین برخی صحبت‌های بحث‌برانگیز احمدی نژاد سوال پرسید. البته جواب‌های احمدی نژاد چندان روشن نبودند. در سال‌های 2009 و 2010 هم احمدی نژاد دوباره به برنامه لری کینگ آمد.

لیدی گاگا (2010)

Larry King 12 10 مصاحبه جنجالی لری کینگ ؛ از احمدی نژاد تا دونالد ترامپ

در سال 2010 نیز لیدی گاگا (Lady Gaga) به برنامه کینگ آمد. این ستاره مشهور آمریکایی که به لباس پوشیدن‌های عجیب و غریبش معروف است، پیراهنی مردانه با کراوات و بند شلوار پوشیده بود و به نظر می‌رسید که طرز لباس پوشیدن کینگ را کپی کرده است. در طول مصاحبه لری از گاگا درباره بیماری لوپوس پرسید؛ چراکه خاله گاگا به دلیل این بیماری از دنیا رفته بود. کینگ پرسید که آیا او برای این بیماری آزمایش داده است یا خیر که گاگا پاسخ داد:

لوپوس در خانواده ما ارثی است. واقعیت این است که من هیچ نشانه‌ای از این بیماری تاکنون نداشته‌ام. اما آزمایشم نشان داده که لب مرز هستم و با اینکه در حال حاضر این بیماری را ندارم، ولی باید مراقب خودم باشم.

 

لری کینگ، مجری معروف شبکه CNN، در تاریخ 23 ژانویه 2021 (4 بهمن) در سن 87 سالگی درگذشت. این مجری بیشتر به خاطر مصاحبه‌های جنجالی‌اش شناخته می‌شد و تاکنون با افراد زیادی به گفتگو نشسته بود. در این مقاله 10 مصاحبه برتر لری کینگ را برای شما معرفی کردیم و به جزئیاتی از هر کدام از آنها پرداختیم. نظر شما درباره این مجری و برنامه‌هایش چه بود؟ آیا از طرفداران او و مصاحبه‌هایش بودید؟


Source link

Check Also

داستان برند نتفلیکس ؛ جسارت حضور در دنیای آنلاین

نتفلیکس (Netflix) یک سرویس اشتراک ویدیو است که با پیشرفت فناوری، سرویس استریم فیلم خود …

Translate »