Home بازی ۴ دلیل که چرا GTA و Red Dead Redemption دنیایی مشترک دارند

۴ دلیل که چرا GTA و Red Dead Redemption دنیایی مشترک دارند

0
۴ دلیل که چرا GTA و Red Dead Redemption دنیایی مشترک دارند

[ad_1]

چند روز پیش دهمین سالگرد عرضه نسخه اول Red Dead Redemption بود. از زمان عرضه‌اش در سال ۲۰۱۰، این سری وسترن تبدیل به یکی از غنی‌ترین و واقع‌گرایانه‌ترین دنیاهای جهان‌بازی شده که راکستار تا به حال خلق کرده است. اما چه می‌شود اگر بگویم که دنیای رد دد ردمپشن انقدر وسیع است که در واقع بخشی از جهان GTA به حساب می‌آید؟ دلایل زیادی برای درستی این تئوری قدیمی از سوی طرفداران وجود دارد و احتمالا با عرضه GTA 6 همه‌چیز یک درجه شفاف‌تر هم می‌شود.

در طول سالیان مختلف، راکستار در زمینه ربط دادن بازی‌هایش با هم به کمک ایستر اگ‌ها و ارجاعات مختلف شهرتی به پا کرده است. در GTA V اشارات بی‌شماری به نسخه‌های قبلی سری دیده می‌شود. همچنین نشانه‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد دنیای امروزی بازی در جهانی یکسان با سری Red Dead Redemption اما یک قرن جلوتر جریان دارد. با آنکه احتمالا باورش سخت باشد اما آرون گاربوت (Aaron Gabut)، کارگردان هنری بازی در همان سال ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که GTA V آنقدر نکات مخفی زیادی دارد که بعید است گیمرها بتوانند همه آن‌ها را پیدا کنند.

او پیش از عرضه بازی در مصاحبه‌اش با سایت تک‌رادار گفت: «برخی از نکات مخفی بازی آنقدر مبهم هستند که بیشتر گیمرها آن‌ها را هیچ وقت نمی‌بینند. من فکر می‌کنم هر چیزی که در GTA 4 بوده پیدا شده اما مطمئن نیستم همین اتفاق برای نسخه آخر هم بیافتد.»

دنیای مشترک GTA V و Red Dead Redemption 2

لزوما مشخص نیست مواردی که گاربوت به آن‌ها اشاره می‌کرد، دو بازی GTA و RDR را به هم مربتط می‌کند یا خیر اما طرفداران سرسخت هر دو بازی اطلاعات زیادی از دو نسخه رد دد و GTA 5 پیدا کردند که نشان می‌دهد هر سه بازی با یکدیگر ارتباط دارند. دیدن همچین ارتباطی واقعا جالب است و امیدواریم که GTA 6 هم این روند را ادامه دهد. در ادامه می‌خواهیم به ۴ تا از این نشانه‌ها اشاره کنیم اما مراقب باشید که برخی از آن‌ها ممکن است بخش‌هایی از این سه بازی را لو دهند.

کتاب Red Dead

اولین مدرک برای اثبات این تئوری کتابی با نام Red Dead به نویسندگی جی.م مارستون (J. Marston) است که در یکی از قفسه‌های کتاب شهر لوس سنتوس جی تی ای پیدا می‌شود. هیچ شکی نیست که این کتاب به سری وسترن راکستار اشاره دارد اما آیا واقعا ممکن است شخصیت اصلی نسخه اول یعنی جان مارستون قبل از مرگ دردناکش رمان نوشته باشد؟

جان یک خلافکار مادرزادی است که هیچ وقت در طول بازی نسبت به خواندن یا نوشتن علاقه‌ای نشان نمی‌دهد اما پسر او جک مارستون اتفاقا یک خرخوان واقعی است، کسی که احتمالا کتاب Red Dead را به رشته تحریر در آورده.

در طول داستان Red Dead Redemption 2 موفق می‌شویم کمی از دوران کودکی جک و بزرگ شدنش را مشاهده کنیم و یکی از مشخص‌ترین استعداد‌های او، یادگیری سریعش بود. در سن چهار سالگی جک مهارت‌های پایه برای خواندن را یاد گرفته بود و در اطراف کمپ می‌توانستید او در حال کتاب خواندن پیدا کنید در حالی که پدرش و آرتور مورگان در حال گانگستربازی بودند. او حتی در یکی از ماموریت‌های فرعی بازی از آرتور می‌خواهد تا برایش کتاب داستانی جدیدی پیدا کند چرا که کتاب قدیمی‌اش را در کمپ قبلی جا گذاشته است.

جک همچنین از انگیزه‌هایش برای تبدیل شدن به یک نویسنده و دانشمند می‌گوید. به نظر می‌رسد که او با وجود کودکی سختی که داشته، در نهایت رویایش را دنبال کرده است. به هر حال داستان بزرگ شدن در کمپی از دزدان و قاتلین غرب وحشی خودش رمان کاملی است که تنها کافی بوده جک آن را به روی کاغذ بیاورد.

فرانسیس سین‌کلیر

سرنخ بعدی که دنیاهای Red Dead Redemption و GTA را به هم مربوط می‌کند، بسیار اسرارآمیزتر از بقیه است و حتی می‌توان از آن به عنوان مدرکی برای اثبات وجود قابلیت سفر در زمان در این دو سری هم استفاده کرد. گیمرها در نسخه دوم رد دد با مردی با موهای زنجبیلی به نام فرانسیس سین‌کلیر (Francis Sinclair) آشنا می‌شوند.

وقتی به خانه دور افتاده فرانسیس در میان برهوت سر می‌زنید به سرعت می‌فهمید که یک جای کار می‌لنگد. او لهجه‌ای انگلیسی خاصی که شبیه به اوایل قرن بیستم است، دارد، سوییتر آبی کم‌رنگی پوشیده و در اطراف چشم راستش یک ماه‌گرفتگی مادرزادی دارد. فرانسیس از شما می‌خواهد تا نقش و نگارهای مختلفی روی غارهایی مخفی در بازی را پیدا کنید و بعد از یافتن همه آن‌ها به پیش او بازگردید.

اما بعد از بازگشت به کلبه فرانسیس، خانمی در را باز می‌کند و زمانی که از او در موردش شوهرش سوال می‌کنید، در جواب می‌گوید که شوهرش سال‌هاست که فوت کرده اما عجیب‌تر آنکه کمی بعد خواهید دید که او کودکی خردسال با موهای قرمز و ماه‌گرفتگی روی صورتش دارد. بدون شک این بچه دوران نوزادی فرانسیس است اما چیزی که در خانه پیدا می‌کنید، حتی از این هم عجیب‌تر است.

دنیای مشترک GTA V و Red Dead Redemption 2

نقاشی و نقش و نگار بزرگی از فرانسیس روی دیوار نقش بسته که او را در حال سفر در زمان از زیر پرتره یک مرد بی‌مو نشان می‌دهد که او هم روی صورتش ماه‌گرفتگی دارد. طرفداران راکستار اعقتاد دارند که این مرد کچل در واقع کراف (Kraff) است، خدایی فرقه Epsilon Program سری جی تی ای آن را می‌پرستند.

در وبسایت این فرقه در بازی آمده هر کسی که ماه‌گرفتگی روی صورتش داشته باشد، ممکن است از نوادگان کراف باشد و در سایت نظرسنجی هم قرار داده شده که از بازیدیدکنندگانش می‌پرسد آیا موهایشان قرمز است یا خیر. اگر تمام این موارد برایتان کافی نیست باید اشاره کنیم که اعضای فرقه اپسیلون همگی لباس‌های آبی‌کم‌رنگ می‌پوشند، درست مانند فرانسیس در RDR2.

شکارچی پاگنده (Big Foot)

اگر واقعا سفر در زمان در این دنیای مشترک ممکن باشد، پس باید به شکارچی پاگنده‌ای که هم در بسته الحاقی Unded Nightmare نسخه اول رد دد و هم GTA 5 حضور دارد، توجه بیشتری کنیم. او در GTA V زمانی ظاهر می‌شود که با شخصیت فرانکلین در اطراف کوهستان چیلیاد پرسه بزنید. این شکارچی در دو هر دو بازی به غیر از تفاوت‌های گرافیکی‌شان، کاملا یکسان و شبیه به هم هستند و فرانکلین و جان را هر دو درگیر ماموریت مشابهی می‌کنند که با هیچ کدام از این دو کاراکتر دیگر نمی‌توانید شکارچی را ببینید. احتمالا او هم یک مسافر زمان چون فرانسیس باشد.

کوهستان شان و چیلیاد

در نهایت هر دو بازی GTA V و RDR 2 کوهستان‌هایی نحس دارند که در آن‌ها ایستر اگ‌هایی ماورایی و خارق‌عادت پیدا می‌شود. اگر در ساعت ۳ نصفه شب از کوهستان چیلیاد (Chiliad) در جی تی ای بالا بروید آن هم در آب و هوای طوفانی، اگر بازی را ۱۰۰ درصد کرده باشید، سفینه فضایی را خواهید دید که بر فراز این کوهستان شناور است. به شکل تقریبا مشابهی اگر در Red Dead Redemption 2 در اوج تاریکی شب به قله کوهستان شان (Shann) بروید، سفینه فضایی دیگری را در فاصله دور می‌بینید.

این دو کوهستان در یک منطقه نیستند چرا که هر دو بازی در مناطق مختلفی از آمریکا جریان دارند اما امکانش هست که به نوعی به هم مرتبط باشند. فرانکلین در نزدیکی کوهستان چیلیاد با شکارچی پاگنده رو‌به‌رو می‌شود و جان هم در منطقه Tall Trees او را می‌بیند که خب همان‌جایی است که کوهستان شان واقع شده است.

دنیای مشترک GTA V و Red Dead Redemption 2

بیشتر بخوانید:

این سرنخ آخر به اندازه موارد قبلی مستقیم و خیلی مستدل نیست اما با توجه به آن سفینه فضایی و شکارچی پاگنده، نوعی نیروی ماورا طبیعی این دو کوهستان را در خط زمانی بازی با یکدیگر مرتبط می‌کند. با توجه به شور و علاقه فراوان راکستار به این شکل از نکات مخفی و اینکه مقادیر زیادی از آن‌ها در هر دو بازی یکسان هستند، می‌توانیم تقریبا مطمئن باشیم که هر دو بازی در یک دنیا جریان دارند و همین دلیل کافی است تا برای عرضه GTA 6 حتی هیجان‌زده‌تر باشیم.


منبع: Inverse

.کپی شد