کولر پوشیدنی سونی (Sony) به طور رسمی رونمایی شد!

سونی از دستگاهی کوچک و سبک به نام Reon Pocket رونمایی کرد که می‌تواند به عنوان یک کولر پوشیدنی مورد استفاده قرار گرفته و تحمل گرمای تابستان را کمی آسان‌تر کند.

تحمل گرمای هوا در فصل تابستان بویژه در مناطقی که رطوبت بالایی دارند بسیار سخت و طاقت‌فرسا بوده و حتی می‌تواند سبب بروز بیماری‌ها و آسیب‌های جدی شود. کشور ژاپن نیز یکی از کشورهایی است که رطوبت در آن بسیار بالا است و تابستان‌های بسیار داغی دارد. از همین رو، کمپانی نام آشنای سونی که اصالتی ژاپنی دارد با ارائه راه حلی جالب، از یک کولر پوشیدنی برای مقابله با گرمای هوا رونمایی کرد.

کولر پوشیدنی سونی که Reon Pocket نام دارد یک دستگاه پلاستیکی با اندازه یک وجبی است که به وسیله USB C شارژ شده و از طریق بلوتوث به گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS متصل می‌شود. این دستگاه یک پد سیلیکونی دارد که با چسبیدن به پوست شما و با بهره‌گیری از اثر ترموالکتریکی با استفاده از دفع و جذب گرما، خود را گرم یا خنک می‌کند.

استفاده از کولر پوشیدنی سونی در روش‌های مختلف قابل استفاده است، اما روش متداول استفاده از آن خرید تیشرت ویژه سونی است که یک جیب داخلی در پشت گردن دارد و در آنجا از دستگاه میزبانی می‌کند.

اپلیکیشن Reon Pocket نیز بسیار ساده بوده و کنترل کاملی از تنظیمات دمای این دستگاه را در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن تنظیم گرما یا خنک کنندگی در سه درجه مختلف، یک حالت پیشرفته با محدودیتی دو دقیقه‌ای و کنترل سرعت فن را شامل می‌شود.

کولر همراه سونی کولر پوشیدنی سونی (Sony) به طور رسمی رونمایی شد!

شما همچنین می‌توانید دستگاه را در حالت اتوماتیک قرار داده و بدون استفاده از اپلیکیشن آن را هر زمان که خواستید از طریق دکمه پاور روشن کنید. باتری کولر پوشیدنی سونی با هر بار شارژ بسته به شدت استفاده به مدت 2 الی 3 ساعت، انرژی مورد نیاز برای روشن ماندن و کار کردن این دستگاه را فراهم خواهد کرد.

وزن کولر همراه سونی تنها 80 گرم است و به احتمال زیاد، تنها بعد از چند دقیقه فراموش خواهید کرد که آن را زیر لباس خود پوشیده‌اید. سونی مدعی است که این دستگاه می‌تواند دمای بدن انسان را تا 13 درجه سانتیگراد کاهش دهد. با اینکه این ادعا سونی در مورد نقطه‌ای از بدن که پد به آن متصل است منطقی به نظر می‌آید، اما بر اساس تصاویر منتشر شده توسط خود کمپانی، به نظر می رسد که تاثیر کولر پوشیدنی در سایر نقاط بدن کمی کم‌تر باشد.

به طور کلی، Reon Pocket به همان اندازه که می‌توانیم از یک دستگاه خنک کننده کوچک که بر روی پوست قرار می‌گیرد انتظار داشته باشیم کار می‌کند. به بیان دیگر، این دستگاه در دمای 40 درجه سانتی‌گراد و رطوبت 80 درصد نمی‌تواند مثل یک کولر گازی خانگی شما را خنک کند، اما بدون شک تحمل شرایط را آسوده‌تر خواهد کرد.

Reon Pocket در حال حاضر تنها به صورت اختصاصی در بازار ژاپن موجود  است و قیمت آن 13 هزار ین (حدود 122 دلار) برای خود دستگاه خنک کننده تعیین شده است. افرادی که قصد خرید تیشرت اختصاصی آن که در رنگ‌های سفید و بژ موجود است را دارند، باید به صورت جداگانه مبلغ 1800 ین (17 دلار) را پرداخت کنند. نظر شما درباره این کولر پوشیدنی چیست؟ با اخبار فناوری همراه پلازامگ باشید.


Source link

Check Also

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد – ارزدیجیتال کاربران آمازون از این پس …

Translate »