Home News کشف فعالیت های پنهانی استخراج بیت کوین در چین

کشف فعالیت های پنهانی استخراج بیت کوین در چین

0
کشف فعالیت های پنهانی استخراج بیت کوین در چین

[ad_1]

استخراج غیرقانونی در چین

طبق آخرین خبرها، پلیس چین موفق شد یک مرکز استخراج بیت کوین که به صورت پنهانی فعالیت می کرد را کشف کند. فعالیت های پنهانی استخراج بیت کوین در چین پیش تر نیز توسط پلیس مورد پیگرد بود. این مرکز شامل چندین سایت استخراج زیرزمینی بوده و گفته می شود که در پی اجرای قانون مربوطه و شکایات نهادهای محلی کشف شده است.

فعالیت های پنهانی استخراج بیت کوین

گزارشات از منابع محلی و معتبر بیان می کنند که کشف این مرکز غیرقانونی استخراج بیت کوین در تاریخ ۳۱ مِی رخ داده که در شمال شهر Daqing چین واقع بوده است. پس از بررسی های اولیه در مورد این مسئله، پلیس تصمیم گرفت که منطقه مشکوک را با اطلاع یک کمپانی فعال در زمینه نفت بررسی کند. این کمپانی از افت ناگهانی برق شکایت کرده بود. پلیس پس از یافتن یک ورودی در پای یک تپه، با حفر آن به تجهیزات گسترده استخراج می رسد که بطور غیر مجاز در حال ماین بیت کوین با برق سرقت شده بودند.

رسانه های محلی گزارش دادند که پیش تر در این هفته، مجریان قانون ۵۴ دستگاه استخراج بیت کوین را در زیر یک لانه سگ در استان Heilongjiang کشف و ضبط کرده اند.

با افزایش مجدد قیمت بیشتر رمزارزها در این روزها، تمایل افراد زیادی به داشتن ارزهای دیجیتال به خصوص از طریق ماینینگ و استخراج نیز بیشتر شده است. استانداری Sichuan طی بیانیه ای اخیرا اعلام کرده است که کلیه نهادهای فعال در زمینه ماینینگ بایستی هرچه سریعتر فعالیت های مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال خود را متوقف کنند. این موضوع اهمیت بسیاری دارد تا آنجا که طبق یک تحقیق به انجام رسیده در دانشگاه کمبریج، این استان در چین حدود ۱۰ درصد از هش ریت بیت کوین کل دنیا را در اختیار دارد. متوقف شدن فعالیت های استخراج در این منطقه می تواند زنگ هشداری برای شبکه بیت کوین باشد.

[ad_2]

Source link