Home News کارگردان «دلشکسته» فیلمنامه‌ای درباره شهید ابراهیم هادی می‌نویسد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کارگردان «دلشکسته» فیلمنامه‌ای درباره شهید ابراهیم هادی می‌نویسد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

0
کارگردان «دلشکسته» فیلمنامه‌ای درباره شهید ابراهیم هادی می‌نویسد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علی روئین‌تن نگارش اثر تازه‌ای را در سینمای دفاع مقدس با حمایت بنیاد سینمایی فارابی آغاز کرده است. این فیلمنامه در مرحله تحقیق و نگارش قرار دارد و برای نخستین بار در سینمای ایران، زندگی و مبارزات شهید ابراهیم هادی در آن روایت می‌شود.

پهلوان بسیجی ابراهیم هادی از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشورمان بود. حضور در هیات جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر مرحوم علامه محمدتقی جعفری در سال‌های پایانی دبیرستان، در رشد شخصیتی ابراهیم بسیار مؤثر بود.

ابراهیم هادی اهل ورزش بود و این موضوع را با ورزش پهلوانی یعنی ورزش باستانی شروع کرد و در والیبال و کشتی دستی داشت. او همزمان با تحصیل علم به کار در بازار تهران مشغول بود و پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن در آموزش و پرورش فعالیت کرد. وی در دوران پیروزی انقلاب شجاعت‌های بسیاری از خود نشان داد. با شروع جنگ تحمیلی، هادی در جبهه حضور یافت و در عملیات والفجر مقدماتی، پنج روز در محاصره دشمن استقامت کرد تا آن‌که امام (ره) او و یارانش را ملائکه‌الله نامید. سرانجام در غروب ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۱ پس از آن‌که توانست یارانش را از بند محاصره رهایی بخشد، با لبی تشنه به شهادت رسید و دیگر کسی پیکرش را ندید.

[ad_2]

Source link