Home News چرا موشک های هسته ای می توانند پاسخی برای اکتشاف فضای امن تر باشند

چرا موشک های هسته ای می توانند پاسخی برای اکتشاف فضای امن تر باشند

0
چرا موشک های هسته ای می توانند پاسخی برای اکتشاف فضای امن تر باشند

[ad_1]

با رؤیاهای مریخ در ذهن هر دو ناسا و الون ماسک ، ماموریت های خدمه ای با فاصله طولانی از طریق فضا در حال آمدن هستند. اما شاید تعجب کنید که می دانید موشک های مدرن خیلی سریعتر از موشک های گذشته حرکت نمی کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که یک فضاپیمای سریعتر بهتر است و موشک های هسته ای راهی برای انجام این کار هستند. آنها نسبت به موشک های سنتی سوخت خورشیدی یا موشک های برقی خورشیدی مدرن فواید زیادی را ارائه می دهند ، اما تنها هشت فضای ایالات متحده در طی 40 سال گذشته پرتاب راکتورهای هسته ای داشته است.

با این حال ، سال گذشته قوانینی که پروازهای پرواز هسته ای را تنظیم می کنند تغییر کرده و کار بر روی این نسل بعدی موشک ها آغاز شده است.

چرا نیاز به سرعت؟

اولین قدم از سفر فضایی شامل استفاده از موشک های پرتاب برای ورود یک کشتی به مدار است. این موتورهای بزرگ سوزاندن سوخت هستند که وقتی فکر می کنند راکتی را پرتاب می کنند تصور می کنند و به دلیل محدودیت های گرانش احتمالاً در آینده قابل پیش بینی از بین نمی روند.

این یک بار کشتی به فضا می رسد که همه چیز جالب می شود. برای فرار از گرانش زمین و رسیدن به مقصد مکانهای عمیق ، کشتی ها نیاز به شتاب اضافی دارند. اینجاست که سیستمهای هسته ای به مرحله اجرا در می آیند. اگر فضانوردان بخواهند چیزهای دورتر از ماه و شاید مریخ را کشف کنند ، باید خیلی سریع پیش بروند. فضا گسترده است و همه چیز دور است.

دو دلیل وجود دارد که موشکهای سریعتر برای مسافرت در فواصل طولانی بهتر باشند: ایمنی و زمان.

فضانوردان در سفر به مریخ در معرض اشعه بسیار زیاد هستند که می تواند باعث مشکلات جدی در درازمدت سلامتی مانند سرطان و نازایی شود. محافظ پرتوی می تواند کمک کند ، اما بسیار سنگین است و هر چه ماموریت طولانی تر باشد ، محافظ بیشتری لازم است. یک راه بهتر برای کاهش قرار گرفتن در معرض تابش این است که به سرعت سریعتر به جایی بروید.

اما ایمنی انسان تنها فایده ای ندارد. از آنجا که آژانس های فضایی دورتر از فضا تحقیق می کنند ، مهم است که هرچه سریع تر داده ها را از ماموریت های بدون سرنشین دریافت کنید. ویجر 2 2 12 سال طول کشید تا رسیدن به نپتون ، جایی که هنگام پرواز ، عکسهای باورنکردنی را به دست آورد. اگر Voyager-2 دارای یک پیشرانه سریعتر باشد ، ستاره شناسان می توانستند آن عکس ها و اطلاعاتی را که سال ها قبل در اختیار داشتند قرار دهند.

سرعت خوب است. اما چرا سیستمهای هسته ای سریعتر هستند؟