ویدیوی نسخه مفهومی عینک واقعیت افزوده سامسونگ منتشر شد

شرکت سامسونگ به دنبال تولید عینک واقعیت افزوده سامسونگ است تا بتواند دنیای دیگری را در مقابل چشم‌های طرفداران برند سامسونگ به نمایش بگذارد.

شرکت سامسونگ سال‌هاست روی عینک واقعیت افزوده سامسونگ کار می‌کند و اخیرا در رویداد CES 2020 تصویرهایی از نمونه اولیه عینک‌های خود را منتشر کرد. البته در مورد جزئیات ساخت چنین گجت جاه‌طلبانه‌ای هرگز هیچ حرفی به میان نیاورد مگر تا به امروز و بعد از انتشار این خبر.

سایت WalkingCat که یکی از سایت‌های معتبر در خصوص گجت‌هاست به تازگی دو ویدیو منتشر کرده که در آنها قابلیت‌های عینک واقعیت افزوده سامسونگ به نمایش در آمده است. در ادامه به کارکردهای جذاب یک عینک واقعیت افزوده سامسونگ اشاره می‌شود:

  • دسترسی به یک نمایشگر مجازی بزرگ برای بازی کردن
  • دسترسی به یک سینمای خصوصی
  • کارکرد به عنوان یک صفحه نمایش بزرگ مجازی برای کامپیوتر شما
  • کارکرد به عنوان یک عینک آفتابی و برخورداری از توانایی کاهش نور به طور خودکار
  • کارکرد به عنوان صفحه نمایش هواپیمای بدون سرنشین شما و برخورداری از تله‌متری (Telemetry) یا همان اطلاعات تشخیصی

در ویدئوی دومی که توسط این منبع منتشر شد کاربرانی را مشاهده می‌کنید که با استفاده از این عینک واقعیت افزوده سامسونگ می‌توانند اشیاء سه بعدی دیجیتالی را در دنیای واقعی مشاهده کنند. جالب‌ترین بخش ویدئوهای منتشر شده جایی است که شرکت سامسونگ تصویرسازی می‌کند که چطور شما می‌توانید از یک ساعت هوشمند برای هدایت اتفاقات استفاده کنید.

استفاده از ساعت هوشمند برای هدایت نمایشگر مجازی، از اینکه با انگشت روی اشیایی که وجود فیزیکی ندارند ضربه بزنید و یا حرکاتی را در هوا با دست خود انجام دهید بسیار منطقی‌تر و واقع‌گرایانه‌تر است. کنترل با استفاده از ساعت هوشمند نمونه‌ای است که شرکت‌هایی که روی هدست‌های واقعیت افزوده کار می‌کنند بدون شک به آن توجه کرده و در نظر می‌گیرند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت اپل اشاره کرد که در حال توسعه ساعت هوشمند و هدست‌های افزوده به طور همزمان است. همچنین تیم سخت افزاری فیسبوک هم روی ساخت عینک‌های افزوده کار می‌کند.

در رابطه با سامسونگ و ساعت‌های هوشمند خبرهایی توسط منابع معتبر فاش شده است مبنی بر اینکه شرکت سامسونگ ممکن است برای ساعت هوشمند آتی خود به جای پلتفرم تیزن (Tizen) که اکنون در ساعت‌های هوشمند خود استفاده می‌کند، به اندروید روی بیاورد.

جمع بندی

با انتشار ویدئوهای مربوطه می‌توان اطمینان داشت که شرکت سامسونگ به زودی گام‌هایی را در راستای تولید عینک واقعیت افزوده سامسونگ برمی‌دارد. اطلاعات شما در رابطه با این محصول تا چه حدی است؟ این عینک واقعیت افزوده با مشخصه‌هایی که دارد می‌تواند شما را به عنوان یک خریدار بالقوه برانگیزد؟ این محصول می‌تواند در بازار ایران جایی برای خود باز کند؟ نظرت خود را با ما در پلازامگ در میان بگذارید.


Source link

Check Also

ایلان ماسک: کلاهبرداران دست از سر ارزهای دیجیتال برنمی‌دارند

ایلان ماسک: کلاهبرداران دست از سر ارزهای دیجیتال برنمی‌دارند – ارزدیجیتال اخبار آلت‌ کوین‌ها اخبار …

Translate »