-3.7 C
New York
پنج‌شنبه, فوریه 25, 2021
Home News وضعیت قرمز بورس تا کی ادامه دارد؟ / دلایل منفی بودن شاخص...

وضعیت قرمز بورس تا کی ادامه دارد؟ / دلایل منفی بودن شاخص بازار سهام


محمد اصولیان کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با دلایل ادامه‌دار شدن سیر نزولی بازار سهام گفت: به نظر می‌رسد در افراد کم‌ تجربه هیجان خرید سهام به هیجان فروش سهام تبدیل شده است، از انجایی که این افراد در ماه‌های کذشته در خرید سهام شدت زیادی داشتند همان عکس‌العمل را در کاهش بازار نشان ‌می‌دهند و به همین دلیل صف‌های فروش در بازار سهام شکل می‌گیرند.

وی افزود: بخشی از این سیر نزولی به دلیل اصلاح بازار است که یک فرایند طبیعی است، اما اینکه نهادهای حقوقی صف‌های فروش را جمع می‌کنند اما همان روز یا روز کاری بعد دوباره صف فروش شکل می‌گیرد نشان از هیجانی برخورد کردن برخی از سهامداران است، همچنین سازمان سهام موجود در صندق‌ها را از ۱۰ درصد به ۵ درصد کاهش داد که نباید این اتفاق می‌افتاد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در هر صورت بازار هیجانات را پشت سر خواهد گذاشت اما به نظر من بهتر است که نهادها و شرکت‌های حقوقی وارد عمل شوند و به نوعی صف‌های فروش را جمع کنند.

محمد اصولیان در رابطه با تاثیر فروش سهام عدالت بر بازار گفت: سهام عدالت به دلیل زیاد کردن عرضه بر بازار تاثیر گذار است اما از طرفی هم حق سهامدار است که سهامشان را بفروشند، زیرا شرایط اقتصادی چندان مطلوب نیست و سهام عدالت دارایی مردم در بورس است، اما اگر نهادهای حقوقی جلوی هیجانات را بگیرند می‌توانند سهام عدالت را به شیوه بهتری به فروش برسانند (حداقل کارگزاری‌ها فقط به علت نقد کردن سهام آن را در ضریب منفی به فروش نرسانند) تا اثرش در بازار تایین کننده نباشد.

مطالب پیشنهادی :  احتمال فروش وان پلاس 9 با شارژر درون جعبه قوت گرفت

وی در رابطه با دو شیفته شدن معاملات از فردا افزود: به نظر نمی‌رسد دو شیفته شدن معاملات تاثیری در ریزش شاخص بورس داشته باشد، هسته معاملات پاسخگوی بار معاملات نیست و به این خاطر قرار است معاملات بازار سهام به دو شیفت تقسیم شود.

وی در رابطه با اینکه تا چه زمانی سیر نزولی ادامه‌دار است گفت: تا زمانی که سهامداران تحت تاثیر هیجانات باشند این اتفاقات ادامه‌دار خواهد بود و یا تا زمانی که نهادهای حقوقی به صورت منسجم وارد عمل شوند، که انتظار می‌رود نهادهای حقوقی که همیشه حامی بازار بودند وارد عمل شوند و بازار سهام را حمایت کنند.

وی در پایان افزود: سهامداری که بنا به رفتار هیجانی و با اندکی ضرر از بورس خارج می‌شود، اگر بعدها بخواهد وارد بورس شود دیگر سهام‌ها به قیمت قبل نخواهند بود و سهامدار ضرر زیادی را متحمل می‌شود و این موضوع برای افرادی که تمام سرمایه خود را به سودای سود زیاد در بورس سرمایه‌گذاری کردند بسیار اهمیت دارد.

 Source link

- Advertisment -
newspaper rec300@2x وضعیت قرمز بورس تا کی ادامه دارد؟ / دلایل منفی بودن شاخص بازار سهام

Most Popular

شگفت انگیزترین دریاچه ‌های جهان ؛ شاهکار رنگ ها از اروپا تا آفریقا

شگفتی‌های خلقت را در هر گوشه از این جهان پر رمز و راز می‌توان دید. به یقین دریاچه ‌های جهان یکی از این شگفتی‌های...

تصویر جعبه ردمی نوت 10 به بیرون درز کرد

ارسال شده توسط: ندیم نجم آبادی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۸:۴۹ در آستانه معرفی رسمی، تصویری از جعبه ردمی نوت ۱۰ – Redmi...

گوشی ریلمی نارزو ۳۰ پرو با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و شبکه 5G معرفی شد

ارسال شده توسط: معین کریمی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۸:۱۳ گوشی‌های ریلمی نارزو ۳۰ پرو و نارزو ۳۰ ای معرفی شدند. Realme Narzo...

ایرفون بی سیم ریلمی بادز ایر 2 معرفی شد

ارسال شده توسط: ندیم نجم آبادی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۷:۱۳ ریلمی بادز ایر ۲ – Realme Buds Air 2 در قیاس با...

Recent Comments

Mike Jolley on Single
Translate »