واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد

به گزارش تجارت‌نیوز، روزنامه هفت صبح در گزارشی به واکسن روسی کرونا اشاره کرده که توانسته از آزمایش غربی‌های سخت گیر با سربلندی بیرون آید. این روزنامه پیش‌بینی کرده واکسن روسی کرونا حتی ممکن است پاییز به ایران برسد.

منطقه بی اوغلو استانبول / پروژه بنستا / Benesta Beyoğlu

این خبر تکمیل می‌شود.

یکی از روزنامه‌های صبح کشور مدعی شده پس از ۴۲ روز هنوز هیچ عارضه جانبی در دریافت‌کننده‌های واکسن روسی کرونا دیده نشده و پاییز به ایران می‌رسد.

ساخت واکسن کرونا در کشورهای مختلف به مراحل پایانی نزدیک شده و از گوشه‌و‌کنار خبرهایی به گوش می‌رسد که نتایج امیدوارکننده‌ای به دست آمده است.

همزمان با شروع واکسیناسیون کووید 19 در مسکو، گزارش امیدوارکننده‌ای از عملکرد واکسن ساخت روسیه در نشریه معتبر پزشکی لنست منتشر شده و حالا خیلی از تردیدهای قبلی درباره مؤثر بودن واکسن ساخت روسیه کنار رفته است. از طرفی از آمریکا هم دو روز پیش خبر رسید که توزیع واکسن در این کشور از 11 آبان آغاز می‌شود.

دانشگاه آکسفورد هم اعلام کرده از آبان یا آذر امسال واکسنش را عرضه می‌کند. در کشورهای دیگر از جمله چین، آلمان و هند هم پیشرفت‌هایی حاصل شده است اما این فرضیه بین عموم مردم وجود دارد که بین این کشورها به دلیل مسائل سیاسی احتمال اینکه واکسن روسیه به دستمان برسد بیشتر است.

نشانه‌هایی هم برای این فرضیه خوشبینانه سراغ داریم که شاید در امسال واکسن در ایران توزیع یا حتی تولید شود و عید نوروز 1400 از کابوس کرونا خلاص شویم.

اول ببینیم چه اتفاق جدیدی افتاده که حتی رسانه‌های غربی که پیش‌تر نگاه بدبینانه‌ای نسبت به واکسن کرونا داشتند حالا به آن امیدوار شدند؟ این هفته مقاله‌ای در نشریه معتبر پزشکی لنست انگلیس متشر به چاپ رسیده که در خبرگزاری‌هایی مثل سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی هم انعکاس پیدا کرده است. در این مقاله توضیح داده شده که روی هر 76 دریافت‌کننده این واکسن پس از 42 روز هنوز هیچ عارضه جانبی دیده نشده و بعد از 21 روز آنتی بادی در تمام داوطلبان به‌وجود آمده است.

نتایج ثانویه این آزمایش بالینی هم نشان می‌دهد که پس از 28 روز از تزریق واکسن سلول‌ها تی در بدن به وجود آمده است. مابقی اطلاعات نتشر شده در این مقاله بشتر اصطلاحات علمی و تخصصی است که در نقل آنها در اینجا شاید جذابیتی نداشته باشد.

تا اینجا این نکته را داشته باشید که واکسن اسپوتنیک5 نتایج امیدوارکننده‌ای داشته و همانطور که پیش‌تر وعده داده شده بود تزریق این واکسن در سطح گسترده هم در مسکو آغاز شده است. گفته شده در مرحله اول معلم‌ها و بازنشسته‌ها می‌توانند به صورت داوطلبانه این واکسن را تزریق کنند. دیروز وزیر دفاع روسیه و شهردار مسکو هم اعلام کردند که این واکسن به آنها تزریق شده است.

پروژه گل محال واقع در مرکز شهر استانبول

مرکز شهر به صورت پیش فروش 40 درصد زیر قیمت اصلی بهترین گزینه برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

 

 

چرا امیدواریم که واکسن کرونا در زمستان امسال به دست ما برسد؟

دیروز مصاحبه‌ای منتشر شد از دکتر مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا که از احتمال توزیع واکسن کرونا از اوایل سال آینده میلادی خبر می‌داد. اویل سال آینده میلادی هم یعنی ابتدای زمستان امسال.

او توضیح داده که ممکن است در زمستان واکسن کرونا وارد بازار بعضی از کشورها شود. البته ناگفته نماند که سازمان بهداشت جهانی دو روز پیش زمان دسترسی عمومی به واکس کرونا را اواسط سال آینده میلادی تخمین زده بود. یعنی بر این اساس توزیع واکسن کرونا می‌رود برای بعد از عید سال 1400.

یک نکته را اما باید مورد توجه قرار داد که سازمان بهداشت جهانی ملاحظاتی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد و وقتی از دسترسی عمومی حرف می‌زند منظور رساندن واکس به همه کشورهاست وگرنه این را می‌دانیم که چند روز پیش 76 کشور ثروتمند جهانی متعهد شدند که در خرید و توزیع عادلانه واکسن کرونا در تمام کشورهای جهان مشارکت کنند.

مطالب پیشنهادی :  «کلاف» ایرانی به نیوزیلند می رسد/حضور در جشنواره مورد تأیید اسکار - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

از طرفی در ایران هم هفته پیش رئیس جمهور دستور داد که به سرعت برای خرید واکسن کرونا اقدام شود. ضمن اینکه کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه هم دو روز پیش با مقامات روسیه برای تولید مشترک واکسن کرونا وارد مذاکره شد.

چند روز پیش وزیر بهداشت روسیه هم گفته بود که فعلا امکان فروش واکسن به کشورهای دیگر را نداریم اما تکنولوژی آن را صادر می‌کنیم. خلاصه برآیند همه این خبرها این است که فعلا می‌توانیم امیدوار باشیم که تا قبل از پایان امسال واکسن کرونا در ایران هم در دسترس خواهد بود.

واکسن کرونای روسیه ‘آنتی بادی تولید کرده است’

 114254643 f1530f75 e088 441d 9186 a10810020d98 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد
 
توضیح تصویر،

واکسن تولید روسیه، واکنشی ایمنی داشته است

 

دانشمندان روسیه اولین گزارش در مورد واکسن کرونای تولیدی این کشور را منتشر کرده و گفته‌اند که در آزمایشات اولیه، علائمی از تولید آنتی بادی دیده شده است.

براساس این گزارش که در ژورنال پزشکی لانست چاپ شده بدن شرکت کنندگان در این آزمایش برای مقابله با ویروس، بدون هر گونه عارضه جانبی جدی آنتی بادی تولید کرده است.

روسیه در ماه اوت به عنوان اولین کشور مجوز استفاده از این واکسن را در داخل این کشور صادر کرد.

در مقابل کارشناسان می‌گویند که آزمایشات انجام شده برای اثبات اثربخشی و ایمنی به اندازه کافی نبوده است.

اما روسیه نتایج بدست آمده از این واکسن را پاسخی به منتقدان دانسته است.

برخی از کارشناسان غربی نسبت به سرعت عمل روسیه در ساخت واکسن ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند که تحقیقات بیشتری باید در این مورد انجام شود.

گزارش روسیه چه می‌گوید؟

براساس گزارش منتشره در لانست، دو آزمایش بر روی این واکسن که “اسپوتنیک ۵” نامیده شده در ماه‌های ژوئن و ژوئیه انجام شده است. در هر یک از این آزمایش‌ها ۳۸ داوطلب سالم حضور داشتند و به آن‌ها در ابتدا دوزی از این واکسن تزریق شد، سپس سه هفته بعد دوز دیگری به آن‌ها داده شد.

شرکت کنندگان بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن داشتند. این افراد به مدت ۴۲ روز تحت کنترل قرار داشتند و پس از سه هفته در تمامی آن‌ها نشانه‌هایی از وجود آنتی بادی دیده شد. از جمله شایع ترین عوارض جانبی در بین داوطلبان سردرد و درد مفاصل بود.

در این آزمایش دارونما وجود نداشت و داوطلبان ازدریافت واکسن کرونا مطلع بودند.

در گزارش لانست آمده: “آزمایش‌های وسیع و طولانی مدت از جمله مقایسه دارونما و نظارت بیشتر برای ایجاد ایمنی و اثربخشی طولانی مدت واکسن برای جلوگیری از عفونت کووید ۱۹ لازم است.”

براساس این گزارش، مرحله سوم آزمایش واکسن شامل ۴۰ هزار داوطلب از “گروه‌های سنی مختلف و گروه‌های پرخطر” خواهد بود.

در این واکسن از گونه‌های سازگار آدنوویروس استفاده شده، ویروسی که معمولا باعث سرماخوردگی می‌شود تا به این طریق سیستم ایمنی واکشن نشان دهد.

پروژه لوکس یدی ماوی (هفت آبی) Yedi Mavi

قبلا اعلام شده بود که : 

 

5439125 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد

پژوهش‌هایی که در راستای ساخت واکسن کرونا انجام می‌شود، مراحل مختلفی دارند که مانند پله دانشمندان را به سوی ساخت واکسن می‌برند. در این مسیر بسیاری از پژوهش‌گران شکست می‌خورند، برخی به نتیجه مشخصی نمی‌رسند و البته عده کمی هم هستند که موفق به ساخت این واکسن می‌شوند.

الهه صالحی: کرونا ویروس، بحرانی که چندین ماه است دنیا را درگیر خودش کرده، علاوه بر تمام زحمت‌ها و مشکلاتی که همراه خودش آورده، یک مسابقه اساسی در دنیا به راه انداخته: مسابقه ساخت واکسنی که انسان را در برابر این ویروس ایمن کند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی بیش از ۱۵۰ کشور در حال کار و پژوهش برای ساختن این واکسن هستند و اخیرا هم اخبار خوبی از ساخت این واکسن توسط بعضی دانشمندان اروپایی شنیده می‌شود. دو هفته پیش دانشگاه آکسفورد اعلام کرد که واکسن ساخت این گروه نتایج بسیار خوبی در ایجاد ایمنی در داوطلبان نشان داده است.

مطالب پیشنهادی :  برای اجرای نمایش‌های پساکرونا با تامل گام بر می‌داریم

اما دو روز پیش، در اقدامی ناگهانی روسیه اعلام کرد که برای نخستین بار واکسن کرونا را به ثبت رسانده است. ولادیمیر پوتین هم اعلام کرد که دختر او این واکسن را تزریق کرده است. براساس گزارش خبرگزاری دولتی تاس روسیه، در گزارش رسمی سایت ثبت رسمی دارو در روسیه، مقابل واکسن کرونا نوشته شده است که اول ژانویه سال آینده (دیماه امسال) این واکسن در دسترس مردم قرار می گیرد.

با این حال مینو محرز، عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا درباره واکسن روسی که اخیرا کشف شده است می گوید تا زمانی که این ویروس مورد تایید نهادهای بین المللی قرار نگیرد، در ایران استفاده نخواهد شد.

ایران هم یکی از کشورهایی است که دست به ساخت واکسن کرونا زده و آنطور که سعید نمکی، وزیر بهداشت به تازگی اعلام کرده، واکسن‌ها تقریبا مدل انسانی را پاس کرده و بزودی وارد ارزیابی بالینی می‌شوند.

 

همه آزمایشاتی که واکسن کرونا طی می‌کند

پژوهش‌هایی که در راستای ساخت واکسن کرونا انجام می‌شود، مراحل مختلفی دارند که مانند پله دانشمندان را به سوی ساخت واکسن می‌برند. در این مسیر بسیاری از پژوهش‌گران شکست می‌خورند، برخی به نتیجه مشخصی نمی‌رسند و البته عده کمی هم هستند که موفق به ساخت این واکسن می‌شوند.

مرحله اول ساخت واکسن: آزمایشات مقدماتی: در این مرحله واکسن ساخته شده به حیواناتی مثل موش یا میمون تزریق می‌شود تا ایجاد پاسخ ایمنی مورد بررسی قرار بگیرد.

فاز اول تست واکسن: پس از موفقیت در مرحله قبلی، حالا نوبت تست واکسن ساخته شده روی انسان است. در نتیجه واکسن به گروه کوچکی از افراد تزریق می‌شود تا ایمنی و دوز صحیح آزمایش شود.

فاز دوم، آزمایش های گسترده: اگر تزریق واکسن روی گروه‌های کوچک موفقیت آمیز بود، دانشمندان واکسن را به صدها نفر که به گروه‌هایی مانند کودکان و افراد مسن و… تقسیم می‌شوند، تزریق می‌کنند تا توانایی واکسن را در تحریک سیستم ایمنی بدن آزمایش کنند.

فاز سوم، آزمایشات اثربخشی: در این مرحله، دانشمندان واکسن را به هزاران نفر تزریق می‌کنند و منتظرند ببینند که چه تعداد از افراد در مقایسه با افرادی که واکسنی دریافت نکرده اند، آلوده می‌شوند. نتیجه این آزمایش است که تعیین می‌کند که واکسن ساخته شده در برابر ویروس کارساز است یا نه.

مرحله تأیید واکسن: دانشمندان تاییدکننده هر کشور نتایج آزمایش را بررسی می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که واکسن تایید شود یا خیر. البته در طی همه گیری، واکسن ممکن است قبل از تأیید رسمی مجوز استفاده اضطراری را دریافت کند.

فازهای ترکیبی: راه دیگر برای سرعت بخشیدن به پیشرفت واکسن، ترکیب مراحل است. به‌عنوان مثال برخی از واکسن‌های کورونا ویروس در مراحل فاز یک و دو هستند که برای اولین بار روی صدها نفر آزمایش می شوند.

 

کشورها و شرکت‌هایی که در مرحله سوم ساخت واکسن هستند

در این مسابقه ساخت واکسن که برای نجات زندگی بشریت برپا شده، برخی شرکت‌ها نقش اساسی‌تری نسبت به سایرین دارند و در مراحل تست و فازهای دوم و سوم ساخت واکسن قرار دارند.

در بین این بیشتر از ۱۵۰ کشور و شرکت در دنیا که در حال پژوهش برای ساخت این واکسن هستند،  برخی کشورها و شرکت‌ها موفق به ساخت این واکسن شده اند و در حال طی کردن مراحل آزمایش آن هستند.

مدرنا (moderna)، امریکا:

 این شرکت که هنوز واکسنی به بازار عرضه نکرده است، در ماه مارس اولین واکسن کووید۱۹ را تحت آزمایشات انسانی قرار داد که نتایج امیدوار کننده‌ای به همراه داشت.

BioNTech and Pfizer and Fosun pharma، آلمان:

  شرکت آلمانی BioNTech با همکاری شرکت Pfizer آمریکایی و شرکت Fosun pharmaچین، در ماه ژوئیه نتایج خود را منتشر کردند. براساس گزارشات این تیم، برخی از داوطلبانی که واکسن ساخت این شرکت را دریافت کرده بودند، عوارض جانبی متفاوتی از قبیل اختلال خواب و بازوی لمس شده را تجربه کرده بودند.

مطالب پیشنهادی :  آغاز تولید فورد برونکو مدل 2021 از مارس یا آوریل

در ۲۷ جولای این شرکت از آزمایش واکسن کرونای ساخته شده روی ۳۰هزار داوطلب ساکن در آمریکا، آرژانتین، برزیل و آلمان خبر داد.

Zydus Cadila، هند:

این شرکت، در تاریخ ۳ جولای اعلام کرد که آزمایشات انسانی را آغاز کرده و پس از Bharat Biotech دومین شرکت هندی بود که برای ساخت واکسن کرونا آستین بالا زد.

5439126 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد

تصاویری از مراحل تولید واکسن ضد کرونا روسی


این واکسن “اسپوتنیک وی” نامگذاری شده و تمام آزمایش های لازم را پشت سر گذاشته است. افزوده می شود که واکسن روسی بر پایه شاخه آدنوویروس توسط وزارت بهداشت روسیه در تاریخ ۱۱ اوت به ثبت رسید و اولین واکسن ثبت شده ضد کووید در بازار خواهد بود.

217136 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217133 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217132 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217134 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217138 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217135 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217131 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217143 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217137 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217139 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217141 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217140 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد217142 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد

 

شرط فروش واکسن روسی کرونا به سایر کشورها

155854 288 واکسن روسی کرونا پاییز به ایران می‌رسد

مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه گفت: واکسیناسیون گسترده علیه کرونا از روز شنبه (۵ سپتامبر/۱۵شهریور) در مسکو آغاز می‌شود و فروش واکسن “اسپوتنیک-۵” به دیگر کشورها تا رفع نیاز داخلی روسیه، انجام نخواهد 

به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، “الکساندر گونتسبورگ” مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی “گامالیا” که زیر نظر وزارت بهداشت روسیه فعالیت دارد، در گفت‌وگوی اختصاصی با این خبرگزاری اعلام کرد که واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا به عنوان بخشی از مطالعات پس از ثبت واکسن ساخته شده توسط این مرکز، از تاریخ ۵ سپتامبر (۱۵ شهریور ماه) در مسکو آغاز می‌شود.

این دانشمند روس گفت: «واقعیت این است که داوطلبان در تاریخ ۳ تا ۵ سپتامبر (۱۵-۱۳ شهریور) غربالگری می‌شوند. این افراد باید حجم زیادی از آزمایشات لازم را انجام دهند. بنابراین، اگرچه واکسن “اسپوتنیک-۵” در حال توزیع است، ولی واکسیناسیون فقط از ۵ سپتامبر آغاز خواهد شد.»

به گفته وی، این واکسن تا پایان هفته کاری جاری (روز جمعه) به کلینیک‌ها و بیمارستان‌های پایتخت تحویل داده می‌شود.

الکساندر گونتسبورگ همچنین رد پاسخ به سئوال دیگری اعلام کرد که روسیه در حال حاضر واکسن “اسپوتنیک-۵” علیه کرونا ویروس را به خارج از کشور نمی‌فروشد، ولی فناوری لازم برای تولید آن را تأمین می‌کند.

مدیر مرکز تحقیقات ملی روسیه با اشاره به اینکه، میزان واکسن تولید شده فعلاً برای رفع نیاز‌های داخلی این کشور کافی نیست، توضیح داد: «ما با فناوری تولید این دارو تجارت خواهیم کرد. این فرایند بسیار فشرده است، مسلماً شما خود می‌دانید که چه مقدار مدارک لازم در این زمینه باید تکمیل شود: ترجمه اسناد به انگلیسی، آموزش تیمی از متخصصان که بتواند فناوری روسی را در سایر کشور‌ها نظارت کنند.»

وی ادامه داد، تنها در صورت تأمین نیاز‌های داخلی روسیه برای واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، صحبت بر سر تهیه واکسن برای سایر کشور‌ها امکان پذیر خواهد بود.

گونتسبورگ در اواخر ماه آگوست از آغاز سومین مرحله از تحقیقات پس از ثبت به روی واکسن “اسپوتنیک-۵” علیه ویروس کرونا خبر داده و گفته بود که این مرحله را می‌توان واکسیناسیون گسترده نامید، برای اینکه ده‌ها هزار نفر در آن شرکت خواهند داشت.

پیش از این، “میخائیل موراشکو” وزیر بهداشت روسیه با اعلام اینکه روند انتخاب داوطلبان برای مشارکت در مرحله سوم آزمایشات بالینی واکسن “اسپوتنیک-۵” آغاز شده، یادآور شد که توزیع واکسن “اسپوتنیک-۵” به موسسات پزشکی از اول ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تقریبا ۴۰ هزار نفر در این آزمایشات شرکت دارند.

بیشتر بخوانید

ایران واکسن کرونای روسیه را وارد می‌کند؟ | کیهان | %

مردم روسیه در یک قدمی دسترسی به واکسن کرونا | کیهان | %

دستور فوری روحانی برای خرید واکسن کرونا | کیهان | %

 

واردات واکسن کرونا از روسیه چقدر محتمل است؟ | کیهان | %

واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی را قطعا می‌خریم | کیهان | %

ویروس کرونا چیست و برای جلوگیری از ابتلا به کرونا چکار ...

 

 

 

Source link

استانبول

قسمت اروپایی و منطقه کوچوک چکمجه
این پروژه لوکس به صورت اداری و تجاری بوده و به دلیل پیش فروش بودن پروژه 40 درصد زیر قیمت می باشد

Recommended

Connect with us

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Translate »

Add New Playlist