Home زیباترین جاده های جهان هشدار مدیرعامل بیتمکس: قیمت بیت کوین می‌تواند دوباره به ۳,۰۰۰ دلار برسد

هشدار مدیرعامل بیتمکس: قیمت بیت کوین می‌تواند دوباره به ۳,۰۰۰ دلار برسد

0
هشدار مدیرعامل بیتمکس: قیمت بیت کوین می‌تواند دوباره به ۳,۰۰۰ دلار برسد

[ad_1]

آرتور هِیز (مدیرعامل بیتمکس) و معامله‌گری با نام مستعار کریپتو کاپو (Crypto Capo)، هر دو پیش‌بینی کرده بودند که قیمت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۰ افت کرده و به ۳,۰۰۰ دلار می‌رسد. به عقیده هر دوی آنها، قیمت بیت کوین ممکن است در آینده نزدیک یک بار دیگر به محدوده ۳,۰۰۰ دلار برسد.

به گزارش کوین تلگراف، آرتور هیز با انتشار مقاله‌ای در ۹ آوریل ۲۰۲۰ (۲۱ فروردین) در مجله اینترنتی صرافی بیتمکس به نام کریپتو تریدر دایجست (Crypto Trader Digest)، اظهار داشت بازار سهام ایالات متحده یک بار دیگر سقوط می‌کند، ارزش تمام انواع دارایی‌ احتمالا تا حد زیادی افت می‌کند و در نتیجه قیمت بیت کوین نیز اصلاح می‌شود.

پیش از سقوط ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) قیمت بیت کوین به ۳,۶۰۰ دلار، کریپتو کاپو سقوط قیمت بیت کوین را تا محدوده ۳,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده بود. این هفته هم کریپتو کاپو دوباره پیش‌بینی کرد که بیت کوین احتمالا به محدوده قیمت ۲,۱۰۰ تا ۳,۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

هشدار مدیرعامل بیتمکس: قیمت بیت کوین می‌تواند دوباره به ۳,۰۰۰ دلار برسد
توییت کریپتو کاپو

طبق پیش‌بینی هیز، بازار سهام پس از رشد ظاهرا پرقدرتی که در اواخر مارس (اوایل فروردین) داشت، در کوتاه‌مدت دوباره افت خواهد کرد.

فدرال رزرو ایالات متحده با تنظیم لایحه مشوق مالی دو تریلیون دلاری سنا، قصد دارد از سقوطی مشابه سقوط بازار در سال ۲۰۰۸ جلوگیری کند. به نظر می‌رسد که تصویب این لایحه، تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار سهام را طی هفته‌های اخیر افزایش داده است.

با این حال، داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که در زمان آشفتگی‌های اقتصادی، بازار سهام ایالات متحده رفتاری را که انتظار می‌رود نشان نمی‌دهد.

با توجه به اینکه پیشرفت محدودی در زمینه کنترل بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده و اروپا انجام شده است، تولیدات جهانی متوقف شده‌ و به نظر می‌سد اقتصادهای بزرگ اروپا در حال سقوط آزاد هستند. در نتیجه، دارایی‌های پرخطر مانند بازار سهام و بیت کوین نیز در معرض اصلاحی بزرگ قرار گرفته‌اند.

هیز توضیح داد:

اهرم مالی برای بیت کوین وجود ندارد و قیمت آن به راحتی می‌تواند دوباره به ۳,۰۰۰ دلار برسد. با نزول شاخص S&P500 به ۲,۰۰۰ واحد، انتظار می‌رود تمام انواع دارایی دچار افت شدیدی بشوند. به همان اندازه که سقوط ارزش دارایی‌ها در سه ماهه اول سال شدید بود، پیش از جایگزینی سیستم‌های مالی گذشته، برای مدت‌ها نوسانِ بازار را در پیش خواهیم داشت.

در ۱۲ مارس، قیمت بیت کوین در صرافی‌های معاملات آتی بیت کوین از جمله بیت‌مکس، اوککس (OKEx)، و بایننس فیوچرز (Binance Futures)، تا ۳,۶۰۰ دلار سقوط کرد، اما قیمت در بازار نقدی بالاتر از ۴,۰۰۰ دلار باقی ماند.

آینده مشخص می‌کند که آیا بیت کوین دوباره به کمترین نرخ اخیر خود یعنی ۳,۶۰۰ دلار خواهد رسید یا دامنه حمایت خود را در ۴,۵۰۰ تا ۴,۸۰۰ دلار حفظ خواهد کرد. با این حال، سقوط بازار سهام ایالات متحده ممکن است باعث یک فشار فروش گسترده دیگر شود و قیمت بیت کوین کف‌ پایینی دیگری را تجربه کند.

هشدار مدیرعامل بیتمکس: قیمت بیت کوین می‌تواند دوباره به ۳,۰۰۰ دلار برسد
هراس در بازارهای مالی آمریکا

در حال حاضر، بیشتر کشورها، خصوصا ایالات متحده و اروپا، در وضعیت هراس قرار دارند؛ زیرا تعداد موارد مبتلا به ویروس کرونا روزبه‌روز در حال افزایش است.

با اینکه به گفته دانشمندان برجسته‌ای همچون دکتر آنتونی فائوچی (Anthony Fauci) برای تولید واکسن به ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان نیاز خواهد بود، چندین شرکت بزرگ داروسازی اعلام کرده‌اند که به تولید واکسن طی هشت ماه آینده خوش‌بین هستند.

داروهای جایگزین مانند هیدروکسی کلروکین و داروی درمان بیماری مالاریا در درمان برخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا مفید شناخته شده‌اند. اما در حال حاضر هنوز درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد.

با افزایش کنترل بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده و اروپا و همچنین ساخت داروهای موثر، بازار سهام نیز احتمالا واکنشی قدرتمند نشان خواهد داد. این امر می‌تواند به افزایش تقاضا برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال منجر شود.

هیز تخمین می‌زند که قیمت بیت کوین تا پایان سال به ۲۰,۰۰۰ دلار برسد. این پیش‌بینی همراستا با احتمال افزایش قیمت بیت کوین طی ۱۰ تا ۱۱ ماه پس از نصف‌شدن پاداش بلاک (هاوینگ) است.  

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here