Home سینما مستندنگاری دانش بومی پزشکی زیست بوم جنگل حرا

مستندنگاری دانش بومی پزشکی زیست بوم جنگل حرا

0
مستندنگاری دانش بومی پزشکی زیست بوم جنگل حرا

[ad_1]

«مستند نگاری دانش بومی پزشکی مردمی در ارتباط با زیست بوم جنگل حرا (قشم( »با هدف بازشناسی دانش بومی پزشکی مردمی در ارتباط با زیست ‌بوم جنگل حرا و بررسی بستر فرهنگی و زیستی این جامعه سنتی در ارتباط با دانش پزشکی مردمی در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده رییس پژوهشکده مردم شناسی امروز «سه شنبه » با اعلام این خبر ،یکی از اولویت های پژوهشی این پژوهشکده را انجام مطالعات در زمینه خلیج فارس دانست که با توجه به تمرکز این مرکز بر موضوع پزشکی مردمی تحقیقی با محوریت این موضوع انجام گرفته است.
او خاطرنشان کرد: در سال های اخیر با همکاری نشریات علمی دانشگاه های شهید بهشتی، شیراز و بوشهر مجموعه تحقیقاتی از سوی پژوهشکده مردم شناسی در این حوزه منتشر شده است.
رییس پژوهشکده مردم شناسی اظهار داشت: پژوهش مستند نگاری دانش بومی پزشکی مردمی در ارتباط با زیست بوم جنگل حرا (قشم) در همین راستا و با توجه به بندها و مواد مطرح شده در برنامه های توسعه ای و سند چشم انداز، اهداف عالیه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اساسنامه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و شرح وظایف موظفی پژوهشکده مردم شناسی در حال انجام است.

او در ادامه هدف اصلی در این پژوهش را بازشناسی دانش بومی پزشکی مردمی در ارتباط با زیست ‌بوم جنگل حرا و بررسی بستر فرهنگی و زیستی این جامعه سنتی در ارتباط با دانش پزشکی مردمی عنوان کرد.
هما حاجی علیمحمدی مجری این طرح نیز گفت: تلاش داریم با انجام این پژوهش بتوانیم بخشی از میراث معنوی مربوطه را که هویت ملی را قوت می‌بخشد حفظ و حراست کنیم و آنرا به‌عنوان ارزش فرهنگی با تکیه ‌بر تمدنی غنی برای نسل جوان روشن کنیم.
او افزود: نتایج این پژوهش می‌تواند دستاوردی ارزشمند جهت توسعه پایدار بومی باشد و همچنین به منظور بهره‌برداری برنامه ریزان در سیاست‌گذاری‌ها سلامت و گردشگری پزشکی در جامعه هدف مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته مستندنگاری دانش بومی پزشکی زیست بوم جنگل حرا اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

[ad_2]

Source link