مرگ دختر ده ساله هنگام انجام چالش خاموشی تیک‌تاک

سازمان حفاظت از داده های ایتالیا روز جمعه اعلام کرد که دسترسی تیک‌تاک به داده‌ها را برای هر کاربری که سن وی تأیید نشده است فوراً مسدود می‌کند.

این مقام اعلام کرد که پس از مرگ دختری ۱۰ ساله در سیسیل، که هنگام شرکت در یک چالش به اصطلاح «خاموشی» هنگام استفاده از شبکه اجتماعی اشتراک ویدیو متعلق به چین، با «فوریت» اقدام می‌کرد.

دادستان‌ها در سیسیل در حال بررسی این پرونده هستند.

سازمان حفاظت از داده‌ها خاطرنشان کرد که در ماه دسامبر به تیک‌تاک در مورد تخلفات متعدد، از جمله توجه کافی به حمایت از خردسالان، سهولت ثبت نام کاربران زیر ۱۳ سال در سیستم عامل، برخلاف قوانین خاص خود عدم شفافیت توصیه کرده است. در اطلاعات داده شده به کاربران و استفاده از تنظیمات خودکار که حریم خصوصی را رعایت نمی‌کنند.

این مقام در بیانیه ای گفت: «در حالی که منتظر دریافت پاسخ بودیم، مقامات تصمیم گرفتند برای اطمینان از حمایت فوری از خردسالان در ایتالیا که در این شبکه ثبت شده اند ، اقدامی انجام دهند.»

تیک‌تاک در اوایل این ماه برخی از ویژگی‌های محرمانه محدود شده را برای کاربران زیر ۱۸ سال ارائه کرده است، از جمله تنظیمات پیش فرض خصوصی جدید برای حساب‌های با کاربران ۱۳ تا ۱۵ ساله.
این شیوه های جدید، که بر کاربران در سراسر جهان تأثیر می گذارد، به دنبال اقدامی از سوی مقررات نظارتی ایالات متحده به تیک‌تاک و سایر سرویس‌های رسانه‌های اجتماعی دستور داد تا نحوه اعمال آنها بر کودکان و نوجوانان را فاش کنند.
Source link

Check Also

تیم دریپر: نتفلیکس می‌تواند شرکت بعدی باشد که بیت کوین می‌خرد

تیم دریپر (Tim Draper)، سرمایه‌گذار معروف، معتقد است در میان شرکت‌های بزرگ، احتمال اینکه نتفلیکس …

Translate »