مرورگر بریو ایمن تر و سریع تر می شود

اخبار اخبار خارجی

مرورگر Brave که با توکن بیسیک اتنشن به کاربران خود پاداش می دهد، برای ارتقا سطح امنیت و همچنین بهبود سرعت مرورگرهای دسکتاپ خود برای ویندوز، macOs و لینوکس با IPFS ادغام می شود. در نتیجه این همکاری مرورگر بریو ایمن تر و سریع تر می شود.

 

ادغام مرورگر بریو با IPFS

مرورگر بریو که از مرورگرهای محبوب بر پایه تکنولوژی بلاکچین است، از پشتیبانی و حمایت InterPlanetary File System یا به اختصار IPFS استفاده می کند. این کار در جهت تقویت و بهبود دسترسی به وب غیر متمرکز انجام می گیرد.

طی اعلامیه ای که 9 ژانویه منتشر شد، مرورگر بریو با ادغام و همکاری با IPFS این امکان را برای کاربران مرورگر خود بر روی ویندوز، مک او اس و لینوکس فراهم کرد تا تنها با چند کلیک بتوانند از این پروتکل جدید استفاده نمایند.

 

مرورگر بریو ایمن تر و سریع تر می شود; IPFS چیست؟

IPFS یک پروتکل هایپر مدیا همتا به همتا است که با هدف بهبود سرعت و ایمنی وب ایجاد شده است. هدف این پروتکل جایگزین کردن خود با Hypertext Transfer Protocol یا همان HTTP است. همانطور که میدانید HTTP از اصلی ترین و پر استفاده ترین پروتکل هایی است که برای مرور و انتقال صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد. در اعلامیه ای بریو چندین مشکل حیاتی که HTTP دارا میباشد را خاطر نشان کرده است.

 

مرورگر بریو ایمن تر و سریع تر می شود; بریو چه مشکلی را می خواهد برطرف کند؟

بریو اظهار داشته که اساس وب و اینترنت در دنیای امروز HTTP است. در حقیقت HTTP به منتشر کنندگان این امکان را می دهد تا کنترل کامل بر دسترسی به سرویس ها و همچنین دسترسی به اطلاعات و داده ها داشته باشند. اما در این حالت کاربران به جای داشتن حقی در این  نقل و انتقال داده ها تنها بعنوان گیرنده های غیر فعال در شبکه وجود دارند.

در نتیجه ادغام مرورگر بریو  و IPFS یک گام بزرگ در جهت ارائه تعریفی جدید از ساختار و معماری اینترنت است. طبق ادعای بریو، با اجرای این تحولات جدید، اشخاص به جای ناشران کنترل داده ها را در اختیار دارند. در همین راستا بریو گفته است که IPFS این پویایی حال حاضر را تغییر میدهد. این مهم با فراهم کردن امکان برقراری ارتباط مستقیم و اشتراک داده بین کاربران با استفاده از یک شبکه عمومی قابل همکاری بوقوع خواهد پیوست.

 

اقدامات آینده بریو در همین راستا

در آینده نزدیک بریو قصد دارد تا همکاری خود با IPFS را گسترش داده و این امکان جدید را در سال 2021 برای کاربران اندروید نیز فراهم نماید. همچنین قصد دارد تا ادغام توکن بیسیک اتنشن را با Filecoin به صورت آزمایشی امتحان کند. تمامی این اقدامات در این جهت است تا مرورگر بریو ایمن تر و سریع تر شود.


Source link

Check Also

ناگفته های یک سیاه‌باز قدیمی

داود داداشی که از او به عنوان تنها سیاه‌باز حرفه‌ای تئاتر ایران یاد می‌شود، می‌گوید …

Translate »