فناوری شارژ 120 وات iQOO رونمایی شد

۲۴ تیر ۹۹ ساعت ۱۹:۱۶

فناوری شارژ ۱۲۰ وات iQOO معرفی شد. با وجود این فناوری، یک باتری ۴،۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی در عرض ۱۵ دقیقه به شارژ کامل می‌رسد!

امروز شرکت iQOO به عنوان زیرمجموعه ویوو میزبان یک رویداد خبری آنلاین در چین بود، جایی که فناوری شارژ ۱۲۰ وات iQOO در آن رونمایی شد. این یک راه حل شارژ سریع با توان ۱۲۰ وات برای گوشی‌های هوشمند است که از اوایل ماه آگوست آماده‌ی بهره‌برداری می‌شود.

بر اساس آنچه مدیران این شرکت روی صحنه‌ی رویداد خود گفته‌اند، این فناوری شارژ سریع می‌تواند یک باتری با ظرفیت ۴،۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت را در عرض ۱۵ دقیقه به شارژ کامل برساند. این ۲ برابر سریع‌تر از چیزیست که یک گوشی پرچمدار با ظرفیت ۶۵ وات مانند گوشی اوپو فایند ایکس ۲ پرو ارائه می‌کند.

iqoo fastcharge 120w 2 620x340 فناوری شارژ 120 وات iQOO رونمایی شد

این دقیقه زمان کافی بود تا شرکت آی کیو او او یک نسخه دمو از گوشی را به شارژ بزند و ۱۵ دقیقه بعد، در حالی که باتری آن از شارژ ۰ به ۱۰۰ درصد رسیده، از برق بکشد. اگرچه این مدیر اجرایی از چگونگی ارائه این توان توسط یک گوشی پوشیده شده از فلز و شیشه سخنی نگفته است.

نحوه عملکرد فناوری شارژ ۱۲۰ وات iQOO

سلول‌های باتری با یک آرایه‌ی ویژه جدیدی کنار یکدیگر به خطر شده‌اند تا به لطف این طراحی جدید، میزان شارژ یک باتری ۴،۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بتواند در عرض ۵ دقیقه به نصف برسد! جریان از ۲۰ ولت در ۶ آمپر تا ۱۰ آمپر در ۱۲ ولت تبدیل می‌شود و به دو مدار برابر با نرخ ۵ آمپر در ۱۲ ولت تقسیم خواهد شد که می‌تواند دو باتری ۲،۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را شارژ کند. هر گوشی هوشمندی که از این راه حل استفاده می‌کند، باید لایه‌های گرافیت اضافه‌تری داشته باشد و همچنین از خنک کننده داخلی بهره‌مند باشد تا دمای داخل بدنه پایین نگه داشته شود و از مادربرد در برابر دمای زیاد محافظت شود.

کمپانی iQOO هیچ جزئیاتی از گوشی هوشمند جدید این شرکت که ماه آگوست با بهره‌گیری از شارژ ۱۲۰ وات iQOO رونمایی می‌شود را ارائه نکرده است. با توجه به ماهیت برند آی کیو او او، به نظر می‌رسد این گوشی متمرکز بر گیمینگ باشد. هرچند در آینده این فناوری شارژ به گوشی‌های معمولی نیز ورود پیدا خواهد کرد.


Source link

Check Also

آپدیت جدید اینستاگرام ؛ اتاق های لایو با ظرفیت چهار نفر

اپلیکیشن اینستاگرام چند سالی است که بین مردم سراسر دنیا محبوبیت خاصی پیدا کرده است.  …

Translate »