عوامل فاندامنتال نشان از 10 هزار دلاری شدن اتریوم می دهند

قیمت اتریوم می تواند تا 10000 دلار و یا حتی بالاتر رشد نماید. یکی از مهمترین دلایل این رشد بالاتر رفتن مقبولیت اتریوم در برنامه هایی مانند دیفای و Non-fungible Tokens یا به اختصار NFT است. عوامل فاندامنتال نشان از 10 هزار دلاری شدن اتریوم می دهند، از همین رو در این مقاله به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت.

 

چرا اتریوم می تواند باز هم رشد کند؟

عوامل فاندامنتال و بالا رفتن استفاده از شبکه می توانند عواملی باشند که باعث بالاتر رفتن قیمت اتریوم تا مرز رسیدن به قیمت پنج رقمی می شوند. اگر چه هشت برابر شدن قیمت از نظر برخی افراد بسیار دور از ذهن است، اما استراتژیست های Fundstrat  نیز بر این باور هستند که قیمت اتریوم رشد چند برابری خواهد داشت و به قیمت های پنج رقمی دست پیدا خواهد کرد.

عوامل فاندامنتال که نشان از افزایش قیمت اتریوم می دهند

توکن بومی اتریوم با نام اتر حرکات قیمتی سریع و تندی را در چند ماه گذشته داشته است. بعد از یک رشد 500 درصدی در سال 2020، دومین ارز مطرح بازار کریپتوها وارد یک فاز جدید در سال 2021 شد و توانست به سقف جدید قیمتی 1430 دلار برسد.

اگرچه بعد از آن، قیمت دچار اصلاحات شد، اما Alex Saunders از نظریه پردازان مشهور دنیای کریپتو همچنان به پتانسیل های رشد اتریوم در بلند مدت ایمان دارد. در حقیقت وی بر این باور است که اتریوم میتواند تا 8 برابر قیمت کنونی رشد کرده و تا 10 هزار دلار قیمت خود را افزایش دهد. از نظر وی این هدف قیمتی کاملا واقعی و معقولانه است.

وی چندین عامل را بعنوان پشتیبانی کننده نظریه خود اعلام کرده است. این عوامل عبارتند از:

قابلیت پردازش تعداد بالاتر تراکنش ها نسبت به بیت کوین، اتریوم 2، قابلیت استیکینگ با سود 5 تا 15 درصد، دیفای، Non-fungible Tokens، استفاده در صنعت بازی های رایانه ای، DAO ها، Decentralized Web ، قابلیت مقیاس پذیری، مقبولیت در بین شرکت ها و کمپانی ها، استیبل کوین ها، ریت بین اتریوم و بیت کوین، EIP1559 و همچنین حفظ امنیت و حریم خصوصی.

عوامل فاندامنتال نشان از 10 هزار دلاری شدن اتریوم می دهند; چرا اتریوم رشد خواهد کرد؟

Saunders دلایل متعدد زیادی برای اثبات نظریه خوش بینانه خود ارائه می دهد. برخی از این عوامل نقش شبکه اتریوم را بعنوان یک بلاکچین و تکنولوژی پایه برای پروژه ها و زمینه هایی که امروزه بسیار پر رونق شده اند مانند دیفای ها، NFT و DAO ها برجسته می کند.

وی همچنین اضافه کرد که شبکه اتریوم از لحاظ میزان پردازش تراکنش ها، بیت کوین را پشت سر گذاشته است. آمار و ارقام نشان میدهد که شبکه بیتکوین حدود 300 هزار تراکنش در روز پردازش می کند و این درحالی است که اتریوم بالای 1 میلیون تراکنش در روز پردازش می کند.

این شخص به تاثیر راه اندازی شدن اتریوم 2 نیز اشاره و تاکید کرد. با راه اندازی اتریوم 2 شبکه این رمز ارز از اثبات سهام به اثبات کار تغییر پیدا خواهد کرد. از آنجایی که این پروژه در چشم انداز آینده اتریوم قرار دارد و شاید کامل شدن آن تا چند سال آینده طول بکشد می توان انتظار داشت که اتریوم در سال های پیش رو و مخصوصا با راه اندازی اتریوم 2 رشد چشمگیری خواهد داشت.

نتیجه این تغییرات در شبکه این است که افراد می توانند با استیک کردن اتر های خود به میزان 5 تا 15 درصد سود دریافت کنند. از این رو بسیاری به این کار روی خواهند آورد. بنابراین میزان اتر موجود در بازار کاهش یافته و این خود باعث کمتر شدن تعداد توکن ها و به طبع بالاتر رفتن قیمت آن می شود.


Source link

Check Also

بزرگترین ایردراپ های سال 2021

در سال گذشته میلادی (2020) اتفاقات بزرگی در دنیای کریپتوکارنسی افتاد که یکی از مهمترین …

Translate »