Home سینما عزم شبکه آموزش برای تحقق رهنمود رهبر انقلاب در تحول آموزشی

عزم شبکه آموزش برای تحقق رهنمود رهبر انقلاب در تحول آموزشی

0
عزم شبکه آموزش برای تحقق رهنمود رهبر انقلاب در تحول آموزشی

[ad_1]

مدیر شبکه آموزش سیما از آمادگی این شبکه برای تعامل با دستگاه‌های مرتبط در جهت تحقق رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در زمینه آموزش‌های کاربردی و مهارتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش سیما در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر لزوم تحول در امور مختلف از جمله مسائل آموزشی کشور از آمادگی این شبکه برای تحقق فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای خبر داد.

مدیر شبکه آموزش در این رابطه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بخشی از فرمایشات چهارشنبه خود در تشریح نیاز کشور به تحول، از بخش آموزشی به عنوان یکی از رئوس اصلی این مهم سخن به میان آوردند. ایشان در مسائل آموزشی، فایده‌محور و عمقی و کاربردی شدن دروس در مراکز آموزشی را یکی از مصادیق عینی تحول بر شمرده‌اند.

وی افزود: از آنجایی که شبکه آموزش از بدو تأسیس با شعار ایجاد فرصت‌های برابر، همواره به عنوان بازوی سیستم آموزشی کشور برای بسط و گسترش عدالت آموزشی نقش آفرین بوده، و در بحران کرونا به عنوان پیشرانه آموزش رسانه‌ای کشور نقشی ماندگار ایفا کرد، از همین رو با شعار و رویکرد مردم، آموزش و مهارت، برای تحقق منویات مقام معظم رهبری آماده تعامل و هم افزایی هرچه بیشتر با نهادهای مرتبط است.

احمدی افزادی تصریح کرد: قصد داریم در نشست‌های ویژه شورای اندیشه ورزی شبکه با حضور مدیران ارشد وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط و دعوت از کارشناسان مرتبط، و در راستای استمرار و سرعت بخشیدن به اهداف مهارت آموزی و آموزش فایده محور و مهارت پایه، شیوه نامه‌ای راهبردی را برای اجرایی شدن هر چه سریع‌تر منویات رهبر معظم انقلاب تدوین کنیم.

مدیر شبکه آموزش سیما گفت: تاکید مقام معظم رهبری به اهمیت مباحث آموزشی برای ایجاد رویکرد تحولی در سال جهش تولید، وظیفه دست اندرکاران این حوزه را بیش از پیش سنگین می‌کند و امیدواریم ما در شبکه آموزش به عنوان بازوی رسانه‌ای سیستم آموزشی کشور بتوانیم همچون گذشته به ویژه آنچه در چند ماه اخیر همزمان با شیوع ویروس کرونا با راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران نشان داده‌ایم، نقش مؤثری در تحقق بخشیدن به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب داشته باشیم.

این مدرس دانشگاه در همین زمینه از ایجاد برنامه‌های گفتمانی مهارت محور در تابستان امسال با حضور متولیان و مسؤولان و کارشناسان با همراهی مردم خبر داد

نوشته عزم شبکه آموزش برای تحقق رهنمود رهبر انقلاب در تحول آموزشی اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

[ad_2]

Source link