صعود بورس به کمک نمادهای بزرگ / شاخص هم‌وزن باز هم منفی شد

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با رشدی ۲۲ هزار واحدی به قله یک میلیون و ۸۴۴ هزار واحدی رسید. این در حالی بود که امروز نیز شاخص کل هم‌وزن نسبت به روز گذشته ۱۵۱۴ واحد افت داشت.

معاملات امروز بازار سهام در حالی به اتمام رسید که علاوه بر اختلال و کندی روند معاملات، برخی از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز نظیر شپنا، شستا، خودرو و خساپا پس از پایان معاملات عادی بورس انجام شد و همین موضوع موجب اعتراض بسیاری از معامله‌گران شد.

در جریان معاملات امروز بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار سهم معامله انجام شد که طی آن بیش از ۱۰ میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان دادوستد شد. در این میان سه نماد فولاد، فارس و فملی به ترتیب با ۶۱۰۹ و ۵۶۵۷ و ۴۷۳۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در معاملات فرابورس نیز سه نماد مارون، شگویا و کگهر بیشترین تاثیر را بر شاخص این بازار داشتند. ارزش بازار فرابورس نیز بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بود.

در جریان معاملات امروز بیش از ۵۰ درصد نمادها در محدوده منفی معامله شدند و بیش از ۱۳۰ نماد نیز به دلایل مختلف متوقف بودند که همین موضوع موجب کاهش تعداد معاملات نسبت به روزهای گذشته شده بود.

در پایان معاملات امروز سه گروه فلزات اساسی، مواد شیمیایی و بانکها بالای ۲ هزار میلیارد تومان معامله شدند و در میان نمادها نیز فملی، شستا و پارسان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

همچنین امروز عرضه اولیه «رافزا» در فرابورس انجام شده که مهلت ثبت سفارش تا ساعت ۱۷ اعلام شده است.


Source link

Check Also

آپدیت جدید اینستاگرام ؛ اتاق های لایو با ظرفیت چهار نفر

اپلیکیشن اینستاگرام چند سالی است که بین مردم سراسر دنیا محبوبیت خاصی پیدا کرده است.  …

Translate »