شرکت مایکرواستراتژی ، 50 میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کرد!

مایکرواستراتژی و خریداری ۵۰ میلیون دلار بیت کوین

اگرچه قیمت بیت کوین تا تراز ۱۹ هزار دلاری افزایش یافته است، ولی شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) همچنان به خرید این رمز ارز و افزایش ‌دارایی‌های بیت کوین (Bitcoin) خود ادامه می‌دهد.

در جدیدترین دور از خرید بیت کوین انجام شده توسط شرکت مایکرواستراتژی بر همین اساس ارزش دارایی‌های بیت کوین این شرکت هم اکنون چیزی در حدود ۷۶۵ میلیون دلار است!

 

خریداری ۵۰ میلیون دلار BTC دیگر توسط مایکرواستراتژی به چه معناست؟

بنابر گزارش‌ها شرکت هوش مصنوعی مایکرواستراتژی تعداد ۲۷۵۴ بیت کوین را به قیمت ۱۹۴۲۷ دلار خریداری کرده است. ارزش کل این خرید ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است و مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل این شرکت، نیز خبر خرید جدید مایکرواستراتژی را تایید کرده است:

“شرکت مایکرواستراتژی، مطابق با سیاست‌های صندوق خود، تعداد ۲۷۵۴ BTC دیگر را، هر یک به قیمت ۱۹۴۲۷ دلار، به ارزش کل ۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است. ما با احتساب این خرید، هم اکنون ۴۰۸۲۴ بیت کوین در اختیار داریم.”

این شرکت در ماه آگوست و با تخصیص یک اعتبار ۲۵۰ میلیون دلاری، تعداد ۲۱۴۵۴ بیت کوین را در محدوده قیمتی ۱۱۷۰۰ دلاری خریداری کرده بود. پس از آن و در ماه سپتامبر، آنها ۱۷۵ میلیون دلار دیگر را به خرید ۱۶۷۹۶ BTC در رنج قیمت ۱۰۷۰۰ دلاری اختصاص دادند.

شرکت میکرو استراتژی شرکت مایکرواستراتژی ، 50 میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کرد!

مایکرواستراتژی خریدار میلیون دلاری بیت کوین

امید به صعودهای بیشتر BTC

گرچه از زمان اولین خریدهای بیت کوین مایکرواستراتژی این رمز ارز رشد قابل توجهی را تجربه کرده و تا نزدیکی‌های تراز قیمت ۲۰ هزار دلاری هم پیش رفته است، اما این شرکت با خرید قابل توجهی که در محدوده ۱۹ هزار دلاری انجام داد، ثابت کرد که همچنان به روند صعودی این کوین امیدوار است. این شرکت هم اکنون و پس از جدیدترین خریدی که انجام داده است، مالکیت ۴۰۸۲۴ بیت کوین را در اختیار دارد و برآورد می‌شود که ارزش دارایی رمز ارز آنها با قیمت فعلی چیزی حدود ۷۶۵ میلیون دلار باشد. این مبلغ برای یک سرمایه گذاری ۴۷۵ میلیون دلاری، سود کمی نیست!

بنابر گزارش‌ها، شرکت مایکرواستراتژی بیشتر از هر شرکت سهامی دیگری بیت کوین در اختیار دارد. هولدینگ گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، به سرپرستی مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، نیز تعداد ۱۶۶۵۱ بیت کوین را در اختیار دارد و شرکت اسکئور (Square)، فعال در زمینه سرویس پرداخت، به سرپرستی جک دورسی (Jack Dorsey) هم اکنون ۴۷۰۹ بیت کوین را در اختیار خود دارد.

هجوم شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری برای خرید بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به شدت بالا رفته است. سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که آیا با افزایش پذیرش نهادی این رمز ارز به زودی بیت کوین ۲۰ هزار دلاری را نیز شاهد خواهیم بود؟

 


Source link

Check Also

ناگفته های یک سیاه‌باز قدیمی

داود داداشی که از او به عنوان تنها سیاه‌باز حرفه‌ای تئاتر ایران یاد می‌شود، می‌گوید …

Translate »