شایعات لغو تولید گلکسی نوت ۲۱ دوباره شعله گرفت

۰۴ بهمن ۹۹ ساعت ۱۷:۴۷

بار دیگر آتش شایعات لغو تولید گلکسی نوت ۲۱ – Galaxy Note 21 شعله گرفت. به جز اس ۲۱ اولترا، یک گوشی دیگر سامسونگ هم از قلم اس پن پشتیبانی خواهد کرد.

همیشه شایعاتی در مورد برخی از محصولات کمپانی سامسونگ شنیده می‌شود که در نهایت رد می‌شود. ما خبرهایی را در مورد دوربین‌های زیر نمایشگر شنیده‌ایم که قرار است در محصولات آینده سامسونگ به کار بروند. اما یکی از شایعه‌هایی که تقریباً دیگر انکار آن سخت شده است، مرگ یکی از محصولات محبوب سامسونگ است. سال‌هاست که خبر می‌رسد سامسونگ قصد دارد گوشی گلکسی نوت خود را بازنشسته کند. اما امسال با رونمایی از گوشی گلکسی اس ۲۱ اولترا که مانند همتایان سری نوت به یک قلم هوشمند S Pen مجهز است، احتمال لغو تولید گلکسی نوت ۲۱ جدی‌تر از گذشته شده است.

قلم اس پن گلکسی اس ۲۱ اولترا ؛ چه تفاوتی با قلم سری نوت دارد؟

بازنشسته کردن گوشی‌های سری نوت به هیچ عنوان مسئله ساده‌ای نیست. مشتریان و طرفداران زیادی شیفته‌ی ویژگی‌ها و امکانات قلم S Pen همراه گوشی‌های این خانواده هستند. با این حال سامسونگ با معرفی اس ۲۱ اولترا نشان داد که لزوماً اس پن مختص به سری نوت نیست و گوشی‌های سری Galaxy S نیز برای نخستین بار توانستند به این قلم دسترسی پیدا کنند. همین باعث شده تا دوباره موضوع لغو تولید گلکسی نوت ۲۱ به میان بیاید.

دلایلی برای باورپذیری لغو تولید گلکسی نوت ۲۱

به طور مثال یکی از افشاگران به نام Ice Universe توییتی را منتشر کرده که در آن ادعا می‌کند سری گلکسی نوت به پایان راه خود رسیده است. البته اینکه امسال نمی‌توانیم با نوت ۲۱ ملاقات کنیم، می‌تواند بدان معنا باشد که سامسونگ نیاز دارد این شکاف احتمالی را به گونه‌ی دیگری پر کند و باید دید برنامه این شرکت چیست؟

راس یانگ، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی DisplaySearch می‌گوید احتمالاً امسال نسخه ویژه‌ای از گلکسی نوت با نام گلکسی نوت ۲۰ اف ای (Galaxy Note 20 FE) عرضه شود. عامل مهم دیگری وجود دارد که شایعه امضا کردن مجوز بازنشستگی سری Galaxy Note توسط گوشی‌های سری Galaxy S21 را پررنگ‌تر می‌کند و آن هم عرضه با تأخیر بسیار زیاد مدل اس ۲۱ اولترا نسبت به نسخه‌های دیگر است. و همچنین پیش‌بینی می‌شود سری اس ۲۱ فروش بسیار بیشتری نسبت به سری اس ۲۰ داشته باشند.

و دلیل دیگری که برای باورپذیرتر بودن این شایعه وجود دارد، احتمال عرضه گوشی گلکسی زد فولد ۳ با پشتیبانی از قلم اس پن است. به نظر می‌رسد این گوشی تاشو که نیمه دوم امسال معرفی می‌شود، می‌خواهد جایگزین فبلت‌های غول پیکر سری نوت شود.


Source link

Check Also

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد – ارزدیجیتال کاربران آمازون از این پس …

Translate »