سلطه ترس بر بازار کریپتوها

شاخص ترس و طمع بازار کریپتوکارنسی ها نشان می دهد که احساسات در بازار رمز ارزها در حال تبدیل شدن از طمع به ترس است. بنابر عقیده برخی کارشناسان، سلطه ترس بر بازار کریپتوها فرصت مناسبی برای خرید ایجاد کرده است.

با کاهش قیمت بیتکوین به زیر 29 هزار دلار، وضعیت سرمایه گذاران از لحاظ روانی بدتر شده است. همین امر باعث شده است تا شاخص ترس و طمع در بازار کریپتو ها به سطح مشابه خود در اکتبر سال 2020 باز گردد.

 

سرمایه گذاران بازار کریپتو ها ترسیده اند

در 22 ژانویه، شاخص ترس و طمع بازار کریپتو ها با یک سقوط ناگهانی به عدد 40 رسید و باعث شد تا جو روانی بازار از طمع افراطی به ترس تبدیل شود. این شاخص برای اولین بار به پایین ترین حد خود از 3 اکتبر سال 2020 زمانی که بیتکوین در حوالی قیمت 10500 دلار بود رسیده است.

AA سلطه ترس بر بازار کریپتوها
چارت سالیانه شاخص ترس و طمع در بازار کریپتوکارنسی

سلطه ترس بر بازار کریپتوها; شاخص ترس و طمع در بازار کریپتوکارنسی چیست؟

این شاخص در بازار کریپتوها مشابه بازارهای سنتی است. در حقیقت این شاخص دو احساس حاکم بر بازار را اندازه گیری می کند که شامل تمایل سرمایه گذاران به خرید ارزی مانند بیت کوین است.

Alternative.me بر این باور است که ترس افراطی نشانه ای از نگرانی بیش از حد سرمایه گذاران است که این خود فرصتی خوب برای خرید است. در مقابل آن، زمانی که سرمایه گذاران بیش از حد طمع می کنند، نشانه ای از اتفاق افتادن یک اصلاح قیمتی است.

در واقع، قبل از سقوط تا عدد 40، این شاخص معادل 95 در تاریخ 6 ژانویه بود که این خود نشان از این داشت که سرمایه گذاران با توجه به سقف های قیمتی جدیدی که بیتکوین تا 8 ژانویه به ثبت رساند و تا 42 هزار دلار رشد کرد نسبت به این بازار طمع افراطی از خود نشان داده اند. بر همین اساس، متعاقبا بیتکوین یک اصلاح قیمتی از خود نشان داد و تا 28750 دلار در تاریخ 21 ژانویه سقوط کرد.

BB سلطه ترس بر بازار کریپتوها
ترس و طمع در بازار کریپتوکارنسی ها

افراد بسیار زیادی به کاهش و اصلاح قیمت اخیر بیت کوین واکنش نشان داده و شروع به نظر دادن در رابطه با حرکت های قیمتی این رمز ارز کرده اند.

در 21 ژانویه، Scott Minerd، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت خدمات مالی گوگنهایم، بر این باور است که بیتکوین تا 20 هزار دلار سقوط خواهد کرد. اگرچه او بر این باور است که بیت کوین پتانسیل رشد تا 400 هزار دلار را نیز دارد، اما این اتفاق در سال جاری نخواهد افتاد.

Mike Novogratz، بنیانگذار Galaxy Digital، نیز بر این باور است که قیمت بیتکوین دوباره یک بازار گاوی دیگر را شروع خواهد کرد.


Source link

Check Also

بزرگترین ایردراپ های سال 2021

در سال گذشته میلادی (2020) اتفاقات بزرگی در دنیای کریپتوکارنسی افتاد که یکی از مهمترین …

Translate »