بستن
اندازی فاز 0 اتریوم 2

سفر اتریوم 2 امروز آغاز خواهد شد ، نقطه عطفی بزرگ در علوم کامپیوتری!

راه اندازی فاز صفر اتریوم ۲

مدت‌هاست که بنیان گذاران اتریوم (Ethereum) به منظور بهبود کارایی این شبکه بلاکچین و حل مشکلات آن به دنبال راه اندازی فاز دوم اتریوم (ETH 2.0) هستند.

راه اندازی فاز ۰ اتریوم ۲

هفته گذشته، سپرده گذاری در قرارداد هوشمند اتریوم با موفقیت از حد تعیین شده برای استیکینگ و راه اندازی فاز ۰ عبور کرده، اما با این حال سپرده گذاری سرمایه گذاران همچنان ادامه دارد. برای راه اندازی فاز صفر اتریوم ۲  نیاز بود که حداقل ۵۲۴۲۸۸ ETH در قراردادهای هوشمند سپرده گذاری شود، اما هم اکنون ارزش دلاری اتریوم استیک شده از مرز ۵۰۰ میلیون دلار نیز فراتر رفته است.

هم اکنون ۸۵۳ هزار ETH در این پروژه قفل شده است. این مقدار ۶۲ درصد بیشتر از حداقل میزان لازم برای راه اندازی فاز صفر این پروژه است که امروز (۱ دسامبر) شروع به کار خواهد کرد. جاستین دریک (Justin Drake)، محقق ETH 2.0 در بنیاد اتریوم، در این رابطه گفته است:

“این استقبال به شکل فوق العاده‌ای نمایش دهنده اطمینان خاطر جامعه اتریوم است. من بسیار خوشنود هستم که هزاران کاربر اتریوم حاضر شده‌اند دارایی‌های خود را برای چندین ماه در قراردادهای هوشمند دست نخورده نگه دارند، تا اینگونه به ایمن سازی ETH 2.0 کمک نمایند.”

در واقع تمام این موجودی‌ها قفل شده‌اند و سپرده گذاران تنها در انتهای فاز ۱.۵ پروژه اتریوم ۲، سال ۲۰۲۲، خواهند توانست اترهای استیک شده خود را برداشت کنند. سفر ETH 2.0 امروز ۱ دسامبر آغاز خواهد شد.

 

Screenshot 2020 06 04 at 10.00.05 PM 768x432 1 سفر اتریوم 2 امروز آغاز خواهد شد ، نقطه عطفی بزرگ در علوم کامپیوتری!

راه اندازی فاز دوم اتریوم

پروژه ETH 2.0 چه زمان تکمیل خواهد شد؟

از نظر دریک این یک نقطه عطف بزرگ در ۸۰ سال اخیر است. پروژه اتریوم ۲ کاملاً نشان دهنده آن است که بلاکچین اتریوم، یک دید بلند مدت داشته و دریک نیز همچون بسیاری از علاقمندان به علوم کامپیوتری و حوزه بلاکچین از حالا به ۱۰ سال آینده چشم دوخته است. با فعال شدن بیکن چین (Beacon Chain)، پروژه اتریوم ۲ حرکت خود را آغاز خواهد کرد و فاز به فاز به پیش خواهد رفت تا در نهایت به نسخه کامل شده خود تبدیل شود.

مطالب پیشنهادی :  یک طراحی ذهنی از کیا Seltos هفت سرنشین منتشر شد

طبق تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده، کامل شدن این پروژه تا سال ۲۰۲۲ طول خواهد کشید و حتی احتمال می‌رود که تکمیل شدن این فرایند بیشتر از این مدت نیز به درازا بیانجامد. چرا که هر پروژه‌ای با چالش‌های خاص خود مواجه خواهد شد. دریک در پاسخ به این سوال که چرا بیشتر از اهداف تعیین شده پروژه اتریوم ۲ سپرده گذاری پذیرفته شده است، گفت:

“ما در بلندمدت، برای تأمین امنیت مناسب این پروژه به ۱۰ برابر اتر استیک شده از سوی کاربران، نیاز خواهیم داشت.”

سالهاست که توسعه دهندگان اتریوم در حال کار روی این پروژه هستند و پس از کامل شدن اتریوم ۲ ، روند جایگزینی سیستم اثبات کار با مکانیسم اجماع اثبات سهام تکمیل خواهد شد.


Source link

Check Also

هدفون هواوی فری بادز 4i معرفی شد

ارسال شده توسط: حسین مرادی ۰۷ اسفند ۹۹ ساعت ۰۹:۳۷ هدفون هواوی فری بادز ۴i …

Translate »