سرنوشت ریپل چه خواهد شد؟

در حال حاضر نظر های موافق و مخالف زیادی پیرامون سرنوشت ریپل وجود دارد. از طرفی تحلیلگر بازار کریپتو در شرکت Magic  معتقد است که تصمیمات اخیری که رئیس جمهور جدید آمریکا یعنی بایدن اتخاذ کرده است به نفع ریپل است. از طرف دیگر فیل لیو، بنیانگذار آرکا بر این باور است که این موضوع قابل حل و فصل شدن نیست. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که سرنوشت ریپل چه خواهد شد؟

 

آینده ریپل میتواند روشن باشد

شکایت SEC بر علیه ریپل همچنان یکی از جنجال بر انگیزترین موضوعات در بازار کریپتوها است. اینطور که پیداست اکثریت بر این باور هستند که این موضوع به احتمال زیاد حل خواهد شد. دیروز بود که جرمی هوگان در کمپانی حقوقی Hogan & Hogan سناریو های قابل تاملی را مطرح کرد.

 وی بر این باور است که این موضوع نهایتا با جریمه شدن ریپل برای فروش های سال 2013-2014 و یا شاید 2015 حل خواهد شد. همچنین محدودیت هایی برای ریپل در نظر گرفته خواهد شد و بیش از پیش در زیر ذره بین خواهد بود.

این تحلیلگر محبوب در کمپانی شرکت مجیک نسبت به این موضوع خوش بین است. مخصوصا اینکه اخیرا بایدن، رئیس جمهور آمریکا، قوانین جدیدی برای خزانه داری آمریکا، SEC  و OCC وضع کرده است و باعث شفافیت بیشتر قوانین در این حوزه شده است. همین موضوع میتواند کمک شایانی به کمپانی ریپل و رمز ارز محبوب آن یعنی XRP کند.

وی اظهار داشت که در راس قرار گرفتن گری گنسلر در SEC، جانت یلن در خزانه داری آمریکا و آمادگی هدایت OCC آمریکا توسط مدیر اجرایی ریپل همگی نوید یک انقلاب در قوانین کریپتوکارنسی ها را می دهند. از همین رو دید من نسبت به ریپل و XRP خوش بینانه است.

سرنوشت ریپل چه خواهد شد؟; جنجال بر سر آینده ریپل

در هفته گذشته، انتخاب وزیر خزانه داری توسط رئیس سابق فدرال رزرو و بایدن جنجال زیادی به پا کرد. این جنجال از این رو به راه افتاد که وزیر جدید با نام جانت یلن اظهار داشت که ارزهای دیجیتال باعث بهبود سیستم مالی می شوند. از همین رو جامعه ریپل این صحبت را بعنوان یک سیگنال و نشانه مثبت برای آینده ریپل تلقی کرد.

وزیر جدید خاطر نشان کرد که در نظر گرفتن مزایای کریپتو کارنسی ها و پتانسیل بالای آن ها در بهبود وضعیت سیستم مالی امری مهم است. اگر موافقت حاصل شود، من قصد دارم تا با هیئت مدیره فدرال رزرو و دیگر بانک های فدرال به صورت نزدیک همکاری کنم. این همکاری در این جهت خواهد بود که چگونه قوانین جدید و موثرتری را در زمینه کریپتوکارنسی ها و دیگر نوآوری های فین تک اجرا کنیم.

مشکل ریپل غیر قابل حل شدن است

در طرف مقابل، فیل لیو، بنیانگذار کمپانی آرکا، که یک شرکت فعال در زمینه مدیریت سرمایه دیجیتال در نیویورک است کاملا با نظرات دیگران مخالف است. وی به وال استریت ژورنال اعلام داشت که ریپل تا پایان امسال به تاریخ خواهد پیوست. چرا که شکایت SEC کاملا به جا و برحق است.

وی همچنین اضافه کرد که تنها منبع درآمد ریپل از توکن XRP است و محصول دیگری برای ارائه ندارد. در همین راستا وی به یکی از مصاحبه های مدیر ریپل با فایننشیال تایمز اشاره کرد که در آن گفته شده بود که ریپل بدون فروش توکن XRP دیگر نمی تواند سود ده باشد.

نهایتا اینکه وی بر این باور است که این گرفتاری ریپل تا پایان سال 2021 قابل حل شدن نیست و این کمپانی نیز محصول دیگری برای ارائه دادن ندارد. به همین دلیل برای سر پا ایستادن و ادامه دادن باید همه چیز را از صفر شروع کند.


Source link

Check Also

بزرگترین ایردراپ های سال 2021

در سال گذشته میلادی (2020) اتفاقات بزرگی در دنیای کریپتوکارنسی افتاد که یکی از مهمترین …

Translate »