بستن
tax reform big gains 600x339 1

سرمایه گذاری کریپتو ها در سال ۲۰۲۰

آموزش آموزش ترید
tax reform big gains 600x339 1 سرمایه گذاری کریپتو ها در سال ۲۰۲۰

فعالیت در بازار های مالی در عین سودآوری بالا می تواند ریسک بالایی داشته باشد که برای کاهش آن، استفاده از تجربیات سایرین سودمند است. در این نوشته قصد داریم تجربیات کریس دان، یکی از تریدرهای با سابقه در باب سرمایه گذاری کریپتو ها که در کانال آموزشی یوتیوب خود بیش از ۲۰۰ هزار عضو دارد را در اختیار شما قرار دهیم.

مدیریت ریسک در سرمایه گذاری کریپتو ها

مسلما این جمله را بسیار شنیده اید که همه تخم مرغ ها را نباید در یک سبد گذاشت. تقسیم سرمایه میان چند رمزارز به معنی تقسیم ریسک است. حتی اگر به یک کریپتوکارنسی بسیار ایمان دارید، باز هم اختصاص کل سرمایه به آن می تواند ریسک بالایی داشته باشد. نکته ای دیگر در مدیریت ریسک این است که سرمایه گذار بهتر است آن مقدار از سرمایه خود را درگیر بازار نماید که در صورت از بین رفتن، قدرت تحمل ضرر را داشته باشد.

انتخاب ارز دیجیتال مناسب

بازه زمانی اواخر سال ۲۰۱۷ تا اوایل ۲۰۱۸ دوره ای بسیار مهم برای بازار کریپتو ها محسوب می شود. چرا که در آن زمان قیمت اکثر رمزارزها بسیار بالا رفت ولی در چند ماه بعد بسیار کاهش یافت. در آن زمان آلتکوین های بزرگی مانند اتریوم و ریپل کاهش ۹۰ درصدی قیمت را تجربه کردند. چنین رمزارزهایی سرمایه گذاران بسیاری داشته اند که در قله خرید کردند و این باعث بوجود آمدن فشار فروش در بازار شده بود. پس تا زمانی که این فشار از بین نرود نمی توان انتظار رشد مجدد قیمت را داشت. نکته اینجاست که میان کریپتوهایی که این دوره را تجربه کردند با آنهایی که پس از آن بوجود آمدند باید فرق قائل شد، چرا که تازه واردان به حوزه رمزارزها چنین فشار فروشی را ندارند.

مطالب پیشنهادی :  تقریبا نصف کاربران توییتر معتقدند قیمت بیت کوین نمی‌تواند تا سال ۲۰۲۱ به ۵۰هزار دلار برسد

در دره خرید کنید

در حوزه سرمایه گذاری گفته می شود، زمانی که بقیه می فروشند شما بخرید. نکته اینجاست که عمل کردن به این توصیه به راحتی گفتن آن نیست چرا که در زمان شکل گیری دره، جو بازار بسیار منفی می شود تا حدی که بسیاری افراد امکان بازگشت قیمت را بعید می دانند. اگر در آن زمان خرید می کنید باید قدرت غلبه بر احساسات خود را داشته باشید تا آنجا که نخواهید بدون منطق دوباره در دره بفروشید.


Source link

Check Also

هدفون هواوی فری بادز 4i معرفی شد

ارسال شده توسط: حسین مرادی ۰۷ اسفند ۹۹ ساعت ۰۹:۳۷ هدفون هواوی فری بادز ۴i …

Translate »