Home News ردگیری استفاده از کریپتو توسط تروریست ها

ردگیری استفاده از کریپتو توسط تروریست ها

0
ردگیری استفاده از کریپتو توسط تروریست ها

[ad_1]

اخبار اخبار خارجی
استفاده از کریپتو توسط تروریست ها

موسسه تحقیقات صلح، خشونت و تروریسم فیلیپین معروف به The Philippine Institute for Peace, Violence and Terrorism به تازگی توانسته تراکنش هایی که توسط گروهک های تروریستی محلی با کریپتوکارنسی ها انجام شده است را ردگیری نماید. ردگیری استفاده از کریپتو توسط تروریست ها می تواند خبر خوبی در دنیای ارزهای دیجیتال باشد.

 استفاده از کریپتو توسط تروریست ها در آسیا

بنا بر گزارشی که این موسسه تحقیقاتی در فیلیپین منتشر نموده است، اخیرا گروهک های تروریستی در جنوب شرق آسیا اولین تراکنش های خود با کریپتوکارنسی ها را انجام داده اند. این گزارش که در تاریخ ۲۰ مِی منتشر شد بیان می کند که آن ها از این طریق به جذب سرمایه مورد نیاز خود می پردازند.

همچنین فعالیت های پولشویی بوسیله رمزارزها نیز در این گزارش اعلام شده که شامل دو فاز می شود. فاز اول انتقال دارایی های کریپتویی در مناطق مشکوک از طریق صرافی های ناشناس است. گفته می شود که این تراکنش های مبهم و پیدا کردن منشا اصلی کوین ها کمی ردگیری را دشوار می کند. موسسه PIPVTR جزئیات هر فاز عملیات پولشویی را نیز جداگانه در گزارش بیان کرده است که در فاز دوم دارایی های دیجیتال از طریق صرافی ناشناسی به ارز فیات تبدیل می شوند و سرمایه دوباره به چرخه استفاده بر می گردد.

این تحقیق هشدار می دهد که ترید کریپتوها توسط این گروهک ها منجر به افزایش نگرانی های قانونی می شود. این موسسه با اعلام این موضوع به مقامات رسمی جهت اقدام سریع علیه فعالیت های ضد پولشویی سعی در کمک رسانی داشته است. چرا که به نظر، سیستم در این حالت شکننده است. مقامات مربوط نیز دولت را مسبب از دست رفتن کنترل جریان های مالی می دانند.

در این گزارش همچنین در مورد افزایش استفاده از دارایی های کریپتویی ناشناس (محرمانه) مانند مونرو که فعالیت در اختفا را ممکن می کنند ابزار نگرانی شده است.

[ad_2]

Source link