445342987 راه های طبیعی برای درمان زخم

راه های طبیعی برای درمان زخم 

در این بخش با بهترین راه های طبیعی برای درمان زخم های بدن آشنا خواهیم شد. اگر بدن شما آسیب ببیند و زخم شود می بایست سریعا برای درمان آن دست به کار شوید زیرا که باکتری ها و عوامل خطرناک بیرونی راهی برای ورود به بدن شما پیدا می کنند. اگر نمی خواهید برای درمان یک زخم عادی به درمانگاه بروید، ما امروز راه هایی خانگی و موثر را به شما معرفی می کنیم. با پارس ناز همراه باشید.

 

1. محلول آب و نمک برای درمان زخم

 راه های طبیعی برای درمان زخم

معمول است که برای شستن زخم از آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید استفاده می کنند، اما این محلول تمام باکتری ها را از بین نمی برد و می تواند برای پوست مضر باشد. شما می توانید به جای آب اکسیژنه از محلول آب و نمک استفاده کنید، یک قاشق غذاخوری نمک را در 400 گرم آب جوش حل کنید و پس از خنک شدن، محلول را با گاز استریل روی زخم بمالید.

 


 

2. برای درمان سوختگی از یخ استفاده کنید

1353424055 parsnaz com راه های طبیعی برای درمان زخم

بهترین مسکن برای سوختگی های معمولی یخ است، یخ سریعا به توقف ورم کمک می کند و درد ناشی از سوختگی را کاهش می دهد. اگر زبان یا سایر اعضای بدن تان دچار سوختگی شد، به جای خمیر دندان از یک قالب یخ استفاده کنید. یخ را داخل پارچه ای تمیز قرار داده و چند دقیقه روی محل سوختگی نگه دارید.

 


 

3. کارایی عسل در درمان زخم ها

1269991719 parsnaz com راه های طبیعی برای درمان زخم

عسل برای درمان زخم کاربرد دارد، این ماده طبیعی دستگاه ایمنی را تقویت می کند و باعث می شود زخم ها سریع تر التیام پیدا کنند. عسل همچنین توانایی مبارزه با باکتری ها را نیز دارد. عسل طبیعی فاسد نمی شود، بنابراین همیشه مقداری عسل طبیعی در جایی خشک و خنک نگه داری کنید و اگر بدن تان زخم شد، پس از شست و شو لایه ای نازک از عسل روی زخم بمالید و زخم را بانداژ کنید.

مطالب پیشنهادی :  8 روش خانگی برای سفید شدن دندان

 


 

4. سرکه سیب و مبارزه با باکتری ها

1716736861 parsnaz com راه های طبیعی برای درمان زخم

تحقیقات ثابت کرده که سرکه سیب ضد باکتری است و می تواند با باکتری هایی مثل: ای کولای هم مبارزه کند و آنها را از بین ببرد. مقداری سرکه سیب را با آب رقیق کنید و با کمک گاز استریل یا پارچه ای تمیز آن را به مدت 30 دقیقه روی زخم قرار دهید تا تاثیر شگفت انگیز این ماده را مشاهده کنید.

 


 

5. کیسه یخ برای کبودی های بدن

978073395 parsnaz com راه های طبیعی برای درمان زخم

کیسه یخ عضلات را آرام می کند و از خونریزی های داخلی جلوگیری می کند. از جایی از بدن تان دچار کبودی شد از کیسه یخ استفاده کنید، البته با رعایت این نکته: (کیسه یخ را مستقیما روی ناحیه کبود بدن تان قرار ندهید، یک تکه پارچه تمیز روی زخم قرار دهید و بعد کیسه یخ را حداکثر به مدت 10 دقیقه روی کبودی نگه دارید.)

 


 

6. جوش شیرین برای نیش حشرات

1164761771 parsnaz com راه های طبیعی برای درمان زخم

جوش شیرین به کاهش تورم، خارش و درد ناشی از نیش حشرات کمک می کند. مقدای جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آورید. سپس از خمیر را روی محل نیش حشرات قرار دهید و بعد 15 دقیقه محل را شست و شو دهید. این ترفند برای روزهای گرم سال و ازدیاد حشرات موذی فوق العاده مفید می باشد.

 


 

7. آلوئه ورا و خاصیت ضد التهابی

399083411 parsnaz com راه های طبیعی برای درمان زخم

ژل آلوئه ورا خواص ضد التهابی دارد و برای درمان آفتاب سوختگی هم موثر است، برگ گیاه آلوئه ورا را ببرید، قسمت های تیغ دارش را جدا کنید و ژل درون آن را بیرون آورید و روی زخم بمالید، البته شما می توانید ژل آلوئه ورا را از داروخانه ها هم تهیه کنید.

مطالب پیشنهادی :  مهمترین علائم حمله قلبی | چگونه از بروز سکته قلبی آگاه شویم؟

 


 

8. خواص سیر برای توقف خونریزی و ترمیم زخم

614249271 parsnaz com راه های طبیعی برای درمان زخم

سیر خواص بسیاری دارد که از جمله آنها توقف خونریزی و ترمیم سریع زخم ها می باشد. سیر را بکوبید و به صورت خمیر درآورید تا از تمام خواص آن استفاده کنید. خمیر بدست آمده را روی زخم قرار دهید و زخم را بانداژ کنید، یادتان باشد که سیر باید 2 روز روی زخم باقی بماند.

 

در آخر:

در پایان این نکته را یاد آور می شویم که: زخم های عمیق نیاز به فوریت های پزشکی دارند، مواردی که امروز به شما معرفی کردیم برای درمان زخم های سطحی و معمولی مفید هستند. اگر دچار سوختگی شدید یا زخم ها و پاره گی های عمیق شدید سریعا به درمانگاه مراجعه کنید.

 

اختصاصی ازبخش سلامت مجله پارس ناز

 Source link