Home News در صورتی که از شروع کار کنار گذاشته شده باشید ، چه کاری باید با حقوق خود انجام دهید

در صورتی که از شروع کار کنار گذاشته شده باشید ، چه کاری باید با حقوق خود انجام دهید

0
در صورتی که از شروع کار کنار گذاشته شده باشید ، چه کاری باید با حقوق خود انجام دهید

[ad_1]

اگر به تازگی خود را از یک استارتاپ رها کرده اید ، بسیار دور هستید. StartupGenome اظهار داشت که 74٪ از مبتدیان ایالات متحده مجبور به اخراج کارمندان تمام وقت بودند، و گزارش شده است که بیش از 40٪ از استارتاپ های Nordic و بیش از 60٪ از استارتاپ های فرانسوی هستند تصویب نوعی اخراج.

رها کردن همیشه دشوار است ، اما اگر گزینه های سهام را به عنوان کارمند مبتدی دارید ، زمان آن است که تصمیم های بسیار مهمی درباره وضعیت و آینده مالی خود بگیرید. آنچه با حقوق خود انجام می دهید می تواند یک واقعه تغییر دهنده زندگی باشد. این مهم است که راهی برای مدیریت امور مالی خود پیدا کنید تا بتوانید امروز با سرمایه گذاری در آینده خود زندگی کنید.

استفاده از گزینه های سهام شما می تواند یک روند گران قیمت باشد. در حالیکه سرمایه گذاری عمده ای را انجام می دهید همانطور که خود را از کار خارج می کنید ممکن است خطر بزرگی به نظر برسد ، در بعضی موارد ممکن است فرصتی برای دستاوردهای باورنکردنی باشد که نباید بدون در نظر گرفتن دقت از آن عبور کنید.

[Read: How to succeed in a post-coronavirus job market, according to Vice’s SVP]

برای کمک به شما در تشخیص اینکه چه چیزی برای شما بهتر است و چه چیزی را می توانید از پس آن بردارید ، در اینجا چند سؤال اساسی برای مطرح کردن خود و برخی از نکات برای دریافت پاسخ ها آورده شده است.

لطفاً بخاطر داشته باشید که قوانین و رویه ها از کشور به کشور دیگر متفاوت است ، بنابراین من مثالی از چگونگی عملکرد کار در ایالات متحده آورده ام ، اما این ملاحظات بدون توجه به این که با این سناریو روبرو هستید ، همچنان باید بخاطر بسپارید.

از کجا می دانم ارزش سهام من چیست؟

گزینه های سهام چیزی است که شما در اکثر موارد اندکی پس از شروع کار با شرکت خود به توافق می رسانید. علاوه بر قرارداد کار خود ، باید یک سند جداگانه به نام توافق نامه اعطای سهام برای سهام داشته باشید که درمورد شرایط حقوق سهام شما است. اگر مطمئن نیستید که چنین توافقی را انجام داده اید یا آن را درک نکرده اید ، در صورت استفاده از آنها باید با اداره منابع انسانی یا دارایی خود یا نرم افزار مدیریت سهام شرکت خود مشورت کنید.

شرایط اعطای وام شامل دوره اعطای وام است ، به این معنی که شما باید مدت زمان کار برای شرکت را داشته باشید تا فرصتی برای انتخاب گزینه های سهام و حق استفاده از آن و تبدیل آنها به سهام داشته باشید. به عنوان مثال ، ممکن است بعد از یک سال اشتغال ، 25٪ از گزینه های اعطای سهام خود را به سهام خود اختصاص دهید ، و بعد از چهار سال ، 100٪. شرایط از شروع تا شروع متفاوت است.

خوب ، من می دانم که چند گزینه سهام واگذار شده است. من از استفاده از گزینه های سهام خود چه بهره ای کسب می کنم؟

بیایید بگوییم که شما کار خود را در سال 2016 شروع کرده اید ، وقتی سهام آنها 10 دلار / سهم بود. اکنون ، چهار سال بعد ، شما کنار گذاشته شده و می بینید که گزینه خرید 1000 سهم را دارید. این بدان معنی است که شما می توانید آن سهام را با قیمتی که ارزش آن را هنگام ورود به سیستم در سال 2016 داشت خریداری کنید: 10 دلار / سهم.

شما این فرصت نادر را دارید که امروز چیزی را با قیمت گذشته خود بخرید. اکنون در سال 2020 ، بیایید بگوییم که سهام 100 دلار / سهم است. بنابراین ، تئوری اساسی این است که شما می توانید 10،000 دلار برای آن 1000 سهام ، که اکنون 100000 دلار ارزش دارند ، خرج کنید. بنابراین سود شما 90 هزار دلار سهام خواهد بود. ولی

هزینه تمرین گزینه های من واقعاً چقدر است؟

اکنون بیایید این مثال را برای آمریکا بگذاریم. بیایید بگوییم “هزینه ورزش” شما 10،000 دلار برای خرید سهام خود به علاوه مالیات بر سود نظری شما است. بخش دشوار این مالیات ها را مشخص می کند. از آنجایی که شرکت شما هنوز تجارت عمومی نمی کند ، ممکن است در حال حاضر دقیقاً نمی دانید که سهام شما چقدر ارزش دارد.

در ایالات متحده ، برای پیدا کردن ، شما باید از بخش منابع انسانی / دارایی خود برای آخرین “409A” یا ارزش فعلی سهام عادی مشترک در بازار استفاده کنید. “409A” به “الف” اشاره دارد بخش از قانون ایجاد شغل آمریکایی 2004، که بیان می کند که هر شرکت باید هر سال و هنگامی که دور جدید تأمین مالی را می بندد ، یک ارزیابی کسب کند. شرکت شما باید این شماره را برای شما فراهم می کند.

فرض بر ارزش منصفانه سهام امروز سهام 100 دلار است. بنابراین هزینه تمرین شما برای خرید سهام 10،000 دلار است ، به علاوه مالیات بر سود آن 90،000 دلار.

برخی از نقاط مالیاتی برای تماشای موارد زیر:

  • اگر گزینه های سهام تشویقی (ISO) را دارید ، ممکن است به جای اینکه مانند درآمد عادی از آن مالیات بگیرید ، این هزینه را برای آن سود پرداخت کنید (که این حداقل مالیات جایگزین است). این عالی است زیرا ممکن است پایین تر باشد.
  • گزینه های سهام غیر مجاز (NSO) با نرخ درآمد عادی مالیات می شوند.

چه مدت باید تصمیم بگیرم که چه کاری می خواهم انجام دهم؟

در ایالات متحده ، شما ISO ها طبق قانون تا 90 روز تصمیم می گیرید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید گزینه های خود را انجام دهید یا نه. در صورت نیاز به طولانی تر ، می توانید از شرکت خود بخواهید مهلت خود را تمدید کند. برخی اراده می کنند ، اما لازم نیست این کار را انجام دهند.

همچنین باید توجه داشته باشید که اگر ISO را دارید و آنها را بیش از حد مجاز 90 روز تمدید می کنید ، آنها به طور خودکار NSO می شوند و بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت مالیات بالاتر باشید. شما باید هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین زمان عمل برای شما ، این چهارچوب زمانی را در نظر بگیرید.

آیا توانایی استفاده از گزینه های سهام خود را دارم؟

این سرمایه گذاری ، مانند تمام سرمایه گذاری ها ، خطراتی را در پی دارد که باید در فرآیند تصمیم گیری شما در نظر گرفته شود. اگر پولی برای پرداخت سهام و مالیات از جیب خود دارید ، عالی است. با این حال ، شما می خواهید به یاد داشته باشید که این یک سرمایه گذاری غیرقانونی است – شما در سهام به دست می آورید ، اما نمی توانید انتظار داشته باشید که به آن دسترسی پیدا کنید پول نقد در هر زمان به زودی. شما باید به اندازه کافی پایدار باشید تا بتوانید از نظر مالی آن را اداره کنید.

افراد زیادی نکن بودجه لازم برای خرید سهام خود به طور کامل ، به ویژه با توجه به اخراج و فرآیندهای استخدام متوقف شده است. اگر اینگونه باشد ، می توانید در نظر بگیرید:

  • حراج به پس انداز خود یا وام گرفتن از دوستان و خانواده.
  • خدماتی مانند شرکت من ، با کارمندان سابق استارتاپ قبلی با سرمایه گذاران مطابقت دارد سرمایه را تأمین کنید در ازای سهم در سودهای آینده ، گزینه های سهام خود را اعمال کنید.
  • وام های شخصی: به خاطر داشته باشید که شما باید این وام ها را بازپرداخت کنید و بهره را بپردازید ، خواه سود خود را از سهام خود مشاهده کرده باشید یا نه.

خطر چیست؟

سرمایه گذاری در یک استارتاپ یک سرمایه گذاری پرخطر تلقی می شود. بسته به موفقیت شرکت شما و تغییر در بازار ، ارزش سهام شما ممکن است کاهش یابد ، یا ممکن است استارتاپ شما خراب شود و ارزش آن کاملاً کاهش یابد.

چه چیزی می تواند پاداش باشد؟

فقط به کارمندان اولیه نگاه کنید غول هایی مانند فیس بوک برای به دست آوردن ایده ای از آنچه که این پرداخت های سهام می توانند واقعاً به نظر برسند.

داشتن سهام در یک شرکت مناسب که در نهایت به میزان قابل توجهی عمومی می شود و یا برای مقدار قابل توجهی خارج می شود می تواند یک اتفاق در حال تغییر در زندگی باشد ، آینده مالی خود را تغییر شکل دهد و به شما آزادی بی اندازه بخرد.

زمانها دشوار است اما غیرممکن نیست

در اصل ، اجازه ندهید که فکر کنید این روند پیچیده یا گران به نظر می رسد ، شما را از نگاه جدی به فرصتی که در مقابل شما قرار دارد باز دارد. حتی در زمان های پیچیده ای مانند بیماری همه گیر کروناویروس ، روش هایی وجود دارد که می توانید به جلو فكر كنید و از كاری كه در شروع كار خود قرار داده اید بهره بگیرید و صاحب سهام عادی خود باشید.

شما برای آن گزینه های سهام سخت کار کرده اید ، و آنها مال شما هستند. اگر به این شرکت خوشبین و اطمینان دارید و معتقد هستید که این شرکت موفق خواهد بود ، اجازه ندهید که روند پیچیده و گران قیمت آنچه را که به حق شماست ، از بین ببرد.

منتشر شده 1 ژوئن 2020 – 13:00 UTC[ad_2]

Source link