Home News خسارت وثیقه گرانی ناوگان ماهواره Starlink Elon Musk

خسارت وثیقه گرانی ناوگان ماهواره Starlink Elon Musk

0
خسارت وثیقه گرانی ناوگان ماهواره Starlink Elon Musk

[ad_1]

اکنون یک بازی شطرنج عظیم با عواقب عظیم در فضای بیرونی در حال جنگ است. در 18 مارس و 22 آوریل 22 2020 ، دو راکت از SpaceX ، متعلق به میلیاردر الون مسک ، هر کدام 60 ماهواره را در مدار قرار دادند. این پرتاب ها اما ششم و هفتم در یک سری هستند که قصد دارند به سرعت 1،584 ماهواره در دسترس قرار دهند.

هدف از ایجاد شبکه ماهواره ای به نام Starlink است. اگر ماسک راه خود را داشته باشد ، تا سال 2025 ، کمتر از 11943 ماهواره وی به دور زمین دور می شوند و اگر مجوز داده شود ، نتیجه نهایی 42000 حیرت انگیز خواهد بود. این تعداد ذهن آزار دهنده را باید با 8000 ماهواره ای که از زمان Sputnik اتحاد جماهیر شوروی فرستاده شده بودند به مدار مقایسه کرد ، که از این تعداد 2121 نفر هنوز در حال کار هستند. چرا چنین جاه طلبی های بزرگ؟ وی برای تحقق رویای خود در مورد جامعه “چندپلاتر” و تأمین اعتبار آن با فراهم آوردن دسترسی سریع به همه زمین های خاکی (حلال) به اینترنت.

مشک ابتدا 3٪ یا 4٪ از جمعیت ایالات متحده را که در مناطق دور افتاده یا در جزیره زندگی می کنند هدف قرار داد. فواید مالی تأمین دسترسی به اینترنت به چنین برشی کوچک از ملت آشکار نیست. به عنوان مثال ، مناطق قطبی به دلیل تراکم شهروندان ثروتمند اما تحت حمایت آمریکا شناخته نمی شوند. آیا سودآوری مورد انتظار می تواند از هزینه های دفاعی ایالات متحده حاصل شود؟ ایالات متحده صدها پایگاه خارج از کشور را حفظ کرده است و در حال حاضر ابراز علاقه خود را به استفاده از SpaceX ، قرار دادن ماهواره ها در مدار زمین پایین (LEO) و همچنین برای Starlink ابراز کرده است.

آلودگی نوری و ترافیک در مدار

مزایای احتمالی چنین سیستمی هر چه باشد ، یکی از پیامدهای فاجعه بار آلودگی نور است. با گذشت از آسمانها ، هزاران ماهواره Starlink با ترک مسیرهای طولانی درخشان ، تصاویر نجومی را بی فایده می کنند. در سخنرانی اصلی کنفرانس “ماهواره 2020” در 9 مارس ، الون ماسک این نگرانی ها را رد کرد و ادعا کرد که ماهواره های وی هیچ گونه آسیبی به تحقیقات نجومی نمی کنند – در صورت لزوم ، آنها به رنگ سیاه رنگ می شوند. این ایده با ماهواره 1130 با نام “DarkSat” مورد آزمایش قرار گرفت. کمترین نتیجه ، نتایج قانع کننده نبود. نسل بعدی قرار است کم نورتر از کم رنگ ترین ستاره هایی باشد که با چشم غیرمستقیم دیده می شود ، اما این هنوز برای ابزارهای فوق العاده حساس اخترشناسان بسیار روشن است ، که می توانند چهار میلیارد بار از این آستانه اشیای ستاره ای را مشاهده کنند.