Home اخبارسینما جیمز دروری بازیگر مجموعه وسترن «ویرجینیایی» درگذشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

جیمز دروری بازیگر مجموعه وسترن «ویرجینیایی» درگذشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

0
جیمز دروری بازیگر مجموعه وسترن «ویرجینیایی» درگذشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، جیمز دروری بازیگری که بیشتر از همه به خاطر نقش‌آفرینی در سریال وسترن قدیمی «ویرجینیایی» شناخته می‌شد، دوشنبه در ۸۵ سالگی به دلایل طبیعی از دنیا رفت.

دستیار او کرن لیندزی خبر را در پستی در فیس‌بوک اعلام کرد و گفت: «خیلی دلمان برای او تنگ خواهد شد. کلماتی برای توصیف کردنش ندارم. مراسم یادبود او بعداً اعلام می‌شود.»

دروری هجدهم آوریل ۱۹۳۴ در نیویورک سیتی به دنیا آمد. خانواده او در دوران کودکی وی چند سفر به مزرعه خانوادگی در اورگان داشت و آنجا بود که او عاشق اسب و زندگی در طبیعت شد.

وی نخستین بار در هشت سالگی روی صحنه تئاتر حاضر شد و در یک نمایش کودکان مخصوص کریسمس نقش شاه هرود را بازی کرد. او نخستین تجربه حرفه‌ای بازیگری خود را در ۱۲ سالگی با نمایش «زندگی با پدر» داشت.

دروری در دانشگاه نیویورک به عنوان بازیگر تعلیم دید و ۱۲ بار در نمایشنامه‌های شکسپیر نقش‌آفرینی کرد. او در سال ۱۹۵۴ به هالیوود رفت و در پروژه‌هایی از جمله «سیاره ممنوعه»، «تله ظریف» و «پولیانیا» حضور داشت. پیش از به دست آوردن نقش «ویرجینیایی» در سال ۱۹۶۲ او به عنوان ستاره مهمان در پروژه‌هایی از جمله «شاین» و «آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند» حضور پیدا کرد.

شخصیت ساکت دروری که همیشه کلاه سیاه کابویی به سر داشت، هرگز با نام دیگری غیر از «ویرجینیایی» صدا نمی‌شد. او نقش مرد سفت‌وسخت قانون را در مزرعه خیالی شایلو در سال‌های پایانی قرن نوزدهم در منطقه وایومینگ ایفا می‌کرد. در بسیاری از ۲۴۹ اپیزود این سریال که طی ۹ فصل تا سال ۱۹۷۱ روی آنتن رفت، شخصیت او با خلافکارها و سارقان مبارزه می‌کرد. هر اپیزود از این مجموعه ۹۰ دقیقه بود.

دروری در بیوگرافی خود که روی وبسایت رسمی‌اش قرار دارد می‌گوید: «بعضی مواقع در یک روز پنج اپیزود از سریال را فیلمبرداری می‌کردیم. از هر ست به ست بعدی را با اسب می‌رفتم تا دو خط دیالوگ اینجا بگویم و سه خط دیگر آنجا و بعد در ست بعدی ۱۰ صفحه فیلمنامه را اجرا کنم.»

او در سال‌های اخیر به بخش‌های مختلف کشور سفر می‌کرد تا در رخدادها، فستیوال‌ها و مراسم‌های وسترن شرکت کند و درباره کابوی‌ها و فرهنگ گذشته حرف بزند.

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here