Home News تهدید جدی برای اتر؛ پیشتازی توکن های ERC-20 در بلاکچین اتریوم

تهدید جدی برای اتر؛ پیشتازی توکن های ERC-20 در بلاکچین اتریوم

0
تهدید جدی برای اتر؛ پیشتازی توکن های ERC-20 در بلاکچین اتریوم

[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می‌دهد ارزش اترهای مسدود شده در بلاک چین اتریوم طی یک سال گذشته دائما کاهش یافته است. اگرچه توکن های ERC-20 بسیار زیادی در این شبکه فعال هستند اما رشد استیبل کوین ها، جدی ترین تهدید برای اتر می‌باشد.

کاهش نقش اتر در بلاک چین اتریوم

طبق تحقیق انجام شده توسط رایان واتکینز از شرکت مساری، توکن های ERC-20 به سرعت در حال نزدیک شدن به ۵۰ درصد کل ارزش ذخیره شده در شبکه اتریو‌م هستند.

توکن های ERC20 در بلاکچین اتریوم
توکن های ERC20 در بلاکچین اتریوم

تا اواسط سال ۲۰۱۶، توکن اتر ۱۰۰ درصد ارزش ذخیره شده در بلاک چین اتریو‌م را تشکیل می‌داد. از آن زمان تاکنون، این پلتفرم به طور خاص در زمینه ایجاد قراردادهای هوشمند، پروژه های مبتنی بر توکن های ERC-20 بسیار زیادی را مورد پذیرش قرار داده است.

با افزایش تعداد و ارزش این پروژه ها، جایگاه ارز دیجیتال اصلی اتریو‌م به تدریج کاهش یافت. واتکینز خاطرنشان کرده است که اتر به سرعت در حال از دست دادن جایگاه در بلاک چین خود است.

ارزش توکن های ERC20 و اتر در بلاکچین اتریوم
ارزش توکن های ERC20 و اتر در بلاکچین اتریوم

همانطور که نمودار فوق نشان می‌دهد، ارزش کل اتر در بلاک چین اتریوم ۲۲.۷ میلیارد دلار است، در حالی که ارزش سایر توکن های ERC-20 بر روی ۱۸.۷ میلیارد دلار قرار دارد.

طی دو سال گذشته، جامعه ارز دیجیتال شاهد رشد چشمگیر استیبل کوین ها و نقش آنها در بازار بوده است و بسیاری از این استیبل کوین ها بر بستر شبکه اتریو‌م فعال هستند. در نتیجه، با پیشی گرفتن ارزش استیبل کوین ها نسبت به اتر در بلاک چین اتریوم، شاهد کاهش بیشتر جایگاه این ارز دیجیتال خواهیم بود.

از آن زمان تاکنون، شکاف بین این دو در حال افزایش است. مساری در نمودار زیر این موضوع را بیان کرده است. نمودار زیر نشان می‌دهد که اتریو‌م در مسیر انجام تراکنش ها به ارزش ۵۳۰ میلیارد دلار در سال جاری است، اما فقط ۱۳۳ میلیارد دلار آن مربوط به اتر و ۳۷۵ میلیارد دلار دیگر مربوط به استیبل کوین ها می‌باشد.

مقدار انتقال در بلاکچین اتریوم

انتقال تمام توکن های ERC-20 بر بستر بلاک چین اخیرا از لحاظ ارزش انتقال یافته شده به بیت کوین رسیده است.

استفاده بیش از پیش از اتریوم

در این تحقیق بیان شده است که اتریوم بیش از پیش استفاده می‌شود. طی دو سال اخیر، اتریوم از یک شبکه ساده به مجموعه ای از ارزش و کاربردهای جدید و مختلف تبدیل شده است.

با وجود تعداد بسیار زیاد توسعه ها و رشد در چند سال گذشته، مساری بحث قیمت اتر را نیز پیش کشیده است.

نسبت اتر به بیت کوین
نسبت اتر به بیت کوین

نوسان قیمت اتر در مقیاس کلان تقریبا پس از رسیدن به رکورد قیمت ۱۴۰۰ دلار در اوایل سال ۲۰۱۸، نزولی بوده است. اتر که از لحاظ ارزش بازار، دومین ارز دیجیتال بزرگ است تقریبا ۸۵ درصد قیمت خود را طی دو سال از دست داده است.

گزارش دیگری که اخیرا منتشر شده، اذعان کرده است که قیمت اتر برای مدت بسیار زیادی کمتر از ارزش آن بوده است. این گزارش مجددا به توسعه های اخیر، ذهنیت هودل کردن سرمایه گذاران و ماینرها و افزایش استفاده از گس اشاره کرده است.

در آخر، این تحقیق بیان کرده است که پیشرفت و رشد اتریوم و چندین اندیکاتور دیگر برای آینده این شبکه و قیمت اتر بسیار نویدبخش هستند.

 


[ad_2]

Source link