تنها 1 ماه طول کشید! پرپچوال پروتکل ششمین صرافی غیرمتمرکز دیفای شد

پرپچوال پروتکل ، ششمین صرافی غیرمتمرکز دیفای

پرپچوال پروتکل (Perpetual Protocol) تنها یک ماه پس از راه اندازی، جایگاه ششمین صرافی غیرمتمرکز دیفای (DeFi) را از آن خود کرده است. پرپچوال پروتکل، مبتنی بر ایکس دای (xDai)، با وجود اجرای ۱۷۹۰۰۰ تراکنش در ماه اول فعالیت خود، فقط ۱۸۳ دلار برای کارمزد گس (Gas) دریافت کرده است.

پرپچوال پروتکل، یک پروژه دیفای است که قراردادهای دائمی غیرمتمرکز را با استفاده از لایه اتریوم ایکس دای (Ethereum xDai) ارائه می‌کند. این پروتکل تنها پس از گذشت یک ماه از آغاز فعالیت خود، به عنوان ششمین صرافی غیرمتمرکز (DEX) دیفای از نظر حجم معاملات هفتگی ظهور کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دون آنلایتیکس (Dune Analytics)، که توسط پرپچوال پروتکل به اشتراک گذاشته شده، حجم معماملات هفتگی DEX به بیش از ۲۹۹ میلیون دلار رسیده است. این پروژه بالاتر از پروژه‌هایی همچون سینتتیکس (Synthetix)، دی وا دی ایکس (dYdX) و کایبر (Kyber) و پایین‌تر از بالانسر (Balancer) قرار گرفته است.

این موفقیت در پستی داخل وبلاگ پرپچوال پروتکل به مناسبت اولین ماه بهره برداری از این پروژه به اشتراک گذاشته شده است. این دستاورد در دورانی محقق گردیده است که حجم بازار DEX در حوزه دیفای در مجموع بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شده و بیش از ۵۰۰۰۰۰ دلار به عنوان کارمزد معاملات دریافت شده است.

تمام کارمزدهای معاملاتی به وجود آمده توسط این پروتکل در حال حاضر به صندوق امن سرمایه گذاری که برای تأمین امنیت پروتکل طراحی شده واریز می‌شوند. زیرا این پروژه قصد دارد ۵۰ درصد از ذخایر جمع آوری شده در این صندوق را پس از راه‌اندازی استخر استیکنیگ (Staking) یا سهام گذاری، به استیک کنندگان خود پاداش دهد.

پرپچوال پروتکل در پست وبلاگ خود خاطر نشان کرد که فقط ۱۸۳ دلار برای کارمزد گس ۱۷۹۰۰۰ معامله دریافت کرده است. زیرا هزینه‌های گس در xDai فقط یک صدم معاملات شبکه اصلی اتریوم (Ethereum) است. اگر پرپچوال پروتکل کارمزدهای گس معامله‌گران خود را با استفاده از این فناوری پوشش نداده بود، کاربران این صرافی غیرمتمرکز با فعالیت مستقیم بر بستر اتریوم مجبور می‌شدند ۱۸۳۰۰ دلار کارمزد پرداخت کنند.

XB Jibitex تنها 1 ماه طول کشید! پرپچوال پروتکل ششمین صرافی غیرمتمرکز دیفای شد

میزان معاملات در صرافی‌های غیر متمرکز

 

XDai یکی از چندین راه حل مقیاس پذیری سطح ۲ (L2) است که جایگزینی برای کارمزدهای بسیار بالا در شبکه اصلی اتریوم ارائه می‌دهد. این در حالیست که Synthetix نیز به تازگی اولین مرحله از انتقال پروتکل خود به لایه سطح ۲ اپتیمستیک رولاپز (Optimistic Rollups) را آغاز کرده است.

بخش DEX خود را به عنوان یکی از ستون‌های اصلی دیفای در ماه‌های اخیر مطرح کرده است و در حال حاضر تحت سلطه پلتفرم‌های بسیار زیادی قرار دارد. تقریباً نیمی از فعالیت‌های معاملاتی DEX در یونی سواپ (Uniswap) انجام می‌گیرد. هم اکنون عملکرد این صرافی از نظر حجم تراکنش‌ها از بسیاری از صرافی‌های متمرکز بهتر است و در مجموع بیش از ۹۰ درصد از حجم تراکنش‌های بخش صرافی‌های غیرمتمرکز در چهار پلتفرم بزرگ این بخش در جریان است.

 


Source link

Check Also

نظرسنجی گلدمن ساکس؛ ۲۲٪ از سرمایه‌گذاران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا یک سال به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد

نظرسنجی گلدمن ساکس؛ ۲۲٪ از سرمایه‌گذاران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا یک سال به …

Translate »