تماشا کنید: مقایسه مصرف باتری در نمایشگر 120 هرتزی و 60 هرتزی گوشی

2 66 تماشا کنید: مقایسه مصرف باتری در نمایشگر 120 هرتزی و 60 هرتزی گوشی
۰۱ مرداد ۹۹ ساعت ۱۰:۱۲

نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی به یکی از ترندهای گوشی های هوشمند تبدیل شده‌اند. اکنون مصرف باتری در نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و ۶۰ هرتزی را با هم مقایسه می‌کنیم.

امروزه شرکت‌های سازنده گوشی های هوشمند، محصولات خود را به نمایشگرهایی با رفرش ریت (Refresh Rate) یا نرخ تازه‌سازی بالا مجهز می‌کنند. در حال حاضر گوشی های متعددی از برندهای مختلف با نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی یا ۹۰ هرتزی در بازار موجود است. سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا یکی از گوشی‌هایی است که دارای نمایشگری با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی است؛ این یعنی در مقایسه با نمایشگرهایی که در هر ثانیه ۶۰ بار رفرش می‌شوند، این نمایشگر در هر ثانیه ۱۲۰ بار رفرش می‌شود و همه چیز در نمایشگر سریع‌تر و روان‌تر انجام می‌پذیرد.

برخی گوشی‌ها مانند هواوی پی ۴۰ پرو نیز دارای نمایشگری با رفرش ریت ۹۰ هرتزی هستند. اما برخی از سازندگان گوشی های هوشمند در محصولات خود، رفرش ریت بالا را به طور پیش فرض غیر فعال می‌کنند و انتخاب آن را بر عهده کاربر می‌گذارند؛ چرا که گفته می‌شود مصرف باتری در نمایشگرهایی با رفرش ریت بالا بیشتر از نمایشگر ۶۰ هرتزی است. به عنوان مثال، سرعت تخلیه شارژ در نمایشگر ۶۰ هرتزی گلکسی ای ۲۰ اولترا ۱۲ ساعت و ۲۳ دقیقه و در حالت ۱۲۰ هرتزی ۱۰ ساعت و ۲ دقیقه است که نشان می‌دهد شارژ باتری در حالت ۱۲۰ هرتزی زودتر تمام می‌شود.

اکنون با یک ویدیو در گجت تی وی می‌خواهیم مصرف باتری نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی و ۶۰ هرتزی را با یکدیگر مقایسه کنیم.

ویدیوی مصرف باتری در نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و ۶۰ هرتزی

سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا نمایشگر


Source link

Check Also

ناگفته های یک سیاه‌باز قدیمی

داود داداشی که از او به عنوان تنها سیاه‌باز حرفه‌ای تئاتر ایران یاد می‌شود، می‌گوید …

Translate »