تحلیل ریپل: افزایش قیمت 100 درصدی XRP در صورت حفظ محدوده حمایتی

افزایش قیمت صد در صدی XRP

توکن XRP ، در صورت حفظ محدوده حمایتی خود، این فرصت را خواهد داشت تا پس از سال‌ها دوباره افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی تا تراز ۱ دلاری را تجربه کند. بدیهی است که حفظ این موقعیت برای ریپل بسیار حیاتی می‌باشد.

با اینکه بیت کوین (Bitcoin) نیز می‌تواند افزایش قیمت جدیدی را تجربه کند، کوین‌های دیگر نیز در حال قدرت نمایی هستند. یکی از این کوین‌ها XRP می‌باشد که طی هفته‌های گذشته روند صعودی قدرتمندی را در نمودار خود به نمایش گذاشته است. طی ماه نوامبر، قیمت XRP از تراز ۰.۲۲ دلار به ۰.۷۸ دلار افزایش یافت و پس از یک اصلاح قیمت به سطح ۰.۴۵ دلار بازگشت.

 

افزایش قیمت ریپل در چه صورت رخ خواهد داد ؟

 

نمودار روزانه توکن XRP ریپل به خوبی نقاط مقاومت و حمایت را نشان می‌دهد. اولین ناحیه مقاومت انبوه در رنج قیمت ۰.۴۵ دلار واقع شده است. با کاهش شدید قیمت بیت کوین به تراز ۱۶۲۰۰ دلار در روز شکرگزاری، توکن XRP یک اصلاح قیمت تا محدوده ذکر شده را تجربه کرد. طبق نمودار، این کوین با یک جهش مقاومتی، ۴۰ درصد افزایش قیمت را شاهد بوده است.

001 1 1024x462 تحلیل ریپل: افزایش قیمت 100 درصدی XRP در صورت حفظ محدوده حمایتی

تحلبل تکنیکال ریپل

اگر XRP حمایت خود در ناحیه ۰.۴۵ دلاری را از دست می‌داد، احتمالاً با حمایت در تراز ۰.۳۳ دلار مواجه می‌شد که پیشتر در نقش یک تراز مقاومتی ظاهر شده بود.

 

با ادامه این روند، سطوح مقاومت XRP کدام ها خواهند بود؟

به نظر می‌رسد که ناحیه مقاومت بعدی تراز ۰.۶۹ دلار باشد که پیش از رسیدن XRP به تراز ۱ دلار، نقشی بسیار حساس را ایفا خواهد کرد.

002 1024x461 تحلیل ریپل: افزایش قیمت 100 درصدی XRP در صورت حفظ محدوده حمایتی

تحلیل چارت ریپل با فیبوناچی اکستنشن

ابزار فیبوناچی اکستنشن برای تعیین نواحی مقاومت در نمودار XRP مفید خواهد بود. سقف و کف قیمت در ابزار فیبوناچی با اعداد “۱” و “۰” نمایش داده می‌شوند. در این نمودار، کف قیمت فیبو در محدوده ۰.۲ دلار و سقف قیمت در محدوده ۰.۶ دلار واقع شده است.

پس ناحیه مقاومت احتمالی بعدی، سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی در ۱.۱۳ دلار خواهد بود. ناحیه مقاومت دوم هم تراز ۱.۷۰ دلار است که معادل سطح ۲.۶۱۸ فیبو می‌باشد.

در این میان، محدوده مقاومت نخست در ناحیه ۱.۰۸ تا ۱.۱۸ دلار، از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که این محدوده در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک ناحیه مقاومتی عمل کرده است. می‌توان اینچنین استدلال کرد که با شکست ناحیه ۰.۷۰ دلاری، پیشروی قیمت XRP تا محدوده ۱.۰۸ تا ۱.۱۸ دلار نیز محتمل خواهد بود.

 

آنچه باید در مورد نمودار بیت کوین/ریپل بدانید

003 1024x462 تحلیل ریپل: افزایش قیمت 100 درصدی XRP در صورت حفظ محدوده حمایتی

تحلیل چارت حمایت مقاوت xrp/btc

خوشایندترین سناریو برای سرمایه گذاران آن خواهد بود که پس از شکسته شدن یک محدوده مقاومت، این ناحیه به یک سطح حمایتی جدید تبدیل شود. نمودار بیت کوین/ریپل نیز نشان دهنده همین روند حیاتی است که در آن احتمال تبدیل شدن ناحیه مقاومت پیشین (خطوط سبز) به یک سطح حمایتی بسیار بالا می‌باشد. اواخر سال ۲۰۱۹ و اوایل سال ۲۰۲۰، این محدوده برای مدت زمان قابل توجهی به یک ناحیه مقاومتی تبدیل شده بود.

با این حال در ادامه سال این مقاومت شکسته شد و قیمت این جفت ارز با افت تا محدوده قیمتی ۰.۰۰۰۰۱۵۰۰ ساتوشی همراه گردید.

با شکست مقاومت اخیر در تراز ۰.۰۰۰۰۴۰۰۰ ساتوشی، سرمایه گذازان ریسک پذیر (گاوها) انتظار دارند که سطح مقاومت تراز ۰.۰۰۰۰۲۴۰۰ ساتوشی، به یک سطح حمایتی جدید تبدیل شود. اگر این اتفاق رخ دهد، احتمال ۱ دلاری شدن XRP بسیار زیاد خواهد بود.

 


Source link

Check Also

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد – ارزدیجیتال کاربران آمازون از این پس …

Translate »