Home News تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۷ اردیبهشت تا ۳ خرداد ۹۹)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۷ اردیبهشت تا ۳ خرداد ۹۹)

0
تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۷ اردیبهشت تا ۳ خرداد ۹۹)

[ad_1]

تحلیل تحلیل هفتگی
تحلیل تکنیکال هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین – آزمونی سخت

تحلیل تکنیکال هفتگی
تحلیل هفتگی بیت کوین

بیت کوین بعد از یک دهه کامیابی در برابر تهدید ها و همچنین اثبات ارزشمندی خود در طول بحران اقتصادی کنونی، شک و تردیدها را از بین برده است. با این وجود، این دارایی عصر دیجیتال، در آزمون سختی قرار گرفته است. در حقیقت بیت کوین برای قرارگیری در چرخه صعودی جدید، نیاز دارد از سد راه مقاومت های کلیدی عبور کند. اولین مقاومت سر راه گاوها ۹۶۰۰ دلار است که از نوامبر سال گذشته منطقه ای مهم بوده است. پس از آن مقاومت کلیدی ۱۰۰۰۰ دلاری است که گاوها سه بار سعی کردند آن را بشکنند. در نهایت بزرگترین مقاومت، خط مقاومت بلند مدت است که در حدود ۱۰۲۰۰ دلار قد علم کرده است (تصویر بالا). حال بیایید نشانه های قدرت و ضعف بیت کوین، در مواجهه با این آزمون را بررسی کنیم. در تحلیل تکنیکال هفتگی این هفته با ما همراه باشید.

نشانه های قدرت

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین
ضریب NVT بیت کیون

یکی از نشانه های قدرت، قرار داشتن ضریب ارزش شبکه نسبت به نرخ تراکنش ها (NVT) در وضعیت سلامت است. بالا بودن این ضریب بدین معنی است که ارزش گذاری شبکه در حال پیشی گرفتن از ارزش انتقال یافته در شبکه پرداخت است. این رشد ارزش گذاری زمانی اتفاق می افتد که شبکه در حال رشد باشد و سرمایه گذاران دیدگاه مناسبی از سودده بودن بیت کوین داشته باشند (تصویر بالا). نشانه دیگر، بازگشت سریع قیمت بعد از کاهش تا ۸۸۰۰ دلار است که دو روز گذشته اتفاق افتاد. این کاهش موجب شکسته شدن EMA-20 شد، ولی اکنون گاوها در حال تثبیت قیمت روی اندیکاتور هستند که نشانه ی سوم از قدرت گاوها محسوب می شود.

نشانه های ضعف

تحلیل تکنیکال بیت کوین
اندیکاتور Bollinger Band در نمودار بیت کوین

یکی از نشانه های ضعف در تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین این است که از دو روز پیش قیمت زیر سطح حمایت تکنیکال Bollinger Band قرار گرفته است. این خط میانی همان MA-20 است که بسته شدن قیمت زیر آن، به نفع گاوها نیست (تصویر بالا). نشانه دیگر این است که کارشناسان معتقدند علی رغم نشانه های صعود، قیمت بیت کوین بعد از کاهش تا سطح ۸۸۰۰ دلار، آنچنان که باید رشد نکرد. در حقیقت انتظار می رفت قیمت تا سطح ۹۶۰۰ بازگشت کند ولی این اتفاق نیفتاد. این می تواند نشان از تردید سرمایه گذاران برای کسب سود از فرصت پیش آمده باشد. سومین نشانه، ضربه های متمادی بیت کوین به ۱۰۰۰۰ دلار و عدم موفقیت در شکست این مقاومت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم
تحلیل هفتگی اتریوم

با اینکه خرس ها خط حمایت کانال صعودی را به سمت پایین شکستند ولی کندل ها دوباره درون کانال قرار گرفتند. در نتیجه می تواند این خط حمایت را قابل اعتماد دانست. با این حرکت گاوها، می توان انتظار افزایش قیمت تا ۲۲۰ دلار و پس از آن ۲۲۰.۰۹۷ را داشت. از طرفی دیگر اگر خرس ها بتوانند قیمت را دوباره به پایین کانال صعودی سوق دهند، امکان نزولی شدن روند قیمت بالا می رود و ممکن است به تبع آن، قیمت تا سطح ۱۷۶.۱۰۳ نیز کاهش یابد.

تحلیل هفتگی ریپل

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل
تحلیل هفتگی رمزارز ریپل

با اینکه قیمت ریپل از مقاومت ۲۰.۵۷۰ سنت بازگشت کرد و حتی دو روز پیش MA-50 را نیز به سمت پایین شکست، ولی فشار فروش به اندازه ای نبود که قیمت را به ۱۷.۳۷۲ سنت برساند.اگر تلاش مجدد گاوها برای افزایش قیمت تا بالای MA-50 با موفقیت صورت گیرد، می توان احتمال افزایش قیمت تا ۲۳.۶۱۲ را داد. در غیر این صورت خرس ها عزم خود را برای کاهش قیمت تا۱۷.۳۷۲ سنت جزم خواهند کرد.

 

[ad_2]

Source link