بستن
dex platforms trade over 2 4 billion in 7 days defi swaps up 68 since last week

تاثیر چشمگیر دیفای؛ معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) به ۲.۴ میلیارد دلار رسید

چند سال قبل، جامعه رمز ارزها به صرافی‌های غیر متمرکز زیادی دسترسی نداشتند. در سال ۲۰۲۰ با رشد اتریوم، پلتفرم‌های صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX ها) با برنامه‌های معاملاتی نظیر Uniswap، کایبر (Kyber) و 0x رشد تصاعدی یافتند.

فقط در هفته گذشته معاملات DEX ها بیش از ۶۸ درصد افزایش یافت و به ۲.۴ میلیارد دلار رسید.

اطلاعات درون زنجیره‌ای از شرکت تحلیلی Dune نشان می‌‌دهد که در هفته گذشته بیش از ۲.۴ میلیارد دلار و طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۴۴۸ میلیون دلار در صرافی‌های غیرمتمرکز معامله انجام گرفته است.

صرافی غیرمتمرکز DEX تاثیر چشمگیر دیفای؛ معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) به ۲.۴ میلیارد دلار رسید

پلتفرم‌های DEX بر بستر اتریوم با افزایش تقاضای چشمگیری مواجه بوده‌اند و هر هفته، حجم معاملات این پلتفرم‌ها بیشتر شده است. امروز طبق آمارها، حجم معاملات میلیارد دلاری نتیجه معاملات دیفای نظیر Uniswap، کایبر، Synthetix، بانکور (Bancor)، لوپ‌رینگ (Loopring)، Ddex، بالانسر (Balancer)، Curve، 0x، Idex، Dydx و Gnosis است. اطلاعات نشان می‌دهد که Uniswap محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز از لحاظ حجم معاملات است.

2 تاثیر چشمگیر دیفای؛ معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) به ۲.۴ میلیارد دلار رسید

پنج پلتفرم DEX برتر شامل یونی‌سواپ، Curve، بالانسر، شبکه کایبر و 0x هستند. این صرافی‌ها به کاربران امکان می‌دهند تا به معامله بیت کوین‌های بر بستر سایر بلاک چین‌ها نظیر WBTC، استیبل کوین‌هایی نظیر دای (DAI) یا هر توکن مبتنی بر استاندارد اتریوم پرداخت.

پلتفرم Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز است که بر بستر بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود و تبادل‌های بدون نیاز به مجوز بیت اتر و بیش از ۲۰۰ توکن مبتنی بر اتریوم را امکان‌پذیر می‌سازد. Uniswap به جای استفاده از مدل دفتر سفارشات معمول، از قراردادهای هوشمند و استخرهای نقدینگی بهره می‌برد. روز شنبه، ۵۶ درصد یا ۱۹۳ میلیون دلار از حجم معاملات ۴۴۸ میلیون دلاری در Uniswap صورت گرفت.

مطالب پیشنهادی :  شیائومی Mi 10 پرو پلاس با دوربین و نمایشگر ارتقا یافته در راه است

3 2 تاثیر چشمگیر دیفای؛ معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) به ۲.۴ میلیارد دلار رسید

۲۱.۳ درصد حجم معاملات روز گذشته در صرافی غیرمتمرکز Curve انجام شد که این صرافی نیز بر بستر اتریوم است. Curve

در ماه ژانویه ۲۰۲۰ عرضه شده است و معاملات اسلیپیج (Slippage) یا لغزش قیمت و الگوریتم کارمزد اندک را امکان‌پذیر می‌سازد.

بالانسر یک صرافی غیرمتمرکز است که به معامله‌کنندگان امکان تبادل نقدینگی را می‌دهد. این پروژه مدعی است که یک بازارساز خودکار چندوجهی بر بستر اتریوم است. ۲۱ میلیون دلار یا ۶.۴ درصد از حجم معاملات تمام ۱۳ پلتفرم DEX در سیستم بالانسر انجام شده است. 0x چهارمین DEX محبوب بر بستر اتریوم است که ۴.۵ درصد یا ۱۵ میلیون دلار از حجم معاملات را به خود اختصاص داده است.

4 2 تاثیر چشمگیر دیفای؛ معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) به ۲.۴ میلیارد دلار رسید

پنجمین DEX محبوب شبکه کایبر است که یک پروتکل نقدینگی درون زنجیره‌ای است. شبکه کایبر به کاربران امکان می‌دهد تا توکن‌های خود را در یک تراکنش تبادل کنند. شبکه کایبر ۳.۵ درصد از حجم معاملات را به خود اختصاص داده است که معادل با ۱۲ میلیون دلار است.

در تاریخ ۱۵ آگوست، تمام این پنج صرافی‌ها شاهد رشد بسیار زیادی از لحاظ حجم معاملات نسبت به ماه گذشته بوده‌اند. اطلاعات شرکت Dune و نمودارهای ریچارد چن (Richard Chen) نشان می‌دهند که کاربران دیفای نیز در سال ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری داشته‌اند.

۲۶۴,۶۳۸ کاربر دیفای وجود دارد که پلتفرم‌های Uniswap و شبکه کایبر همراه با سایر سرویس‌های دیفای نظیر کامپوند و Opensea بیشترین تعداد کاربر را دارند.

آمار و ارقام سال ۲۰۲۰ صراحتا نشان می‌دهند که پلتفرم‌های DEX منسجم و پایدار هستند و معاملات بدون نیاز به مجوز می‌تواند سرمایه‌های بسیار زیادی را به اکوسیستم رمز ارزها وارد کنند.

مطالب پیشنهادی :  ارزش فراری در بازار بورس از فورد و جنرال موتورز پیشی گرفت

5 1 تاثیر چشمگیر دیفای؛ معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) به ۲.۴ میلیارد دلار رسید

یکی از مسائل کنونی دیفای، افزایش کارمزد شبکه اتریوم است. Uniswap دومین عامل افزایش هزینه‌های گس اکوسیستم اتریوم است.Source link

Check Also

هدفون هواوی فری بادز 4i معرفی شد

ارسال شده توسط: حسین مرادی ۰۷ اسفند ۹۹ ساعت ۰۹:۳۷ هدفون هواوی فری بادز ۴i …

Translate »