Home News بی ام و سری 4 مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد

بی ام و سری 4 مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد

0
بی ام و سری 4 مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد

[ad_1]

بی‌ام‌و سری ۴ کوپه مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد تا نگرانی‌ها درباره‌ی خودروهای دودر بی‌ام‌و را تا حدودی کاهش دهد. کوپه‌ی جدید با جلوپنجره دوبخشی و بزرگ کلیوی، دقیقاً مانند مدل مفهومی پیش‌بینی شده و همچنین مجموعه‌ای از فناوری‌های جدید، دینامیک بهبودیافته و پیشرانه ۶ سیلندر نیم‌هیبریدی تازه معرفی شد. همه‌ی این تجهیزات، نویدبخش ارتقای بسیار زیاد برای بی‌ام‌و سری ۴ نسبت به نسل قبلی خود است و چه عاشق آن باشید یا از ظاهر طراحی آن بدتان بیاید، مدل جدید مطمئناً روی کاغذ خوب به‌نظر می‌رسد.

جسور و متهورانه 

از زوایای خاصی، بی‌ام‌و سری ۴ جدید عالی به‌نظر می‌رسد. این خودرو شباهت بسیار زیادی به مدل مفهومی «Concept 4» معرفی‌شده در سال گذشته دارد و ضریب درگ آن به ۰/۲۵ (در مقابل ۰/۲۹) رسیده است. چراغ‌های ​​LED تطبیقی جلو و مجموعه‌ای از رینگ‌های ۱۸ اینچی استاندارد (رینگ‌های ۱۹ اینچی به‌عنوان آپشن موجود است) به‌همراه‌ چراغ‌های منحصربفرد L شکل در عقب، خودرو را تزئین می‌کنند.

2021 BMW 4 Series / بی ام و سری 4

جلوپنجره دوتایی کلیوی و بزرگ مدل ۲۰۲۱ بی‌ام‌و سری ۴ کمی نیاز به توضیح بیشتر دارد. سری ۴ جدید، جلوپنجره‌های بزرگ خود را از خودروی مفهومی Concept 4 قرض می‌گیرد و آن‌ها قطعاً چهره‌ی بی‌نظیری به این کوپه می‌دهند. اما تمام این‌ها برای نمایش نیست؛ بی‌ام‌و می‌گوید که دهانه‌های عمودی هدف بسیار مهمی دارند و هوا را به داخل پیشرانه ۶ سیلندر جدید می‌فرستند.

2021 BMW 4 Series / بی ام و سری 4

مدل‌های پایه بی‌ام‌و 430i و 430i xDrive، نسخه‌ی به‌روزرسانی شده از پیشرانه چهار سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ این برند بهره می‌برند که ۲۵۵ اسب‌بخار قدرت و ۳۹۹ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. پیشرانه‌ی جدید، ۷ اسب بخار قدرت و ۴۸ نیوتن‌متر گشتاور بیشتری نسبت به نسل قبلی خود دارد. این پیشرانه به مدل محرک عقب 430i اجازه می‌دهد تا در زمان ۵/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت دست یابد؛ درحالی‌که مدل xDrive به ۵/۳ ثانیه زمان نیاز دارد و همچنین بیشینه سرعت هر دو مدل با سیستم محدودیت سرعت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.

2021 BMW 4 Series / بی ام و سری 4

اما این مدل جدید M440i xDrive است که بیشترین منافع را از جلوپنجره کلیوی می‌برد و دارای پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری جدید با فناوری نیم‌هیبریدی ۴۸ ولتی است. سیستم محرکه هیبریدی این خودرو ۳۸۲ اسب‌بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و استارتر ژنراتور ۴۸ ولتی نیز ۱۱ اسب‌بخار به این میزان می‌افزاید که در مجموع باعث می‌شود تا مدل 440i در زمان ۴/۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت برسد.

2021 BMW 4 Series / بی ام و سری 4

در اروپا، خریداران می‌توانند از بین چهار نسخه دیزلی بی‌ام‌و سری ۴ استفاده کنند که شامل 420d ،420d xDrive ،430d xDrive و 440d xDrive می‌شود و بعید است که هیچ یک از این‌ها در آمریکا عرضه شوند. مانند مدل‌های بنزینی، نسخه‌های دیزلی بی‌ام‌و سری ۴ نیز از جعبه‌دنده خودکار هشت سرعته استفاده می‌کنند و بسته به تیپ انتخابی، به‌صورت تنظیمات محرک عقب و تمام چرخ محرک ارائه می‌شوند.

2021 BMW 4 Series / بی ام و سری 4

علاوه بر افزایش قدرت، دینامیک این خودرو نیز بهبود یافته است. بی‌ام‌و سری ۴ جدید از پلتفرم مشترک مدل کنونی سری ۳ بهره می‌برد، اما دارای پکیج تعلیق مخصوصی است که باعث افزایش استحکام و همچنین به‌روزرسانی‌ ابعاد خودرو می‌شود. بی‌ام‌و سری ۴ کوپه دارای ۵/۵ سانتی‌متر طول بیشتر، ۲/۵۴ سانتی‌متر عرض بیشتر، ۵/۵ سانتی‌متر ارتفاع کمتر و در عقب دارای ۲/۵۴ سانتی‌متر عرض بیشتر نسبت به مدل استاندارد بی‌ام‌و سری ۳ است. بااین‌حال، تغییرات جدید توزیع مناسب وزن ۵۰:۵۰ را نسبت به مدل سدان حفظ می‌کند. خریداران همچنین می‌توانند تنظیمات سیستم تعلیق انطباقی M را به‌عنوان آپشن انتخاب کنند که فرمان، میرایی و واکنش پدال گاز  را در حالت رانندگی اسپرت برای بهبود احساس رانندگی تغییر می‌دهد.

شیک و ایمن

کسانی که با آخرین محصولات بی‌ام‌و آشنا هستند، باید فوراً قسمت داخل کابین کوپه سری ۴ جدید را تشخیص دهند. همان کابین راننده‌محور سدان بی‌ام‌و سری ۳ با چرم مصنوعی SensaTec در رنگ‌های بژ کانبرا یا مشکی در این خودرو نیز استفاده می‌شود. اما چرم Vernasca به‌عنوان آپشن موجود است و در هفت رنگ مجزا شامل بژ کانبرا/مشکی، قرمز تاکورا، مکا، کنیاک، صدفی، مشکی، مشکی با دوخت متضاد آبی برای خریداران عرضه خواهد شد. 

جدیدترین نسخه سیستم سرگرمی و اطلاعاتی iDrive ۷.۰ بی‌ام‌و نیز در کابین وجود دارد. صفحه‌نمایش لمسی مرکزی ۸/۸ اینچی و نمایشگر دیجیتالی ۵/۱ اینچی بین نمایشگر داشبورد آنالوگ به‌عنوان گزینه‌ی استاندارد ارائه می‌شود، اما صفحه‌نمایش ۱۰/۳ اینچی سدان بی‌ام‌و سری ۳ و نمایشگر دیجیتال ۱۲/۳ اینچی داشبورد به‌عنوان آپشن موجود است.

2021 BMW 4 Series / بی ام و سری 4

مقاله‌های مرتبط:

برخی از امکانات جدید کوپه بی‌ام‌و سری ۴ شامل سیستم ناوبری مبتنی بر خدمات ابری مجهز به ناوبری استاندارد بی‌ام‌و و نسل جدید نمایشگر هدآپ بی‌ام‌و می‌شود. نمایشگر هدآپ دارای ۷۰ درصد سطح افکنش (پرتوافکنی) بزرگ‌تر و تجسم محیط سه‌بعدی در نمایشگر داشبود است. البته بی‌ام‌و سری ۴ از اپل کارپلی و اندروید اتو وایرلس نیز بهره می‌برد.

از نظر ایمنی، امکاناتی مانند هشدار برخورد جلو با ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از مسیر حرکت با دستیار فرمان و اطلاعات مربوط به محدودیت سرعت در سری ۳ وجود دارد، با این تفاوت که اکنون در سری ۴ کوپه به‌عنوان گزینه‌ی استاندارد دردسترس هستند. پکیج اختیاری پیشرفته‌تر Driving Assistance Professional نیز موجود است که سیستم‌های کنترل کروز انطباقی با قابلیت توقف و حرکت، دستیار حفظ مسیر حرکت با قابلیت جلوگیری از برخورد جانبی و ترمز اضطراری خودکار عقب را امکانات ایمنی این خودرو اضافه می‌کند.

قیمت و زمان عرضه

قیمت مدل پایه بی‌ام‌و 430i کوپه با سیستم محرک عقب از ۴۵،۶۰۰ دلار در آمریكا شروع می‌شود (بدون هزینه‌ ۹۹۵ دلار برای حمل در مقصد). مدل 430i xDrive ۴۷،۶۰۰ دلار قیمت دارد و قیمت مدل بالاتر M440i xDrive نیز از ۵۸،۵۰۰ دلار آغاز می‌شود. مدل جدید کوپه بی‌ام‌و سری ۴ در ماه اکتبر در سطح جهانی عرضه خواهد شد.

[ad_2]

Source link