Home News بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز کرد؟ / شاخص همچنان در مسیر صعود

بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز کرد؟ / شاخص همچنان در مسیر صعود

0
بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز کرد؟ / شاخص همچنان در مسیر صعود

[ad_1]

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۱۰ هزار واحدی به روند صعودی چند روز گذشته خود ادامه داد. این در حالی بود که شاخص کل معاملات امروز را با افتی ۱۶۰۰ واحدی آغاز کرده بود.

در ۴۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز، بیش از ۳۸۸ هزار معامله انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال دادوستد شد. همچنین ارزش معاملات فرابورس نیز در این مدت ۱۲ هزار میلیارد ریال بوده است.

در جریان معاملات اول وقت امروز، سه نماد فملی، فولاد و وامید بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته و نماد اخابر نیز با ۸۰۰ واحد منفی یکی از نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بوده است.

رشد بازار سهام در حالی اتفاق افتاده است که دیروز و در پی انتشار اخباری در خصوص اخذ مالیات بر عایدی سهام، شاهد جوی متشنج در بازار سهام بودیم. این در حالی است که به نظر می‌رسد با تکذیب این خبر از سوی مقامات، فشار عرضه در بازار سهام کاهش یافته است. همچنین روز گذشته سازمان بورس طی اطلاعیه‌ای از اصلاح برخی ریزساختارهای بازار سهام به منظور کاهش فشار بر سامانه معاملاتی خبر داد. اصلاحاتی که از شنبه ۲۴ خرداد ماه عملیاتی خواهد شد.

 

[ad_2]

Source link