بهزاد عبدی و گروهش پرمخاطب‌ترین گروه شب نخست جشنواره فجر شدند


کوئینتت رسپینا رکورددار بیشترین تماشاگر مجازی شد
در حالی که بیش از سه هزار نفر اجراهای روز اول سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر را دیدند، اجرای کوئینتت زهی رسپینا بیشترین بازدید را به خود اختصاص داد.به گزارش روابط عمومی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، اجراهای شب اول این دوره از جشنواره که از سه سایت انجمن موسیقی ایران، تیوال و سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر پخش شد مجموعا ۳هزار و ۵۹۸ نفربیننده داشت.طبق آمار منتشر شده اجرای گروه ایستم که در ساعت ۱۷/۰۰ عصر سه شنبه (۲۸ بهمن) پخش شد مجموعا ۷۳۶ نفر بیننده داشت و سوییت برای قیچک و قانون و کویینتت زهی رسپینا که در ساعت ۱۸/۳۰ پخش شد مجموعا ۷۹۴ نفر بازدید کننده داشت.در ساعت ۲۰/۰۰ دوئت ویلا مادلنا از کشور اتریش پخش شد که این اجرا ۶۴۴ نفر بازدید کننده داشت و ، کوارتت زهی نماد در ساعت ۲۱/۳۰ موفق شد ۹۰۵ نفر مخطب داشته باشد و اجرای آخر نخستین شب از جشنواره سی و ششم موسیقی فجر که ساعت۲۱/۳۰ پخش شد به گروه ژاو اخصاص ذاشت که موفق شد ۵۱۹ تماشاگر داشته باشد.به این ترتیب مشخص شد که بهزاد عبدی و گروهش موفق شدند تا با جذب ۷۹۴ بیننده عنوان پرمخاطب ترین گروه شب نخست جشنواره سی و ششم فجر را به خود اختصاص دهد.
سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر در یک نگاهدر سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش غیر رقابتی ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی از طریق فراخوان ثبت نام کردند که در مرحله نخست ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.
با توجه به وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها تغییرات اجرایی نسبت به جشنواره های قبل دارد. بر اساس تقسیم‌بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه‌ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه‌ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند.
تجلیل از چهار هنرمند موسیقی کشورمان بانو ملیحه سعیدی و آقایان احمد علی راغب، حسن ناهید و محمدرضا اسحاقی گرجی از جمله برنامه‌های جنبی این دوره از مهم ترین رویداد موسیقی کشورمان خوهد بود.
همزمان با این جشنواره و در بخش جنبی، دومین دوره مسابقه موسیقی و رسانه و بخش پژوهشی به دبیری حسن ریاحی برگزار خواهد شد. و این رویداد موسیقی که از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد، چهارم اسفندماه، همزمان با پخش آخرین اجراها در فضای مجازی، با معرفی برگزیدگان بخش رقابتی، جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه به کار خود پایان خواهد داد.
شب گذشته اجراهای گروه ایستم از خراسان در ساعت ۱۷/۰۰ ، کوئینتت زهی رسپینا به سرپرستی بهزاد عبدی در ساعت ۱۸/۳۰، دوئت ویلا مادلنا از کشور اتریش در ساعت ۲۰/۰۰، کوارتت زهی نماد به سرپرستی ستاره بهشتی در ساعت ۲۱/۳۰ و گروه ژاو در ساعت۲۳/۰۰ از طریق سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر، سایت انجمن موسیقی ایران و تیوال پخش شد.
دیشب و در نخستین نشست بخش پژوهش سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ، موضوع «سیر تطور ترانه» با حضور حسن علیشری و مجید افشاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که این برنامه ساعت ۲۰/۰۰ از رادیو گفتگو پخش شد.سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی و رئیس جشنواره سی و ششم موسیقی فجر و حسن ریاحی دبیر جشنواره سی و ششم موسیقی فجر قبل از آغاز رسمی جشنواره سی و ششم موسیقی فجر پیام‌های خود را منتشر کرده بودند.
اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر از شب گذشته آغاز شده و تا ۴ اسفند ادامه خواهد یافت. و اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر تا چهارم اسفندماه از سایت جشنواره، انجمن موسیقی ایران، تیوال، تماشاخونه، بیپ تونز، گپ فیلم، نواک پخش می شوند.
اشتراک گذاری در:


Source link

Check Also

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد – ارزدیجیتال کاربران آمازون از این پس …

Translate »