Home News بلومبرگ: سال 2020، سال طلا و بیت کوین است

بلومبرگ: سال 2020، سال طلا و بیت کوین است

0
بلومبرگ: سال 2020، سال طلا و بیت کوین است

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری کیتکو طبق آخرین پیش بینی های انجام شده توسط بلومبرگ، طلا و بیت کوین از جمله دارایی هایی هستند که سال ۲۰۲۰ را با اقتدار آغاز نموده و انتظار می‌رود این روند را تا پایان سال جاری نیز ادامه یابد.

به گفته مایکل مک گلن مقام ارشد استراتژی کالاهای بلومبرگ؛ از میان دارایی های معدودی که در سال جاری سرمایه‌گذاران به دنبال آنها هستند، طلا و بیت کوین درحال بنا نهادن پایه‌هایی می‌باشند تا قیمت خود را بیش از آنچه است بالا ببرند. پس از آن ها فلزات برترین مورد برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ می باشند و همه این موارد به علت پیشتازی ویروس کرونا در سرتاسر جهان است.

هم طلا و هم بیت کوین طی چند سال جاری در حال تثبیت پایه های خود در قیمت های کنونی و آمادگی برای پیشتازی می‌باشند. در واقع هر اونس طلا بالای ۱۷۰۰ دلار و هر بیت کوین تا ۹ هزار دلار پیش روی کرده‌اند.

مایکل مک گلن اشاره داشت که نمودارهای مربوط به طلا بالاتر از سطح مقاومت کنونی یعنی ۱۷۰۰ دلار برای هر اونس را نشان می‌دهند. هر روزی که میگذرد سطوح مربوطه تثبیت محکم تر و بیشتری را درخصوص سطح مقاومت قیمت‌ها نشان میدهند و آماده میشوند تا به قیمت بالاتر روند.

 

بلومبرگ: سال 2020، سال طلا و بیت کوین است

بیت کوین نیز همین رفتار را نشان میدهد و بین ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در نوسان است. در واقع تحلیل این نمودار به ما دیدگاهی اساسی درخصوص روند ۱۰ ساله هر کدام از این دو میدهد.

درحال حاضر طلا نسبت به هر کالای دیگر در بازار برتری دارد و فضای کافی برای پیشروی و بالابردن قیمت‌های آن همچنان موجود است. در واقع طلا در مقابل سیاست‌های مالی و همچنین تورم و دیگر عوامل بهترین منبع سرمایه گذاری و سودآوری است.

 

با وجود تنش‌های میان آمریکا و چین و همچنین نحوه بازیابی و بهبود اقتصاد جهانی پیش‌بینی ما برای بهبود قیمت‌های دیگر محصولات منفی است ولی برای طلا این قضیه فرق میکند. کمتر عاملی است که بتواند مانع پیشرفت شاخص قیمت طلا شود. در واقع ویروس کرونا شرایط مناسبی را به وجود آورده است تا بانکهای مرکزی تحت تاثیر قرار گرفته و قیمت طلا افزایش یابد.

طلا همچنان نسبت به نقره برتری خواهد داشت و به پیشتازی در سال جاری ادامه خواهد داد. در واقع با نگاه به تاریخچه مقیاس های طلا و نقره این روند همواره این طور بوده است و همیشه برتری با طلا میباشد.

دارایی‌های دولت عاملی مهم در تعیین تقاضای اقتصادی و فشارهای تورمی میباشد و نقره نسبت به این عامل همیشه واکنش بیشتری نشان داده است. تا زمانی که بانک‌های مرکزی موفق نشوند مجدداً رشد اقتصادی را بازیابی نمایند طلا همچنان از نقره سبقت خواهد گرفت.

شدیدترین واکنش فدرال رزرو در طول تاریخ که با افزایش قدرت دلار همراه بود باعث شد تا طلا همچنان از نقره پیشی بگیرد و اگر تاریخ را مدنظر قرار دهیم درحال حاضر نیز با چنین شرایطی روبه‌رو هستیم.

منبع: tala – kitco

🗓

[ad_2]

Source link