Home اخبارسینما «بشیر کورلئونه» مافیای زباله/ کودکانی که سود میلیاردی دارند! – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

«بشیر کورلئونه» مافیای زباله/ کودکانی که سود میلیاردی دارند! – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

0
«بشیر کورلئونه» مافیای زباله/ کودکانی که سود میلیاردی دارند! – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

میلاد خالقی منش مستندساز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مستند «بشیر کورلئونه» را در دست دارد، گفت: مستند «بشیر کورلئونه» با موضوع بحث مافیای زباله کشور کلید خورد، باید گفت زباله در کشور مافیای گردن کلفتی دارد و اعضای آن بچه‌های زباله گرد هستند. نزدیک به ۴ سال است که روی این پرونده کار می‌کنم و باید اعتراف کنم که موضوع پیچیده ای را برای مستند انتخاب کرده ام.

وی بیان کرد: یکی از بخش‌های مهم این مستند بحث مهاجرت افغان‌ها است، این مستند در حال حاضر متوقف شده است چرا که اکثر این بچه‌های افغان که سوژه‌های این مستند بودند به افغانستان رفته اند، البته با تعدادی از بچه‌ها که در ارتباط هستم گفته اند به زودی به ایران باز می‌گردند.

این مستندساز تاکید کرد: در واقع سوژه‌های اصلی این فیلم بچه‌های افغان هستند که باید برای پایان این مستند به ایران بازگردند. در واقع اواسط تصویربرداری این پروژه بودیم که به دلیل رفتن سوژه‌هایم از کشور این پروژه متوقف شد. البته آنها گفته اند تا اردیبهشت ماه به ایران باز می‌گردند و امیدوارم این اتفاق رخ دهد تا زودتر تصویربرداری این پروژه به پایان رسد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر مستند «بشیر کورلئونه» ترکیبی از خاندان کورلئونه و بچه‌های افغان است، بچه‌های زباله گرد به خوبی نمی‌دانند چه کاری انجام می‌دهند، اما شهرداری و بسیاری از ارگان‌ها این بچه‌ها را مسئول اصلی این مافیا می‌دانند در حالی که این بچه‌ها مساله نیستند بلکه یک سری آدم‌های آسیب دیده اند که مجبور به کار هستند.

کارگردان «گربه های نا آرام» ادامه داد: سود این چرخه را کسانی می‌برند که از این کارگران رایگان آسیب دیده برای جمع آوری زباله‌ها استفاده می‌کنند، این بچه‌ها ممکن است دچار هپاتیت و دیگر بیماری‌ها شوند و صدایشان درنیاید اما میلیاردها تومان برای آدم‌هایی که معلوم نیست چه کسانی هستند سودآوری دارند.

خالقی منش در پایان گفت: از سال ۹۲ تحقیقات برای ساخت این مستند را آغاز کرده بودم که موضوع اصلی آن زباله بود اما در همین تحقیقات به بحث مافیای زباله رسیدم و متوجه شدم که یک سری پیمانکار از این شرایط سود می‌برند. پیش تولید و تولید این فیلم از سال ۹۷ آغاز شده و امیدوارم هرچه زودتر ساخت آن به پایان رسد.

[ad_2]

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here