بستن
internet

بازگشت بسته های اینترنتی ایرانسل انجام شد / همراه اول اقدامی نکرد!

به نظر می‌رسد اولتیماتوم دولت به اپراتورهای تلفن همراه نتیجه داد و ایرانسل از دیشب بسته‌های پرمخاطب خود را برگرداند. اما همراه اول هنوز اقدامی برای بازگشت بسته های اینترنتی انجام نداده است. ماجرا چیست؟

از نیمه تیرماه سال جاری دو اپراتور همراه اول و ایرانسل، بسته‌های اینترنتی پرطرفدار و بلندمدت خود را حذف کرده و بسته‌های کوتاه مدت و گران قیمت را جایگزین آنها کردند. این اقدام ناگهانی موجب واکنش و اعتراض شدید کاربران این دو اپراتور شد و پس از آن نیز شاهد کاهش چشمگیر میزان خرید بسته‌های اینترنتی بودیم. کاربران در فضای مجازی نیز اعتراض خود را نسبت به این افزایش قیمت و تغییر ناگهانی بسته‌های اینترنتی اعلام کردند و خواستار بازگشت بسته های اینترنتی شدند.

mci بازگشت بسته های اینترنتی ایرانسل انجام شد / همراه اول اقدامی نکرد!

حسین فلاح جوشقانی ـ رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در پاسخ به نارضایتی و اعتراض مردم نسبت به این موضوع اعلام کرد:

بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد قانونی با اپراتورها آغاز شده است». این بیانیه خیلی سریع به مرحله اجرا رسید و اقدامات لازم در جهت بازگشت بسته های اینترنتی صورت گرفت.

آقای فلاح جوشقانی پس از این بیانیه و تاکید بر حل و فصل این موضوع اعلام کرد که در جهت رسیدگی به حذف بسته‌های پرطرفدار، «جریمه نقدی» اولین اقدام قانونی و جدی برای برخورد با این تخلف زیان‌آور است. وی همچنین اذعان داشت که جریمه نقدی برای این دو اپراتور اعمال شده است و در صورت عدم بازگشت بسته های اینترنتی و استمرار این موضوع، اقدامات دیگری از جمله کاهش مدت اعتبار پروانه، حکم تعلیق و سایر جریمه‌های بدین شکل از مصوبه‌های قانونی است که قطعا اجرا خواهند شد. این اولتیماتوم فلاح جوشقانی موجب دلگرمی و کاهش اعتراضات کاربران در فضای مجازی شد.

مطالب پیشنهادی :  بهترین گوشی های بازار در سال 2020 - معرفی 13 موبایل برتر که می‌توانید بخرید

محمد جواد آذری جهرمی ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پس از این بیانیه صریح و جدی اعلام کرد:

وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای برخورد با این تخلف، اختیاری تا حد جریمه دو میلیارد تومانی را داشت که انجام شد. پس از آن از دولت درخواست شد اختیارات بیشتری به این وزارتخانه بدهد تا بتواند با تخلفات، جدی‌تر برخورد کند.

بر اساس گفته آقای جهرمی و مصوبه‌ای که از سوی دولت برای برخورد با این تخلف صادر شد، در صورت عدم بازگشت بسته های اینترنتی به حالت اولیه، اعمال جریمه روزانه برای اپراتور همراه اول 17 میلیارد تومان و اپراتور ایرانسل نیز 12 میلیارد تصویب شده است.

پس از این مصوبه جدی نیز آقای فلاح جوشقانی در توییتر خود خبر بازگشت بسته های اینترنتی همراه اول و ایرانسل را به کاربران داد و اعلام کرد که بسته‌های اینترنتی پرطرفدار هر دو اپراتور به زودی بازمی‌گردند. از شب گذشته (26 مرداد 99) بسته‌های بلندمدت ایرانسل به اپلیکیشن آن بازگشت اما همراه اول تاکنون اقدامی در این راستا نکرده است و بسته‌های اینترنتی آن همچنان طبق قیمت‌ها و طرح‌های اعمال شده در تیرماه باقی مانده‌اند. در خصوص حجم گران فروشی این اپراتور که مبلغ 600 میلیارد تومان برآورد شده است نیز باید تصمیماتی اتخاذ شود که به زودی به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

mtn irancel بازگشت بسته های اینترنتی ایرانسل انجام شد / همراه اول اقدامی نکرد!

پس از واکنش شدید کاربران در خصوص حذف بسته‌های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار دو اپراتور همراه اول و ایرانسل، وزیر ارتباطات این موضوع را به طور جدی پیگیری کرد. پس از پیگیری آقای آذری جهرمی از شب گذشته بسته‌های اینترنتی ایرانسل به حالت اولیه خود بازگشت اما همراه اول تا کنون نسبت به تغییر بسته‌های اینترنتی خود اقدامی انجام نداده است. نظر شما درباره بازگشت بسته های اینترنتی چیست؟

مطالب پیشنهادی :  تصویر تبلیغاتی لکسوس از طراحی جدید مفهوم الکتریکی

Source link

Check Also

هدفون هواوی فری بادز 4i معرفی شد

ارسال شده توسط: حسین مرادی ۰۷ اسفند ۹۹ ساعت ۰۹:۳۷ هدفون هواوی فری بادز ۴i …

Translate »