آیا می دانید ما آن را داریم کنفرانس آنلاین در مورد طراحی محصول پیش می آید؟ SPRINT چگونه طراحان و صاحبان محصولات می توانند در این اوقات بی سابقه از منحنی بمانند.

اگرچه ممکن است در همان پروژه ها و محصولات مشابه کار کنند ، توسعه دهندگان و طراحان غالباً در سیلوهای مختلف از یکدیگر کار می کنند. طراحی اغلب توسط توسعه دهندگان به عنوان یک چیز ثانویه در نظر گرفته می شود ، که با عملکرد یک محصول مقایسه نمی شود.

این نوع تفکر می تواند برای رابطه توسعه دهنده و طراح مضر باشد. نداشتن درک اساسی از طراحی ، می تواند توسعه دهندگان را در مشاغل خود عقب نگه دارد ، یا مانع از اجرای آنها در پروژه ها شود فقط به این دلیل که یک طراح در هیئت مدیره ندارند.

چرا توسعه دهندگان باید طراحی را یاد بگیرند

در حالی که طراحی و توسعه اغلب به عنوان رشته های جداگانه تصور می شود ، افراد خارج از کشور وجود دارند که هر دو را به تسلط خود درآورده اند. حتی اگر شخصی فقط به طراح بودن علاقه داشته باشد یا یک توسعه دهنده – و نه هر دو – ارزشمند است که حداقل مقدمات رشته دیگر را بیاموزید.

چند دلیل وجود دارد که توسعه دهندگان می خواهند طراحی را یاد بگیرند ، یا حداقل پایه و اساس اساسی دانش طراحی را توسعه دهند.

اول از همه ، تیم های کوچک ممکن است یک طراح اختصاصی نداشته باشند. بعلاوه ، برنامه نویسان در خارج وجود دارند که می خواهند پروژه ها را بطور کامل انجام دهند که قادر به استخدام یک طراح نیستند (یا می خواهند پول را در جای دیگر خرج کنند). حداقل برای یادگیری طراحی محصولات خودشان ، حداقل به اندازه کافی خوب که می توانید تا زمان رسیدن به آن طراح استخدام می شود یک منبع ارزشمند است.

مطالب پیشنهادی :  پیش‌بینی افزایش بازدهی دارا یکم طی ۲ تا ۳ هفته آینده

دلیل بزرگ دیگر برای توسعه دهندگان برای یادگیری طراحی این است که آنها بتوانند با طراحان مؤثرتر عمل کنند. برای یک طراح فوق العاده بسیار ناامید کننده است که یک فایل کاملاً طراحی شده برای وب سایت یا برنامه ای را که انتظار دارد در محصول نهایی کاملاً پیکسل باشد ، تحقق بخشید ، فقط بدانید که با برنامه نویسی برنامه نویسان ، طراحی آنها تغییر کرده است.

اگر توسعه دهندگان اصول اولیه طراحی را درک نکنند ، ممکن است از جزئیات کوچکی که باعث می شود یک رابط کاربر به خصوص کاربرپسند باشد و به طور ناخواسته خرابکارانه تجربه کاربر پروژه را نادیده بگیرد ، غافل شوند. هنگامی که طراحان اصلاحات زیادی را ارسال می کنند ، می تواند رابطه بین توسعه دهنده و طراح را تحت تأثیر قرار دهد ، و به معنای کاهش سرعت اجرای یک پروژه نیست.

به منظور بهبود روابط و کار گروهی بین تیم های بین رشته ای ، توسعه دهندگان با یادگیری دیدن طرح ها از طریق “چشم طراح” به جای اینکه به آن نگاه صرفاً از منظر توسعه بپردازند ، به نفع خود عمل می کنند – تسلط بر این مهارت باعث پیشرفت چشمگیر پروژه های آنها خواهد شد.

toptal blog image 1558452763556 25b50e48b0baa1913bfcabb34f5cf7f9 این چیزی است که هر توسعه دهنده باید درباره طراحی بداند

ایجاد یک طرز فکر

غالباً ، توسعه دهندگان که یاد می گیرند طراحی کنند بیش از اصول اساسی که از آن طرح ها پشتیبانی می کنند بیش از حد بر زیبایی شناسی طرح هایی که دوست دارند و می خواهند تقلید کنند تمرکز می کنند. آنها چیزهایی مانند رنگ و اندازه یک دکمه ، یک قلم خاص یا نحوه استفاده از مرزها را بدون درک دلایل می بینند پشت آن گزینه ها

مطالب پیشنهادی :  «شستا» از فردا در ساعت عادی بورس معامله می‌شود

به اصطلاح ، آنها شروع به پاشیدن رنگ روی دیوارها و تزئین فضا می کنند بدون اینکه هدف از فضاهایی که دکور می کنند (یا حتی اطمینان از کارهایی مانند لوله کشی و کارهای الکتریکی به پایان رسیده اند) را داشته باشند.

درک و احترام به اصولی که چرا طراحان تصمیماتی را اتخاذ می کنند مهم است. هر کس جدید برای طراحی نیاز به درک کاملی از اصول و نظریه هایی دارد که طراحی خوبی را تشکیل می دهند – مواردی مانند اصول گشتالت و اساسی سلسله مراتب بصری — قبل از اینکه تازه وارد شوید و اسپری رنگ را در همه جا شروع کنید.

گفت ، این نیز برای موارد جدید معمول است طراحان ، چه پیشینه ای در توسعه داشته باشند و چه نباشند ، در تئوری دچار مشکل می شوند. آنها آنقدر وقت خود را صرف یادگیری و تفکر درمورد چیزهایی می کنند که هرگز در واقع آنچه را که یاد می گیرند عملی نمی کنند.

هم طراحان و هم توسعه دهندگان گرایش به کمال گرایی دارند. اما طرح های قبلی را بیرون می کشید کامل (از آنجا که احتمالاً هرگز چنین نخواهند شد) برای روند مهم است. به ویژه طراحان جدید ، باید ناامنی های خود را کنار بگذارند ، کار خود را در آنجا انجام دهند و از بازخورد دریافتی یاد بگیرند.

یکی از بهترین راهها برای یادگیری طراحی واقعا سعی در استفاده از آن است طرح ها را دوباره بسازید از دیگران. انتخاب چیزهایی که کار می کند و چه چیزی نیست ، و فهمیدن اینکه چرا یک طراحی خاص جذاب است ، یکی از با ارزش ترین مهارت هایی است که یک طراح جدید یا یک توسعه دهنده می تواند بیاموزد. قرار دادن یک چرخش منحصر به فرد بر روی یک طرح موجود در صنعت رایج است (مشهود است ویژگی “بازگشت به عقب” Dribbble).

مطالب پیشنهادی :  مناظره پیتر شیف و آنتونی پامپلیانو؛ بیت کوین بهتر است یا طلا ؟

 این چیزی است که هر توسعه دهنده باید درباره طراحی بداند