Capturemmm

اینترنت ماهواره‌ای آزاد و بدون فیلتر آمریکا در راه ایران

21 / 100 امتیاز سئو

روزنامه فناوران از امکان اتصال ایرانی‌ها به اینترنت ماهواره‌ای و آزاد خبر داد

ایرانی‌ها می‌توانند به اینترنت ماهواره‌ای وصل شوند

2403984 313 اینترنت ماهواره‌ای آزاد و بدون فیلتر آمریکا  در راه ایران

* شرکت آمریکایی اسپیس ایکس که قصد ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای به سراسر جهان را دارد، به زودی ارائه اینترنت را به صورت آزمایشی آغاز خواهد کرد و در همین راستا ارسال درخواست از ایران برای استفاده از خدمات اینترنت ماهواره ای را در وبسایت پروژه اینترنت ماهواره ای خود ممکن کرده است.

* پیش تر نحوه ارسال درخواست در این وبسایت بر اساس لیست کشورها بود که نام ایران در لیست قرار نداشت، اما در حال حاضر از طریق گوگل مپ امکان انتخاب ایران نیز وجود دارد.

* اسپیس ایکس تاکنون طی چندین مأموریت پرتاب، صدها ماهواره اینترنتی را تحت پروژه ای موسوم به استارلینک (Starlink) در مدار قرار داده است. اکنون با مراجعه به وبسایت استارلینک می توان با وارد کردن آدرس محل زندگی از آخرین به روزرسانی های مرتبط با پروژه ماهواره های اینترنتی اسپیس ایکس و دسترسی به خدمات اینترنت ماهواره ای این شرکت در نواحی مختلف جهان از جمله ایران مطلع شد.

* پس از ارسال درخواست، کاربر ایمیلی از طرف اسپیس ایکس دریافت می کند که در آن به تلاش این شرکت برای ایجاد دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت در سراسر جهان اشاره شده است؛ تلاشی که به خصوص برای بهره مندی مردم در مناطقی صورت می گیرد که دسترسی آن ها به اینترنت با مشکل مواجه است و یا استفاده از آن گران تمام می شود.

* در این پیام خطاب به کاربر آمده که در صورت قرار گرفتن ناحیه سکونت وی در مناطق تحت پوشش نسخه آزمایشی این خدمات، اطلاع رسانی در این مورد انجام خواهد شد. همچنین کاربر در مورد پیشرفت های پروژه استارلینک در آینده اخباری را دریافت می کند. گفتنی است اسپیس ایکس قصد دارد اواخر تابستان جاری ارائه اینترنت را به صورت آزمایشی به برخی از کاربران منتخب آغاز کند.

اینترنت استارلینک چگونه کار می‌کند؟
ایلان ماسک و اسپیس‌ایکس امیدوارند که فناوری استارلینک در پر کردن شکاف اتصال به اینترنت، بین مناطق روستایی و شهری کارآمد باشد.

در حال حاضر، در زمینه دسترسی به اینترنت با چالش‌هایی روبه‌رو هستند که عمده دلیل آن، هزینه بالای زیرساخت است. این هزینه موارد متعددی را از جمله کندن زمین و کاشتن فیبر یا کابل و مسایل مالکیت زمین را شامل می‌شود.

ولی ماهواره‌های استارلینک سیگنال اینترنت را مستقیما به یک گیت‌وی یا کامپیوتر کاربر ارسال می‌کنند. این بدان معنی است که زیرساخت بسیاری کمتری برای دریافت سیگنال اینترنت در خانه‌های روستایی مورد نیاز است.

علاوه بر این، اسپیس‌ایکس می‌گوید که اینترنت استارلینک، سریع‌تر و با تاخیر (Latency) کمتر از اینترنت‌های ماهواره‌ای کنونی ارایه خواهد شد.

چگونه نسخه بتای استارلینک را تست کنیم؟
اگر می‌خواهید به عنوان تستر استارلینک فعالیت کنید، می‌توانید با ارایه آدرس ایمیل، آدرس پستی و کشوری که در آن زندگی می‌کنید در وب‌‌سایت استارلینک  ثبت نام کنید. همان طور که در خبر دیگری اشاره شد، امکان ثبت نام از ایران نیز فراهم شده و این بدان معنی است که احتمالا ما نیز در آینده قادر به تست این سرویس خواهیم بود.

پس از این مرحله، ایمیل تاییدیه‌ای برای شما ارسال و در آن گفته می‌شود که تست بتای اختصاصی استارلینک از اواخر تابستان و تست عمومی آن، در زمانی دیگر انجام خواهد شد و تمرکز نیز روی کاربرانی است که در مناطقی با عرض جغرافیایی بالاتر قرار دارند.

البته باید به زمان انجام این تست خیلی نزدیک باشیم چون ماسک هم اکنون در خانه خودش مشغول تست این سرویس است.

https://www.starlink.com/

https://www.starlink.com/

لینک ثبت نام برای اینترنت ماهواره ایی

www.starlink.com

 اینترنت ماهواره‌ای آزاد و بدون فیلتر آمریکا  در راه ایران

اینترنت ماهواره‌ای چیست و انواع روش‌های راه اندازی و نصب آن کدامند؟

کاربران اینترنت با استفاده از امکانات متعددی قادر به اتصال به اینترنت و استفاده از منابع موجود می‌باشند. استفاده از خطوط تلفن معمولی، مودم کابلی، خطوط DSL، اینترنت بدون کابل، نمونه هائی در این زمینه می‌باشند. در صورتیکه کاربران اینترنت قادر به استفاده از هیچکدام از وسایل ارتباطی فوق نباشند (اینترنت ماهواره‌ای بیشتر برای مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دسترسی به اینترنت زمینی و معمولی امکان پذیر نمی‌باشد یا از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است)، امکان استفاده از اینترنت ماهواره‌ای وجود خواهد داشت.

اینترنت ماهواره‌ای از خطوط تلفن و یا سیستم‌های مبتنی بر کابل برای برقراری ارتباط استفاده نمی‌نماید. در این نوع سیستم‌ها از یک “بشقاب ماهواره‌ای ” برای ارسال و دریافت اطلاعات (دو طرفه) استفاده می‌گردد. معمولا” در این نوع سیستم‌ها سرعت ارسال اطلاعات معادل یک دهم سرعت دریافت اطلاعات است. مودم‌های کابلی و خطوط DSL نسبت به اینترنت ماهواره‌ای دارای سرعت بمراتب بیشتری در رابطه با دریافت اطلاعات می‌باشند. سرعت اینترنت ماهواره‌ای ده برابر سرعت یک مودم معمولی است. اینترنت ماهواره‌ای به سه دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارت است از:

۱-اینترنت ماهواره‌ای آفلاین

اینترنت ماهواره‌ای آفلاین که به اینترنت ماهواره رایگان نیز معروف است، نوعی روش دسترسی به اینترنت است که در آن به خرید اکانت و پرداخت پول در ازای دریافت خدمات اینترنتی نیاز نبوده و نوعی اینترنت رایگان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. البته به دلیل ماهیت اینترنت ماهواره‌ای آفلاین، نمی‌توان روی اینگونه سرویس، نام مشخص اینترنت را قرار داد چرا که در این نوع از اینترنت، کاربران مجبورند فقط اطلاعاتی را دریافت کنند که توسط دیگر کاربران اینترنت ماهواره‌ای آنلاین، دانلود شده است. به عبارت دیگر، شما با استفاده از یک کارت DVB و دیش و LNB، قادر به استفاده از خدماتی خواهید بود که دیگر استفاده کنندگان اینترنت ماهواره‌ای از آن استفاده برده اند، می‌باشید.

2404014 786 اینترنت ماهواره‌ای آزاد و بدون فیلتر آمریکا  در راه ایران

این روش به دانلود آفلاین نیز معروف است. اصول کار این روش به این صورت است که ابتدا یک کارت DVB تهیه کرده و سپس دیش و LNB خود را به سمت ماهواره مربوطه تنظیم می‌نمایید. حال شما به یک سری نرم افزار ویژه این کار، مثل نرم افزار Skynet نیاز خواهید داشت تا از طریق آن بتوانید فایل‌هایی را که دیگران با استفاده از اکانت اینترنت ماهواره‌ای خود دریافت نموده اند، دریافت نمایید. با استفاده از این ابزار و به ویژه این نرم افزار شما خواهید توانست بدون پرداخت هزینه اینترنت و اتصالات ADSL یا وای فای، تنها از طریق کارت DVB و دیش ماهواره ای، اقدام به دریافت صد‌ها گیگ فایل، اعم از صوت، تصویر، ویدیو و یا هر چیزی را که انتخاب کرده باشید، با سرعتی بالای ۴ مگابایت در ثانیه دریافت نمایید. البته این سرعت دریافت، بستگی به اکانتی دارد که یوزر مربوطه از آن استفاده می‌کند.

به عبارت دیگر در این نوع از اینترنت ماهواره‌ای، شما با استفاده از ترفندی خاص از مک آدرس‌هایی استفاده می‌کنید که کاربران اصلی و دارای اکانت استفاده می‌کنند و فایل‌هایی را که آن‌ها دانلود می‌کنند را دانلود می‌کنید. به همین دلیل است که استفاده از واژه اینترنت، برای این سرویس، چندان درست نیست و دانلود آفلاین گزینه مناسب تری می‌باشد.

۲- اینترنت ماهواره‌ای آنلاین یک طرفه (One Way)

این روش دسترسی به اینترنت فقط به صورت دریافت یا ریسیو بوده و برای ارسال یا سند، نیاز به داشتن یک خط اتصال دایل آپ یا ADSL می‌باشد. مشکل اصلی این نوع از اینترنت ماهواره‌ای دقیقا همین مورد می‌باشد که باید برای ارسال و سند از اینترنت معمولی استفاده نمود که از سرعت کمتری برخوردار می‌باشد. اما در دریافت داده‌ها و ریسیو، از سرعت خوبی برخوردار خواهیم بود.

2404015 341 اینترنت ماهواره‌ای آزاد و بدون فیلتر آمریکا  در راه ایران

مورد دیگری که در استفاده از این نوع اینترنت وجود دارد، این است که برای استفاده از آن باید از قبل اقدام به تهیه یک اکانت نموده باشید. شرکت‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که اقدام به ارائه اکانت‌های دسترسی به اینترنت ماهواره می‌نمایند. شما برای برقراری اتصال به اینترنت با استفاده از این روش، نیاز به دیش، LNB، کارت DVB، اتصال ADSL و اکانت مربوطه، دارید که چندان مقرون به صرفه نمی‌باشد. چراکه اکانت‌های اینترنت ماهواره‌ای بسیار گران بوده و به سادگی قابل دریافت نیست.

البته شرکت‌هایی در این خصوص پدید آمده اند که اینترنت ماهواره‌ای یک طرفه را در ایران با قیمت‌های بسیار کمتری راه اندازی می‌کنند. استفاده از این نوع اینترنت ماهواره‌ای برای کسانی که نیاز به دانلود با سرعت بالایی دارند، بسیار کاربردی خواهد بود. برخی از شرکت‌های ارائه دهنده این نوع اینترنت، سرعت دانلود ارائه شده را بین ۳۰ تا ۶۰ مگابایت بر ثانیه اعلام می‌کنند که رقمی بسیار بالا می‌باشد و کاربران زیادی را نیز به خود جذب می‌کند.

۳- اینترنت ماهواره‌ای آنلاین دو طرفه (Two Way)

آخرین نوع اینترنت ماهواره‌ای که در این مطلب در رابطه با آن بحث خواهیم نمود، اینترنت ماهواره‌ای دو طرفه می‌باشد که برای راه اندازی آن نیاز به فراهم آوری ابزار و همچنین اخذ مجوز‌های لازم می‌باشد. این نوع از اینترنت ماهواره‌ای، معمولا برای استفاده‌های شخصی به کار نمی‌رود و بیشتر در دستگاه‌های دولتی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینترنت ماهواره دو طرفه، نیاز به دیش و LNB مخصوص داشته و برای استفاده از آن باید از مجوز‌های لازم را از مراجع قانونی ذیربط، تهیه کرده باشید. در این نوع از اینترنت ماهواره‌ای، نیازی به خط ADSL برای قسمت سند داده نمی‌باشد و هر دو بخش سند و ریسیو از طریق ماهواره انجام پذیر است.

2404016 380 اینترنت ماهواره‌ای آزاد و بدون فیلتر آمریکا  در راه ایران

استفاده از این نوع اینترنت، اگرچه از سرعت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود، اما از آنجا که برای راه اندازی آن، نیاز به تهیه ابزاری بسیار گران قیمت می‌باشد، چندان به صرفه نخواهد بود و معمولا به دلیل محدودیت‌های قانونی در این خصوص، در استفاده خانگی و شخصی، چندان کاربردی نمی‌باشد.


چرا از اینترنت ماهواره‌ای استفاده می‌کنیم؟

تنها دلیل این که چرا از اینترنت ماهواره‌ای استفاده می‌کنیم، این است که شاید شما در مکانی زندگی می‌کنید که سایر گزینه‌های اتصالات اینترنت مانند کابل و DSL در دسترس نیست و ثبت نام اینترنت به روشی دیگر برای شما مقدور نمی‌باشد. اگر شما از اتصال اینترنتی Dial-up استفاده می‌کنید، اینترنت ماهواره‌ای یک ارتقاء برای آن خواهد بود، زیرا سرعت اینترنت ماهواره‌ای به‌طور قابل توجهی سریع‌تر است؛ بنابراین در جواب سوال اینکه بین سرویس اینترنت Dial-up و اینترنت ماهواره‌ای کدام یک بهترین سرویس اینترنت می‌باشد؟ می‌توان پاسخ داد که از نظر سرعت اینترنت، اینترنت ماهواره‌ای تجربه سرعت بیشتری را به کاربر می‌دهد

به‌غیر از این دلیل، دلایل زیادی برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای وجود ندارد. در ادامه بامطالعه‌ی مزایا و معایب اینترنت ماهواره‌ای دلیل آن را متوجه خواهید شد.

معایب اینترنت ماهواره‌ای

آب‌وهوا بر مسیر سیگنال اثر می‌گذارد؛ در طول شرایط بد آب‌وهوایی مانند باد‌های شدید یا باران‌های طوفانی، شما باید انتظار اینترنت ظعیف را داشته باشید؛ فرض بر این است که شما همیشه اینترنت دارید.

تاخیر ضعیف یا نرخ پینگ (ping) بالا؛ نرخ پینگ و تاخیر اساسا یکی هستند. هر دو مورد، مدت زمانی که طول می‌کشد تا دو کامپیوتر، دستگاه، سرویس یا سرور در یک شبکه ارتباط برقرار کنند، آزمایش می‌کنند.

در مورد اینترنت ماهواره‌ای، نرخ پینگ مربوط به چگونگی سرعت ارسال و دریافت فایل‌ها است. زمانی که شما باید دیتایی را به فضا، ISP ارسال کنید و دوباره برگردد، اینترنت ماهواره‌ای تاخیر ضعیف یا میزان پینگ بالایی دارد؛ بنابراین اگر شما یک gamer هستید یا نیاز دارید که از سرویس‌های VoIP استفاده کنید، اینترنت ماهواره‌ای برای شما مناسب نیست.

مانع‌های کوچک می‌توانند سیگنال را تحت تاثیر قرار بدهند، بشقاب شما باید به سمت جنوب (در جهت سایر بشقاب‌های ماهواره‌ای) باشد و هر چیزی در مسیر سیگنال ظرف شما قرار دارد، مانند شاخه‌ها یا ساختمان‌ها، می‌توانند بر کیفیت سیگنال اثر بگذارند. اگر در جنگل زندگی می‌کنید، این اتصال اینترنتی می‌تواند مشکل بزرگی برای شما باشد.

محدودیت‌های پهنای باند؛ هر ماه شما پهنای باند زیادی خواهید داشت که می‌توانید از ان استفاده کنید، پیش از آن که ISP از میزان آن بکاهد. این امر مطابق با سیاست منصفانه استفاده‌ی آن‌ها است. در عوض آن برخی ISP‌ها پهنای باند روزانه تعیین می‌کنند، که کمی بهتر است، زیرا اگر شما پهنای باند خود را به‌صورت زودهنگام مصرف می‌کنید، دیگر لزومی ندارد که صبذ کید تا ماه تمام شود.

VPN‌ها با اینترنت ماهواره‌ای سازگار نیستند؛ زیرا آن‌ها به تاخیر کم و پهنای باند بالا نیاز دارند که کاملا متناقض با اینترنتی است که از طریق ماهواره دریافت می‌کنید.

ا

مزایای اینترنت ماهواره‌ای

اینترنت ماهواره‌ای سریع‌تر از Dial-up است؛ البته این مزیت به پکیجی که خریداری می‌کنید، بستگی دارد. اما شما می‌توانید این انتظار را داشته باشید که اینترنت ماهواره‌ای شما ۱۰ تا ۳۵ برابر سریع‌تر از اینترنت Dial-up باشد.

اتصالات اینترنت ماهواره‌ای می‌توانند مصارف بالای پهنای باند را مدیریت کنند؛ بنابراین سرعت یا کیفیت اینترنت شما نباید تحت تاثیر «تعداد زیاد کاربران» یا «زمان‌های اوج مصرف» قرار بگیرد.

برای اینترنت ماهواره‌ای شما به یک خط تلفن نیاز ندارید.

همان‌طور که گفته شد، زمانی‌که اینترنت ماهواره‌ای تنها گزینه‌ای است که در اختیار دارید، عیب‌جویی کردن از آن یا نکوهش آن کار دشواری است. اگر شما به اتصالات اینترنتی DSL یا کابل دسترسی دارید، باید که یکی از آن‌ها را در عوض اینترنت ماهواره‌ای انتخاب کنید. اینترنت ماهواره‌ای سریع‌تر از Dial-up است و این نوع اتصال اینترنتی، دسترسی به اینترنت را برای نواحی که به سایر اتصالات اینترنتی دسترسی ندارند، فراهم می‌کند؛ و به‌عنوان کلام آخر، داشتن اینترنت ماهواره‌ای بهتر از این است که هیچ دسترسی به اینترنت نداشته باشید

https://keyhaan.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%85%d8%ac%d9%85%d9%88%d8%b9%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-mr-bean-t/
https://keyhaan.ir/%da%a9%d9%86%d8%b3%d8%b1%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b2-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%db%8c%db%8c-%d9%88%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%b4%d9%87-%da%af%d9%84-%d8%ac%d9%88%d8%b4%da%a9%d9%86/
https://keyhaan.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c-parasite-2019-%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84/
https://keyhaan.ir/%d8%b3%d9%84%d8%b7%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

Check Also

New Project 92

چهارمین رویداد پردیس سامیت در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود

منتشر شده در ۵ اسفند ۹۹ حفظ سلامت در کنار حفظ کیفیت؛ ادامه مسیر بزرگ شدن …