انگلیس با استناد به خطرات امنیتی جدید ، هواوی را از شبکه 5G ممنوع اعلام کرد


Untitled design 2020 07 14T150019.964 796x417 انگلیس با استناد به خطرات امنیتی جدید ، هواوی را از شبکه 5G ممنوع اعلام کرد

انگلیس اعلام کرده است که ممنوع Huawei را از شبکه 5G این کشور ، تنها چند ماه پس از توافق برای نگهداری شرکت به عنوان تأمین کننده ، اعلام کرد.

شرکت مخابرات باید تا سال 2027 تمام دنده های هواوی را از شبکه های خود سلب کند و از ابتدای سال آینده ممنوعیت خرید سایر تجهیزات 5G خود را خواهد گرفت.

دبیر دیجیتال الیور داودن گفت این اقدام تا 2.5 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت و میزان 5G بریتانیا در دو یا سه سال به تأخیر می افتد.

وی گفت: “این تصمیمی آسان نبوده است ، اما این مناسب برای شبکه های مخابراتی انگلستان ، امنیت ملی و اقتصاد ما ، چه در دراز مدت و چه در دراز مدت است.” “تا زمان انتخابات بعدی ، ما در قانون پیاده سازی خواهیم کرد ، مسیری برگشت ناپذیر برای حذف کامل تجهیزات هواوی از شبکه های 5G ما.”

[Read: US bans companies from selling chips to Huawei]

این تصمیم به دنبال ماهها فشار دولت ترامپ است. کاخ سفید ادعا می کند هواوی می تواند از شبکه 5G برای کمک به دولت چین در انجام جاسوسی سایبر استفاده کند و یک سری محدودیت را برای شرکت مستقر در شنزن وضع کرده است. هواوی پیوسته ادعاهای مربوط به روابط با کشور چین را تکذیب کرده و اظهار داشته است که این اختلاف مربوط به تجارت است نه امنیت.

نخست وزیر بوریس جانسون پیش از این نیز به دنبال حفظ زیرساخت های 5G در انگلستان به دنبال جبران هر دو ابرقدرت بود. در ماه ژانویه ، او موافقت كرد كه هواوی را در سیستم نگه دارد ، اما آن را از “هسته” حساس شبکه ها منع كرد. نوبت روز سه شنبه فرا رسید که مرکز ملی امنیت سایبری اعلام کرد که دیگر نمی تواند امنیت دنده هواوی را تضمین کند ، به دلیل ممنوعیت ایالات متحده از این شرکت برای استفاده از میکروچیپ های آمریکایی.

داودن گفت: “به دنبال تحریم های ایالات متحده علیه هوآوی و مشاوره فنی به روز شده از طرف کارشناسان فضای مجازی ، دولت تصمیم گرفته است که ممنوعیت هواوی از شبکه های 5G ما را ضروری کند.”

این اقدام مطمئناً کاخ سفید را خوشحال خواهد کرد ، اما باعث ناراحتی دولت چین خواهد شد.

منتشر شده در 14 ژوئیه 2020 – 15:40 UTC
Source link

Check Also

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد

اتریوم به خدمات بلاک چین آمازون اضافه شد – ارزدیجیتال کاربران آمازون از این پس …

Translate »