-3.7 C
New York
پنج‌شنبه, فوریه 25, 2021
Home News الاینس برنستاین، غول سرمایه‌گذاری دنیا، بیت کوین را به‌عنوان دارایی مناسب سرمایه‌گذاری...

الاینس برنستاین، غول سرمایه‌گذاری دنیا، بیت کوین را به‌عنوان دارایی مناسب سرمایه‌گذاری به رسمیت شناختبازوی تحقیقاتی شرکت الاینس برنستاین (AllianceBernstein)، عقیدهٔ خود را در مورد بیت کوین به‌عنوان یک دارایی برای سرمایه‌گذاری تغییر داده است. الاینس برنستاین شرکتی جهانی برای مدیریت سرمایه‌گذاری مستقر در نیویورک است که بیش از ۶۳۱ میلیارد دلار دارایی را تحت‌مدیریت خود دارد.
به گزارش کوین دسک، اینیگو فریزر جنکینز (Inigo Fraser Jenkins)، سرپرست تیم راهبردی پرتفولیوی الاینس برنستاین، در یادداشتی گفته است که این شرکت در سال ۲۰۱۸ و بلافاصله بعد از اینکه قیمت بیت کوین به عدد ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، این ارز دیجیتال را به‌عنوان دارایی مناسب برای سرمایه‌گذاری رد کرده بود.
اما تغییرات در فضای اقتصادی و سیاسی پس از همه‌گیری ویروس کرونا، افزایش وام‌ها و متنوع‌تر شدن گزینه‌های سرمایه‌گذاری، به این معنی است که شرکت‌های مدیریت‌کنندهٔ سرمایه باید اعتراف کنند که حداقل در بلندمدت، بخشی از سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها باید به بیت کوین اختصاص یابد.
فریزر جنکینز در این مورد گفت:
کاهش قابل‌توجه نوسانات قیمتی بیت کوین، جذابیت آن را به‌عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش و همچنین وسیله‌ای برای مبادله، بیشتر می‌کند.
همچنین همه‌گیری جهانی ویروس کرونا باعث افزایش هم‌بستگی بیت کوین با سایر دارایی‌ها شده است. فریزر همچنین معتقد است که بیت کوین یک دارایی نقدشونده است که به‌سرعت فروخته می‌شود. این ویژگی بیت کوین در جریان سقوط بازارهای مالی در ماه مارس (اسفند) کاملاً مشهود بود. وی در ادامه گفت:
از دیدگاه تجربی، کاهش نوسانات بیت کوین آن را [برای سرمایه‌گذاران] مطلوب‌تر می‌کند، اما افزایش هم‌بستگی آن با سایر دارایی ها، از مطلوبیت آن می‌کاهد.
او دربارهٔ نقش بیت کوین در پوشش ریسک ناشی از تورم هم می‌گوید که بیت کوین در این زمینه مشابه طلا است، حتی اگر این ارز دیجیتال در مقایسه با یک ارز فیات نتواند دقیقاً مانند یک دارایی ضدتورمی حرکت کند.
موارد دیگری مانند استفاده از ارزهای دیجیتال در جرایم، انرژی زیاد استفاده‌شده برای استخراج بیت کوین و همچنین مسائل مربوط به قانون‌گذاری نیز به‌عنوان دیگر نگرانی‌ها در مورد بیت کوین مطرح شده‌اند.
فریزر جنکینز می‌گوید شاید در آینده بیت کوین با مشکلات دیگری هم درگیر شود. او معتقد است که همه‌گیری کرونا، نقش حکومت‌ها در مدیریت اقتصاد را بیشتر و قدرتمندتر کرده است، اگر ارزهای دیجیتال روزبه‌روز بزرگتر شوند، مزاحمِ قدرت سیاست‌گذاران خواهند شد. جنکینز می‌گوید:
ارزهای دیجیتال می‌توانند نقش مهمی در تخصیص سرمایه داشته باشند، البته تا زمانی که قانونی باشند!
در نهایت، تحقیقات برنستاین نشان می‌دهد که بسته به سوددهی ماهانه بیت کوین، این ارز دیجیتال می‌تواند ۱.۵ تا ۱۰ درصد از سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص دهد. فریزر جنکینز می‌گوید:
سرمایهٔ تخصیص‌یافته به بیت کوین طبق نتایج این تحقیق، مقدار کمی است. اما در چارچوب همین بهینه‌سازی ساده، تخصیص به برخی دیگر از کلاس‌های دارایی صفر است. بنابراین، به نظر می‌رسد که بیت کوین از لحاظ تجربی پتانسیل قابل‌توجهی داشته باشد.

مطالب پیشنهادی :  فاکس‌کان تولید آیفون 11 در هند را آغاز کردSource link

- Advertisment -
newspaper rec300@2x الاینس برنستاین، غول سرمایه‌گذاری دنیا، بیت کوین را به‌عنوان دارایی مناسب سرمایه‌گذاری به رسمیت شناخت

Most Popular

شگفت انگیزترین دریاچه ‌های جهان ؛ شاهکار رنگ ها از اروپا تا آفریقا

شگفتی‌های خلقت را در هر گوشه از این جهان پر رمز و راز می‌توان دید. به یقین دریاچه ‌های جهان یکی از این شگفتی‌های...

تصویر جعبه ردمی نوت 10 به بیرون درز کرد

ارسال شده توسط: ندیم نجم آبادی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۸:۴۹ در آستانه معرفی رسمی، تصویری از جعبه ردمی نوت ۱۰ – Redmi...

گوشی ریلمی نارزو ۳۰ پرو با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و شبکه 5G معرفی شد

ارسال شده توسط: معین کریمی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۸:۱۳ گوشی‌های ریلمی نارزو ۳۰ پرو و نارزو ۳۰ ای معرفی شدند. Realme Narzo...

ایرفون بی سیم ریلمی بادز ایر 2 معرفی شد

ارسال شده توسط: ندیم نجم آبادی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۷:۱۳ ریلمی بادز ایر ۲ – Realme Buds Air 2 در قیاس با...

Recent Comments

Mike Jolley on Single
Translate »