Home News افزایش حریم خصوصی در اتریوم؛ امکان انجام تراکنش های مخفی در این شبکه!

افزایش حریم خصوصی در اتریوم؛ امکان انجام تراکنش های مخفی در این شبکه!

0
افزایش حریم خصوصی در اتریوم؛ امکان انجام تراکنش های مخفی در این شبکه!

[ad_1]

در تاریخ ۱ آوریل، ویتالیک بوترین موسس اتریوم تقاضایی مبنی بر ارتقای حریم خصوصی تراکنش ها را توییت کرد. یک ماه بعد، خواسته او به شکل آمبره (Umbra) محقق شد. آمبره پروتکلی برای پرداخت های مخفی در اتریوم است.

بوترین در توییتر نوشت:

قدم بعدی، بهبود حریم خصوصی اتریوم است: طرح مشابه با آدرس های مخفی با سهولت در استفاده برای ارسال کوین ها به اسم ENS بدون انتشار آنها.

سرویس اسم گذاری اتریوم (ENS) یک روش برای خوانا کردن آدرس های پیچیده اتریوم برای انسان است. بنابراین هنگامی که می‌خواهید پولی برای فرد دیگری ارسال کنید فقط کافی است اسم مختص به آنها با پسوند eth را تایپ کنید و دیگر نیازی به کپی و پیست کردن آدرس آنها نیست. هرچند استفاده از اسم خود برای امور مالی دارای مشکلات حریم خصوصی است. بنابراین توییت بوترین در واقع درخواستی برای ارسال پول با استفاده از اسامی فرد مقابل و بدون انتشار عمومی آن است.

اینطور که مشخص است، زمانبندی مناسب این پروتکل تصادفی بوده است. آمبره در واقع برای همایش مجازی هکاتون HackMoney 2020 توسعه یافته شده بود. با این حال به نظر می‌رسد که این پروتکل تمام معیارهای درخواست بوترین را در اختیار دارد.

این پروتکل که فقط طی ۲۳ روز ایجاد شده است، در حال حاضر در شبکه آزمایشی راپستن فعال است.

نحوه کار آمبره چگونه است؟

آمبره از طریق مجموعه استانداردهای ساده ای همراه با آدرس های مخفی مجهز به قراردادهای هوشمند کار می‌کند. این پروتکل، انتقال های تقریبا ناشناس اتریوم یا هر توکن ERC-20 را به هر آدرس دیگری امکان پذیر می‌سازد بدون آنکه هویت دریافت کننده را فاش کند. در این بین، جزییات تراکنش بدون تغییر و شفاف باقی می‌ماند و این انتقال را همانند سایر انتقال های شبکه اتریوم می‌کند.

آمبره اتریوم

ارسال کننده از کلید عمومی موجود در آدرس جدید استفاده می‌کند. این آدرس جدید توسط دریافت کننده و از طریق سرویس ENS ایجاد شده است. سپس آمبره اطلاعات استفاده شده برای تولید آدرس را رمزگذاری می‌کند و انتقال مورد نظر را از طریق قرارداد هوشمند امکان پذیر می‌سازد. قراردادهای هوشمند روشی برای اجرای کد بر بستر بلاک چین اتریوم می‌باشند.

اما تراکنش های اتریوم به کارمزد نیاز دارند و این کارمزدها باید به نحوی به صورت ارز جداگانه ای به اسم گس تامین شوند. این پروتکل با استفاده از Gas Station Network و صرافی غیرمتمرکز Uniswap، به برداشت کنندگان امکان می‌دهد تا برای پرداخت کارمزدها از توکن های دریافت شده استفاده کنند.

توسعه دهندگان آمبره در حال حاضر بر روی اجرای این پروتکل بر بستر شبکه اصلی اتریوم کار می‌کنند، اما مشکلاتی وجود دارد که باید اصلاح شوند.

در بیانیه آمبره آمده است که اولویت اصلی ما امنیت سرمایه کاربران است. این موضوع کاملا منطقی است، زیرا ماه گذشته بود که ۲۵ میلیون دلار از پروتکل دیفای dForce سرقت شد. خوشبختانه بعداً سرمایه ها به کاربران برگشت اما این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد.


[ad_2]

Source link