بستن
بازار رمزارز به دنبال اظهارات کاندیدای وزارت خزانه داری آمریکا

افت بازار رمزارز به دنبال اظهارات کاندیدای وزارت خزانه داری آمریکا !

افت بازار رمزارز

گفته‌های جدید کاندیدای دریافت پست وزارت خزانه داری آمریکا افت بازار رمزارز و قیمت ارزهای شناخته شده همچون بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را به همراه داشته است.

بیت کوین (Bitcoin) روندی نزولی را در پیش گرفته و این رمزارز به تازگی سطح حمایتی ۳۶۰۰۰ دلاری را از دست داده است. اتریوم (ETH) نیز از تراز ۱۴۴۰ دلار پایین‌تر آمده و قیمت توکن ریپل (XRP) نیز به کمتر از ۰.۳ دلار کاهش یافته است.

بیت کوین در باقی ماندن بالاتر از تراز ۳۷۰۰۰ دلار ناموفق عمل کرده و به کمتر از سطح ۳۶۵۰۰ دلار تنزل یافته است. BTC حتی در حفظ تراز ۳۶۰۰۰ دلاری نیز ناموفق عمل کرده و هم اکنون پایین‌تر از این سطح معامله می‌شود. اگر این روند ادامه پیدا کند این احتمال وجود خواهد داشت که سرمایه گذاران ریسک پذیر برای حمایت در تراز ۳۴۵۰۰ دلار تلاش نمایند.

علاوه بر این، بیشتر آلتکوین‌های حائز اهمیت نیز با اصلاح قیمت نزولی مواجه شده‌اند. اتریوم پس از تجربه اصلاح قیمت از حوالی تراز ۱۴۴۰ دلار، به تراز ۱۳۶۰ دلاری نزول کرده است. قیمت ریپل نیز با افت مواجه شده و به کمتر از ترازهای ۰.۳ دلار و سطح کلیدی ۰.۲۹۵ دلار کاهش یافته است.

ارزش کل بازار رمزارز افت بازار رمزارز به دنبال اظهارات کاندیدای وزارت خزانه داری آمریکا !

کاهش ارزش کل بازار رمزارز

 

افت ارزش کل بازار رمزارز

در همین حال جنت یلن (Janet Yellen)، کاندیدای دریافت پست وزیر خزانه‌داری آمریکا، روز گذشته در جلسه استماع کمیته ملی سنا (SFC) بیان کرده است که “رمزارزها به طور خاص یکی از نگرانی‌های” وی هستند. وی این سخنان را هنگامی که در خصوص تأمین مالی تروریسم صحبت می‌کرده است بر زبان آورده است. وی گفته است:

“من فکر می‌کنم که بسیاری از [رمزارزها]، حداقل از منظر تراکنش‌ها و انتقال وجوه، برای تأمین مالی امور خلاف قانون استفاده می‌شوند و من فکر می‌کنم نیاز باشد راه‌هایی را مورد آزمایش قرار دهیم تا از محدود شدن کاربرد رمزارزها در پولشویی و کانال‌های مالی مرتبط با آن اطمینان حاصل کنیم.”

همچنانکه دیروز بیان شد، سهم جنایتکاران و خلافکاران از فعالیت‌های رمزارز از ۲.۱ درصد (۲۱.۴ بیلیون) در سال ۲۰۱۹ به ۰.۳۴ درصد (۱۰ بیلیون) در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

مطالب پیشنهادی :  یکی از اعضای کنگره آمریکا از بایدن خواست قانونی که اجازه امانت‌داری ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها را می‌دهد لغو کند

 

عملکرد قیمت بیت کوین

پس از یک عبور ناموفق دیگر به ترازی بالاتر از ۳۷۲۰۰ دلار، قیمت بیت کوین بار دیگر یک روند نزولی تازه را در پیش گرفته است. BTC ترازهای حمایتی ۳۶۵۰۰ و ۳۶۰۰۰ دلار را نیز در این بین از دست داده است و به منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شده است. قیمت این رمزارز با افتی ۳ درصدی همراه شده و این احتمال وجود دارد که این روند نزولی تا تراز ۳۵۰۰۰ دلار نیز ادامه پیدا کند. اگر این تراز حمایتی نیز نتواند حرکت نزولی BTC را متوقف یا معکوس نماید، افت قیمت تا تراز ۳۴۵۰۰ دلار محتمل خواهد بود.

برای در پیش گرفتن روند صعودی نیز بیت کوین با مقاومت سطوح ۳۶۰۰۰ و ۳۶۵۰۰ دلار روبرو خواهد شد.

 


Source link

Check Also

هدفون هواوی فری بادز 4i معرفی شد

ارسال شده توسط: حسین مرادی ۰۷ اسفند ۹۹ ساعت ۰۹:۳۷ هدفون هواوی فری بادز ۴i …

Translate »