-3.7 C
New York
پنج‌شنبه, فوریه 25, 2021
Home News ارز دیجیتال ملی چین دست‌کم با ۸ بانک چینی همگام خواهد بود

ارز دیجیتال ملی چین دست‌کم با ۸ بانک چینی همگام خواهد بود


گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که علاوه بر چهار بانک بزرگ چین که با بانک مرکزی این کشور برای توسعه یوان دیجیتال همکاری می‌کنند، هشت بانک تجاری دیگر هم در حال کار روی کیف پول‌ها و پلتفرم‌های بانکی ویژه‌ای هستند که از قابلیت همکاری تعاملی با یوان دیجیتال برخوردارند.
به گزارش کریپتونیوز، چهار بانک بزرگ دولتی چین یعنی بانک صنعت و بازرگانی چین (Industrial & Commercial Bank of China)، بانک سازندگی چین (China Construction Bank)، بانک کشاورزی چین (Agricultural Bank of China) و بانک آف چاینا (Bank of China) که به چهار بانک بزرگ چین یا بیگ فور (Big ۴) معروف‌اند، دست‌کم طی یک سال گذشته، همکاری فعالانه‌ای با بانک مرکزی چین در زمینه توسعه یوان دیجیتال داشته‌اند. آن دسته از شهروندان چینی که در طرح‌های آزمایشی یوان دیجیتال شرکت کرده‌اند، می‌توانند روی یکی از کیف پول‌های موبایلی متعلق به هر یک از چهار بانک یادشده، پاداش‌های خود را دریافت کنند.
پیش‌تر در اوایل ماه جاری میلادی، رسانه‌ها گزارش دادند که بانک پستال سیوینگز چین (Postal Savings Bank of China) دست به توسعه یک کیف پول سخت‌افزاری آفلاین و بی‌نیاز از گوشی هوشمند زده که شبیه به کارت‌های اعتباری متداول است.
گزارش‌های منتشر شده از سوی بازوی رسانه‌ای شرکت تنسنت (Tencent) نیز نشان می‌دهد که بانک پس‌انداز پستی علاوه بر کیف پول سخت‌افزاری یادشده، یک کیف پول موبایلی آنلاین را نیز توسعه داده است.
این بانک که بخش عمده‌ای از سهام آن متعلق به شرکت خدمات پستی چین است، در زمینه ارائه راهکارهای بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط و همچنین جوامع روستایی و مشتریان کم‌درآمد فعالیت می‌کند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که بانک ارتباطات چین که عنوان پنجمین بانک بزرگ این کشور را یدک می‌کشد، نیز در حال کار روی توسعه کیف پول ویژه برای یوان دیجیتال است.
شماری از کاربران چینی که موفق به دریافت پاداش‌های طرح‌های آزمایشی یوان دیجیتال شده‌اند، با اشتراک‌گذاری تصاویری از اپلیکیشن‌های کیف پول‌های خود نشان داده‌اند که این کیف پول‌ها از قابلیت همکاری تعاملی با پلتفرم‌های بانکی دو بانک پستال سیوینگز و بانک ارتباطات چین و همچنین دو بانک دیگر به نام‌های چاینا مرچنتز بانک (China Merchants Bank) و شعبه هنگ‌کنگ چاینا سیتیک بانک (China CITIC Bank) برخوردار هستند.

مطالب پیشنهادی :  Flipboard قابلیت جدید Storyboards را معرفی کردSource link

- Advertisment -
newspaper rec300@2x ارز دیجیتال ملی چین دست‌کم با ۸ بانک چینی همگام خواهد بود

Most Popular

شگفت انگیزترین دریاچه ‌های جهان ؛ شاهکار رنگ ها از اروپا تا آفریقا

شگفتی‌های خلقت را در هر گوشه از این جهان پر رمز و راز می‌توان دید. به یقین دریاچه ‌های جهان یکی از این شگفتی‌های...

تصویر جعبه ردمی نوت 10 به بیرون درز کرد

ارسال شده توسط: ندیم نجم آبادی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۸:۴۹ در آستانه معرفی رسمی، تصویری از جعبه ردمی نوت ۱۰ – Redmi...

گوشی ریلمی نارزو ۳۰ پرو با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و شبکه 5G معرفی شد

ارسال شده توسط: معین کریمی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۸:۱۳ گوشی‌های ریلمی نارزو ۳۰ پرو و نارزو ۳۰ ای معرفی شدند. Realme Narzo...

ایرفون بی سیم ریلمی بادز ایر 2 معرفی شد

ارسال شده توسط: ندیم نجم آبادی ۰۶ اسفند ۹۹ ساعت ۱۷:۱۳ ریلمی بادز ایر ۲ – Realme Buds Air 2 در قیاس با...

Recent Comments

Mike Jolley on Single
Translate »