بانک کشاورزی چین (ABC)، یکی از چهار غول بانکی دولتی در این کشور، در حال آزمایش رابط کاربری ارز دیجیتال ملی (CBDC) چین است. بانک کشاورزی چین یکی از چهار بانکی است که در حال همکاری با بانک مرکزی این کشور، برای عرضه ارز دیجیتال ملی است.

به نقل از کوین دسک، روز سه‌شنبه (۲۶ فروردین) تصاویری از یک اپلیکیشن موبایل که توسط بانک کشاورزی چین توسعه یافته بود، در شبکه اجتماعی وی‌چت دست به دست شد. کمی بعد کوین دسک تایید کرد که این تصاویر مربوط به رابط کاربری فرانت اند (Front-End) اپلیکیشنی مرتبط با ارز دیجیتال ملی چین بوده است. این رابط کاربری در واقع نحوه تعامل کاربران با ارز دیجیتال ملی چین که با نام دی‌ای/سی‌پی (DE/CP) نیز شناخته می‌شود را نشان می‌دهد.

این اتفاق حاکی از آن است که توسعه و اجرای برنامه‌ها، برای عرضه ارز دیجیتال ملی چین، با شتاب بیشتری در حال انجام است. بر اساس گزارش‌هایی که سال گذشته میلادی منتشر شد، بانک مرکزی چین با مشارکت چهار بانک دولتی بزرگ و همچنین با همکاری غول‌های پرداخت مالی نظیر اَنت فایننشال (Ant Financial) و تنسنت (Tencent) در حال توسعه یک سیستم بانکی جدیدی است.

این اپلیکیشن آزمایشی که در حال حاضر برای کاربران دو پلتفرم iOS و اندروید، در وب‌سایت بانک کشاورزی چین، در دسترس قرار دارد، در واقع پیش‌نمایشی از ویژگی‌هایی است که احتمالا در کیف پول ارز دیجیتال ملی چین ارائه خواهد شد. از جمله این ویژگی‌ها، می‌توان به قابلیت پرداخت از طریق کد QR، دریافت و ارسال پول و همچنین اجرای تراکنش‌های مالی با تماس فیزیکی تلفن‌های همراه کاربران، اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی :  یک فروشگاه آنلاین اجرا کنید؟ در سن COVID-19 ، نمی توانید از دسترسی به وب کم بگیرید

در اپلیکیشن گزینه‌ای نیز برای ثبت‌نام تعبیه شده است؛ اما به نظر می‌رسد این قابلیت در فاز آزمایشی بوده و صرفا تعداد محدودی از کاربران، که از پیش تعیین شده‌اند، امکان تکمیل فرآیند ثبت‌نام را دارند.

بر اساس روند ثبت نام و با توجه به اطلاعات خواسته‌شده از کاربران، به نظر می‌رسد آزمایش این اپلیکیشن تا به این لحظه در چهار شهر چین شامل شیونگ‌آن (XiongAn)، سوژو (Suzhou)، چنگدو (Chengdu) و شنژن (Shenzhen) وارد فاز اجرایی شده است.

تصویری از رابط کاربری اپلیکیشنSource link